این خوراکی ها در مرداد ماه مقرون به صرفه شدند ، میوه ای که صدرنشین گرانی شد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، آخرین گزارش مرکز آمار از میانه قیمت کالاهای خوراکی منتخب در منطقه ها شهری کشور در مرداد ماه سال جاری، حکایت از کاهش قیمت بعضی اقلام اساسی از جمله مرغ، روغن مایع و روغن نباتی جامد نسبت به ماه قبل تیر ماه دارد.

این خوراکی ها در مرداد ماه مقرون به صرفه شدند ، میوه ای که صدرنشین گرانی شد

به گزارش خبرنگاران، اگر چه جدیدترین گزارش مرکز آمار از میانه قیمت کالاهای خوراکی منتخب در منطقه ها شهری کشور در مرداد ماه سال جاری نشان می دهد که اغلب کالاهای خوراکی منتخب با افزایش قیمت روبرو شده اند اما با این حال قیمت بعضی آنها از جمله مرغ، روغن مایع و روغن نباتی جامد در ماه گزارش نسبت به تیرماه کاهش قیمت داشته اند. بعلاوه بعضی از انواع میوه و سبزیجات نیز در این ماه نسبت به ماه مقرون به صرفه تر شدند.

مرغ مقرون به صرفه شد

در گروه گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها، گوشت گاو یا گوساله با 3.5 درصد، کنسرو ماهی تن با 1.9 درصد و ماهی قزل آلا با 1.1 درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم مرغ ماشینی با منفی 4.5 درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

بعلاوه در گروه نان و غلات، اقلام رشته آش با 4.2 درصد، برنج ایرانی درجه یک با 4.1 درصد و شیرینی خشک با 3.0 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

بیشترین افزایش قیمت در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن نسبت به ماه قبل مربوط به خامه پاستوریزه با 5,9 درصد و کره پاستوریزه(کره حیوانی) با 4.8 درصد و دوغ پاستوریزه با 4.1 درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به روغن نباتی جامد با منفی 1.7 درصد بوده است.

پرتقال صدرنشین گرانی

بیشترین افزایش قیمت در گروه میوه و خشکبار، نسبت به ماه قبل مربوط به پرتقال با 24.2 درصد، سیب با 13.1 درصد است. بعلاوه در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه با منفی 22.7 درصد و لیموترش با منفی 20.6 درصد است.

در گروه سبزیجات و حبوبات، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هویج فرنگی با 21,8 درصد، پیاز با 5.9 درصد و لوبیا چیتی با 4.4 درصد و بیشترین کاهش قیمت مربوط به کدوسبز با منفی 11.2 و فلفل دلمه ای با منفی 7.4 درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها نیز دسته دیگر از اقلام خوراکی مورد آنالیز در گزارش مرکز آمار است. در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به سس مایونز با 10,8 درصد و سس گوجه فرنگی با 5.6 درصد است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1401 بروزرسانی: 11 شهریور 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1426

به "این خوراکی ها در مرداد ماه مقرون به صرفه شدند ، میوه ای که صدرنشین گرانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی ها در مرداد ماه مقرون به صرفه شدند ، میوه ای که صدرنشین گرانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید