انتشار فهرست خطرناک ترین آسیب پذیری های دنیای مجازی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از زد دی نت، در این فهرست ده آسیب پذیری برتر فضای مجازی که از سال 2016 تا 2019 برای میلیون ها کاربر اینترنت دردسرآفرین بوده، معرفی و تشریح شده اند.

انتشار فهرست خطرناک ترین آسیب پذیری های دنیای مجازی

این آسیب پذیری ها بیشترین خسارت را به نهادهای بخش دولتی و خصوصی در آمریکا تحمیل کرده اند و به کاربران هشدار داده شده که باید فایل های به روزرسانی را برای جلوگیری از تداوم مسائل ناشی از وجود این حفره های امنیتی نصب کنند. گزارش تهیه شده در این زمینه نشان می دهد هکرهای دولتی و مستقل به طور گسترده از آسیب پذیری های مذکور برای حملات سایبری استفاده کرده اند.

آسیب پذیری مربوط به یکی از فناوری های مایکروسافت موسوم به Object Linking and Embedding (OLE) در صدر فهرست مذکور قرار گرفته است. این فناوری گنجاندن محتواهای سایر برنامه های کاربردی اعم از عکس و ویدئو و غیره را در نرم افزار آفیس ممکن می کند.

رتبه دوم در این فهرست به فناوری Apache Struts اختصاص دارد که یک برنامه منبع باز اینترنتی برای توسعه برنامه های جاوای تحت وب است. آسیب پذیری سوم نیز حفره ای در برنامه وی پی ان Citrix و حفره دیگری در سرورهای وی پی ان برنامه Pulse Secure است. با توجه به استفاده گسترده شرکت ها و سازمان ها از برنامه های وی پی ان در دوره شیوع کرونا این نگرانی وجود دارد که حفره های یادشده در سال 2020 به طور گسترده مورد سواستفاده قرار بگیرند.

آسیب پذیری های دیگر موجود در این فهرست هم مربوط به نسخه های مختلف برنامه آفیس مایکروسافت، برنامه شیر پوینت مایکروسافت، نسخه های مختلف ویندوز، نسخه های مختلف برنامه فلاش پلیر شرکت ادوب، سیستم مدیریت محتوای منبع باز Drupal و نسخه های مختلف .NET Framework مایکروسافت هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 301

به "انتشار فهرست خطرناک ترین آسیب پذیری های دنیای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فهرست خطرناک ترین آسیب پذیری های دنیای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید