طراحی گرافیکی و چاپ

ریفامپیسین Rifampicin

این داروی ضد باکتری تأثیر زیادی در درمان بیماری سل دارد. نوع خوراکی این دارو به طور خیلی خوبی جذب روده شده و در سرتاسر بدن از جمله مغز پخش می شود. ضمناًً از این دارو برای درمان عفونت های استخوانی و همچنین درمان بیماری جذام استفاده می شود. برای تأثیر...

20 تیر 1401

می توان متناسب با سیاست به علم جهت داد

سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه علم یک سرمایه است و هر که صاحب آن گردد عالم و استاد می گردد، گفت: علم دستوری نیست، اما سیاست پذیر است و می توان متناسب با سیاست به علم جهت داد.

7 اسفند 1400

علوم انسانی و بحران مترجمان حرفه ای!

خبرنگاران پردیس سیاسی: اگر به عناوین کتاب های منتشرشده در حوزه های مختلف علوم انسانی به ویژه فلسفه و علوم اجتماعی نگاهی بیاندازیم، درمی یابیم بخش بزرگی از فراوری محتوا در این حوزه به کتاب های ترجمه اختصاص دارد. اما ترجمه به عنوان یکی از ارکان اساسی در...

30 آبان 1400

آموزش ماساژ کودک

این تکنیک ها برای همه بچه هایی که هنوز چهار دست و پا راه نیفتاده اند بسیار خوب است. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ماساژ را قبل یا بعد از غذا انجام ندهید. زمانی که فکر می کنید کودک تان آماده است،

15 آبان 1400

تور یونان: آمار عجیب بودجه 99 ، کاهش 70 درصدی عایدی نفتی ، ایران، یونان می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 99 را منتشر کرد. در این گزارش چند عدد قابل توجه وجود داشت. اولین عدد کسری تراز عملیاتی 183 هزار میلیارد تومانی است.

24 مهر 1400

فعالان صنف چاپ و خانواده شان واکسینه می شوند

به گزارش خبرنگاران ، طبق اعلام اتحادیه چاپخانه داران تهران، طی هماهنگی با اتاق اصناف همه فعالان صنف چاپ اعم از مدیران و کارکنان چاپخانه های تهران به همراه اعضای خانواده می توانند روز یکشنبه 28 شهریور واکسن کرونا تزریق نمایند.

31 شهریور 1400

سامانه جامع آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای تغییر کرد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از تغییر سامانه جامع آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه اطلاع داد.

4 مرداد 1400

انبارگردانی هیات انتخاب و خرید کتاب

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از دفتر چاپ و نشر، در متن این اطلاعیه آمده است:

12 تیر 1400

مادر عشق به زودی به همت انتشارات مدرسه منتشر می گردد

تهران (پانا) - از مجموعه ریحانه کتاب مادر عشق، روایت داستانی از زندگی حضرت ام البنین(س) به زودی از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر می گردد.

21 خرداد 1400

غذاهایی که علیه فراموشی در بدن عمل می نمایند

آلزایمر بیماری زجردهنده ای است. هم برای فرد و هم برای اطرافیانش. این بیماری نرودژنراتیو در نتیجه واکنش های متقابل و پیچیده چندین مکانیسم بروز می نماید که تا به امروز به طور کامل شناسایی و درک نشده اند. یادتان باشد این بیماری یک بیماری مزمن و تا به امروز...

9 خرداد 1400

آتش زدن پس مانده محصولات کشاورزی و بقایای گیاهی غیرقانونی است

خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که آتش زدن پس مانده محصولات کشاورزی و بقایای گیاهی غیرقانونی است، گفت: با توجه به کاهش چشمگیر نزولات جوی و افزایش احتمال آتش سوزی های عمدی و غیرعمدی در...

30 اردیبهشت 1400

لیبرریا آکوا آلتا، زیباترین کتابفروشی دنیا در ونیز

لیبرِریا آکوا آلتا (Libreria Acqua Alta) یا کتابفروشی آکوا آلتا با نگه داریِ کتاب هایش در وان های حمام و قایق های مختلف خود را در برابر سیل ایمن نموده است. جمع آوری کتاب و ساخت کلکسیونی از کتاب های مختلف در شهری که خیابان هایش با آب پر شده اند ممکن است ایده خطرناکی...

18 اردیبهشت 1400

نخستین جایزه ملی دوسالانه غزل برگزار می شود

محمدربیع احمدخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان گفت: حسین منزوی از برجسته ترین شاعران و ادیبان معاصر کشور است که در سرودن قالب های کلاسیک همچون غزل تبحر فراوانی داشت.

15 فروردین 1400

خبرنگاران روسیه موشک مافوق صوت جدید می سازد

مسکو - خبرنگاران - روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو از برنامه ساخت موشک جدید مافوق صوت (هایپرسونیک) روسیه با برد پرواز حدود 1500 کیلومتر پرده برداشت.

27 اسفند 1399

نانوقطرات می توانند به یک تومور حمله نمایند

پژوهشگران نشان دادند که با راهنمایی قطرات به داخل تومور و تبخیر کنترل شدن آنها می توان تومور سرطانی را از بین برد.

24 اسفند 1399

تزیین کیک تولد در خانه با ایده های جذاب و خلاقانه

تزیین کیک تولد، یکی از مهم ترین مراحل در تهیه کیک تولد است که با ارائه ایده های جذاب و خلاقانه می تواند به بهترین شکل انجام گردد. این کار را می توان به ساده ترین روش و با استفاده از مواد در دسترس به راحتی در خانه انجام داد و یک کیک تولد به یادماندنی...

29 بهمن 1399

کتاب جدید عبدالجبار کاکایی با دو مضمون شاه خراسان و ایران

به گزارش خبرگزای کتاب ایران ، انتشارات دالاهو با همکاری موسسه فرهنگی هنری پیشنا، تازه ترین مجموعه شعر عبدالجبار کاکایی را با عنوان کُشته های بی طرف منتشر می نماید.

8 بهمن 1399

فروش هری پاتر با قیمت نجومی

یک نسخه از کتاب های چاپ اول هری پاتر و سنگ جادو در یک حراجی چندده هزار یورو به فروش رفت.

4 بهمن 1399

از تهران شهریار و نیما تا کوچ معلم

تهران در صدسال گذشته علاوه بر این که محل شکل گیری عمده حوادث تاریخی و اجتماعی بوده، محل پرورش بسیاری از شاعران و ادیبان نیز بوده است.

2 بهمن 1399

درون پاراگراف چه می گذرد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه سوره، به همت معاونت پژوهشی و با همکاری دانشکده هنر این دانشگاه، هشتمین جلسه نقد کتاب سوره، روز دوشنبه 17 آذرماه به صورت آنلاین برگزار می گردد.

13 دی 1399
تعداد: (38)