انتشار کتابشناسی متون چاپ شده در ایران

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این کتاب دربرگیرنده مجموع اطلاعات از سال 1233قمری تا 1390 شمسی است که در دو جلد به زبان های فارسی، عربی و ترکی توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتشر شده است.

انتشار کتابشناسی متون چاپ شده در ایران

در معرفی کتاب کتابشناسی متون چاپ شده در ایران عنوان شده است: این کتابشناسی دربرگیرنده اطلاعات متن ها، نسخه برگردان ها، رساله ها و مجموعه های میراثی، از ابتدای شکل گیری صنعت چاپ در ایران تا سال 1390 است.

در واقع طرح تدوین کتاب کتابشناسی متون چاپ شده در ایران یک طرح ملی است که در سال 1376 در شورای علمی مرکز نشر میراث مکتوب وقت تصویب شد. جلد اول این مجموعه به جمع آوری اطلاعات و تکمیل کار برگ های متون چاپی از ابتدای ورود صنعت چاپ حدود سال 1233 قمری تا سرانجام 1380 شمسی، اختصاص دارد.

جلد دوم از کتاب کتابشناسی متون چاپ شده در ایران تکمیل اطلاعات کتابشناسی متون چاپ شده از سال 1380 تا سرانجام سال 1390 خورشیدی است.

کتابشناسی متون چاپ شده در ایران، که جلد اول آن به کتاب های فارسی و جلد دوم آن به کتاب های عربی و ترکی اختصاص دارد، از نظر ساختار بر اساس عنوان کتاب ها و به صورت الفبایی(در هر زبان) تنظیم شده است و در مجموع اطلاعات کتابشناختی 9198 عنوان متن چاپ شده در ایران را در برمی گیرد.

علاقه مندان برای تهیه این اثر می توانند از طریق مراجعه حضوری به فروشگاه انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران واقع در ساختمان کتابخانه ملی و فروشگاه مجازی سازمان به آدرس https://bookshop.nlai.ir دسترسی پیدا کنند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 403

به "انتشار کتابشناسی متون چاپ شده در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار کتابشناسی متون چاپ شده در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید