احتمال وجود دنیا موازی؟ کشفیات شگفت انگیز دانشمندان در قطب جنوب

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، گروهی از دانشمندان ناسا مستقر در قطب جنوب به شواهدی دست یافته اند که ممکن است متعلق به جهانی موازی باشد، جایی که قوانین فیزیکی کاملا به طور معکوس عمل می نمایند. این یافته جدید توسط یک دستگاه آشکارساز ذرات به نام آنتن گذرای تکانشی قطبی (ANITA) کشف شده است که تیم دانشمندان ناسا آن را به یاری بالون های غول پیکر در جو زمین قرار داده اند.

احتمال وجود دنیا موازی؟ کشفیات شگفت انگیز دانشمندان در قطب جنوب

دستگاه های ناسا که در بالون های هلیومی موجود در ارتفاع 37 کیلومتری زمین نصب شده اند، ذرات و امواج رادیویی برخاسته از سطح یخ در قاره جنوبگان را شناسایی می نمایند. قطب جنوب مکانی ایده آل برای مطالعات اخترشناسی به شمار می رود چرا که از آب و هوایی سرد و خشک برخوردار است و تداخل امواج و یا به عبارتی پارازیت در آن جا صفر یا بسیار کم است. این دستگاه یک ذره با انرژی بالا موسوم به نوترینو را یافته است که خواصی همچون یک ذره با انرژی پایین از خود نشان می دهد.

ذرات با انرژی پایین می توانند به صورت کامل از میان کره زمین عبور نمایند و ماده سخت نمی تواند آنها را متوقف کند. این در حالی است که ذرات با انرژی بالا از طریق سطح جامد کره زمین متوقف می شوند. این بدین معنی است که ذرات با انرژی بالا تنها زمانی می توانند مورد شناسایی قرار بگیرند که از سطح بیرونی جو پایین آمده باشند، این در حالی است که آنتن ناسا ذره ای را دیده است که با انرژی بالا طریق معکوس را در پیش گرفته یعنی از سطح زمین به قسمت بالا آمده است.

پروفسور پیتر گورهام، استاد اخترشناسی دانشگاه هاوایی و از محققان پروژه، در این باره گفته است: آنچه دیدیم چیزی است دقیقا مشابه یک پرتو کیهانی که از سطح یخ منعکس می گردد، اما یک انعکاس نبود. این پرتو کیهانی جوری بود که انگار دقیقا از درون خود یخ دارد ساطع می گردد. چیز بسیار عجیبی است. پروفسور گورهام گفته است با توجه به اینکه رفتار ذره شباهتی با تاو نوتریوم ندارد، ممکن است طبقه جدیدی از ذرات بنیادی زیر اتمی باشد.

اگر دستگاه اشتباه نکرده باشد، ساده ترین شرح می تواند این باشد که همزمان با انفجار عظیم، با مهبانگ، دو دنیا موازی به وجود آمده باشد. دنیا ما و دنیای که در آن قوانین فیزیک معکوس حاکم هستند و زمان می تواند به عقب بازگردد. در واقع در این دنیا موازی فرضی، ذرات باردار بارهای معکوس دارند بارهای الکتریکی مثبت به منفی و منفی به مثبت و محور زمان نیز در جهت عکس حرکت می نماید. هرچند این پدیده برای اولین بار یازده سال پیش مشاهده شد، با این حال در تمام طول این سال ها کوشش دانشمندان برای شرح علمی آن با شکست روبرو شده استو

فرضیه دنیا های موازی از دهه شصت میلادی به این سو و با کتاب های علمی تخیلی و کمیک استریپ محبوبیت یافت، هر چند بحث پیرامون امکان وجود چند دنیا از سال 1952 در محافل علمی رواج داشته است.

با این همه نشریات معتبرتر اینگونه بازتاب خبری را مجاز ندانسته اند و ربط کشف رفتار این ذرات را به دنیاهای موازی را شتاب زده می دانند.

منبع: یک پزشک
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 330

به "احتمال وجود دنیا موازی؟ کشفیات شگفت انگیز دانشمندان در قطب جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال وجود دنیا موازی؟ کشفیات شگفت انگیز دانشمندان در قطب جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید