جواب رد روسیه به درخواست ترامپ برای خروج از برجام

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه توافق هسته ای با ایران کارآیی و تعادل منافع طرفین را به خوبی نشان داده، تأکید کرد: مسکو قصد خارج شدن از برجام را ندارد و مواضع تهران که خواهان اجرای تعهدات از سوی آمریکاست، منطقی تر است.

جواب رد روسیه به درخواست ترامپ برای خروج از برجام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در این باره که لازم است از آنچه از توافق هسته ای با ایران باقی مانده، خارج شد، بیان کرد که این کشور به هیچ وجه قصد ندارد از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران خارج گردد.

در بیانیه منتشره از سوی وزارت خارجه روسیه در این رابطه آمده است: توافق هسته ای ، سندی است که بسیار خوب کارآیی خود را نشان داده و تعادل بین منافع همه طرفین را رعایت نموده و لازم است که اجرا گردد. بنابراین ، مواضع طرف ایرانی بسیار قابل درک تر و قابل پذیرش تر است که اعلام نموده ایالات متحده باید به اجرای تعهدات خویش در چارچوب برجام بازگردد.

مقامات دیپلماتیک روسیه بر این عقیده هستند که در صورت بروز هرگونه اختلاف نظر در این باره، لازم است تا درباره احتمال تعدیل توافقات موجود بحث و آنالیز گردد. به گفته آنها، اقدام منطقی تر آن خواهد بود اگر آمریکا با توجه به اینکه این توافقنامه با تصویب قطعنامه ای از سوی شورای امنیت سازمان ملل به تاییده رسیده ، به توافقاتی که خود پیش برده است، بازگردد.

ترامپ در تاریخ 8 ژانویه (18 دی ماه) بیان کرد که کشورهای باقی مانده در توافق هسته ای با ایران (فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه، چین) باید از آن خارج شوند و کار به روی یک توافقنامه جدید را شروع نمایند که به عقیده وی، دنیا را به مکانی امن تر تبدیل کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 33

به "جواب رد روسیه به درخواست ترامپ برای خروج از برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواب رد روسیه به درخواست ترامپ برای خروج از برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید