آموزش ماساژ کودک

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، این تکنیک ها برای همه بچه هایی که هنوز چهار دست و پا راه نیفتاده اند بسیار خوب است. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ماساژ را قبل یا بعد از غذا انجام ندهید. زمانی که فکر می کنید کودک تان آماده است،

آموزش ماساژ کودک

نویسنده: سلمان خدادادی

این تکنیک ها برای همه بچه هایی که هنوز چهار دست و پا راه نیفتاده اند بسیار خوب است. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ماساژ را قبل یا بعد از غذا انجام ندهید. زمانی که فکر می کنید کودک تان آماده است، یک حوله روی زمین پهن کنید و یک کاسه کوچک محتوی روغن گیاهی بیاورید.

ماساژ ران ها

پاهای کودک تان نقطه خوبی برای شروع هستند چون حساسیت کمتری نسبت به بقیه بخش های بدن دارند. دست های تان را به کمی روغن آغشته کنید و دور یکی از ران های او را بگیرید و یک طرف بعد از طرف دیگر به پایین بکشید، به آرامی آنها را بفشارید مانند این که می خواهید شیر بدوشید. پاها را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید.

ماساژ پاها

یک پا را بگیرید و آن را به آرامی در هر جهت بچرخانید. سپس بالای پاهای کودک تان را از زیر مچ تا نوک پا دست بکشید. پاها را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید. برای ماساژ پاها، یک پا را بگیرید و آن را به آرامی در هر جهت بچرخانید.

ماساژ کف پاها

از شست تان استفاده کنید و کف پاهای کودک تان را با حرکات دایره وار کوچک ماساژ دهید.

ماساژ انگشتان پا

برای تمام کردن ماساژ پاها، هر کدام از انگشتان پای کودک را بین انگشت شست و سبّابه خود بگیرید و به آرامی بکشید. این کار را برای هر 10 انگشت انجام دهید.

ماساژ بازوها

یکی از بازوهای کودک تان را در دست بگیرید و فرم شیر دوشیدن که در ماساژ ران ها گفته شد را از زیر بغل اجرا کنید تا به مچ او برسید. سپس دستش را بگیرید و به آرامی مچش را چند بار در هر جهت بچرخانید. بازوها را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: ماساژ کودک

ماساژ دست ها

با شست تان کف دست های کودک را با حرکات دایره مانند کوچک ماساژ دهید.

ماساژ انگشتان

انگشت کودک را بین انگشت شست و سبابه خود بگیرید و به آرامی آن را بکشید، اجازه دهید انگشت او در میان انگشتان تان لیز بخورد. این حرکت را برای همه انگشتان او و شست هایش انجام دهید.

ماساژ قفسه سینه

دستان خود را به حالت دعا روی قفسه سینه کودک قرار دهید. سپس دستهایتان را به طرف خارج بکشید و با لطافت کف دست تان را روی قفسه سینه او پهن کنید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

ماساژ قفسه سینه (حرکت دوم)

یکی از دست های تان را در بالای قفسه سینه کودک به طور عمودی بگذارید و آن را به آرامی تا ران هایش پایین بکشید. حرکت را تکرار کرده و دست های تان را عوض کنید و این حرکت را چند بار انجام دهید.

ماساژ پشت

کودک را روی شکمش بخوابانید. با استفاده از نوک انگشتان تان دو طرف ستون فقرات را با حرکات چرخشی و دایره مانند کوچک، از پایین گردن شروع کنید تا به باسن او برسید.

ماساژ پشت (قسمت دوم)

حرکات ثابتی را از شانه های فرزندتان شروع کنید و آن را تا پاهایش ادامه دهید. هنگامی که این حرکت را انجام دادید، او را پوشک کنید، نوازشش کنید و یا به او غذا بدهید. اما او احتمالاً در این شرایط در حال چرت زدن است. ماساژ یکی از بهترین شیوه ها برای ایجاد بهبود در جریان گردش خون در اندام ها و اعضای بدن است. ماساژ عمومی می تواند جریان گردش خود را در تمامی بدن تقویت کند و ماساژ موضعی در عضوی خاص مانند دست ها می تواند تمامی انرژی و قوای بدن را معطوف به یک نقطه کند. دریافت ماساژ دست با روغن علاوه بر آن که به بهبود جریان گردش خون و غذارسانی به سلول ها کمک می کند، موجب تأمین رطوبت مورد نیاز سلول های پوستی در این ناحیه شده و همچنین تأثیر زیادی در خوش فرمی و زیبایی دست و انگشتان هم خواهد داشت.

منبع مقاله :

خدادادی، سلمان؛ (1395) ماساژدرمانی، ساری: پارسی سرا، چاپ اول

منبع: راسخون
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1147

به "آموزش ماساژ کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش ماساژ کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید