خبرنگاران 55 درصد از مراکز اقامتی خراسان رضوی فعال است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، مشهد-خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: 55 درصد از کل مراکز و تاسیسات گردشگری استان شامل هتل و متل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، خانه مسافر و اقامتگاه بومگردی در نوروز امسال فعال است.

خبرنگاران 55 درصد از مراکز اقامتی خراسان رضوی فعال است

ابوالفضل مکرمی فر روز دوشنبه در حاشیه بازدید از راه آهن مشهد و فرایند خدمت رسانی به مسافران به خبرنگار خبرنگاران افزود: 944 واحد اقامتی از مجموع هزار و 741 واحد در استان فعال هستند و باقی آنها به دلیل شرایط کرونا و کاهش گردشگران مجبور به حذف فعالیت خود شده اند.

وی افزود: از کل واحدهای مزبور، 43 درصد از هتل و متلها، 57 درصد از هتل آپارتمانها، 44 درصد از مهمانپذیرها، 55 درصد از خانه های مسافر و 100 درصد از اقامتگاههای بوم گردی در نوروز امسال فعالیت دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در نوروز امسال 25 درصد از کل اماکن اقامتی خراسان رضوی تکمیل شده است که این میزان ظرفیت در مراکز اقامتی فعال به 45 تا 50 درصد می رسد.

مکرمی فر افزود: بیشترین میزان ورود مسافر به مشهد در نوروز امسال از طریق راه آهن بوده است و رزرو بلیت از قبل عید نوروز، ایمنی بیشتر سفر و کامل بودن رعایت پروتکلهای بهداشتی از مزیتهای سفر ریلی است که استقبال بیشتر زائران را در پی داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و پروتکلهای بهداشتی از سوی مراکز خدماتی و مردم شاهد تبعات منفی سفر زائران و مسافران به استان و تشدید شیوع کرونا نباشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ایستگاه خدمات رسانی به زائر در همه مبادی ورودی اصلی مشهد دایر است و عمده خدمت رسانی به زائران در حوزه خرید بلیت به صورت مکانیزه انجام می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 879

به "خبرنگاران 55 درصد از مراکز اقامتی خراسان رضوی فعال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 55 درصد از مراکز اقامتی خراسان رضوی فعال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید