روزه اولی ها هدیه روزه داری می گیرند

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، در روز پانزدهم ماه مبارک رمضان همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) دختران روزه اولی هدیه می گیرند.

روزه اولی ها هدیه روزه داری می گیرند

به گزارش خبرنگار از ، زهرا بهرامیان، مسئول کانون فرهنگی هنری شهید دستغیب در همدان از اجرای طرح دختران آسمانی اطلاع داد و گفت: این طرح ویژه دختران روزه اولی است و پنج سال است که اجرا می گردد، اما سال گذشته به علت شیوع کرونا متوقف شد.

او با بیان اینکه هر سال برنامه مفصلی برای روزه اولی های دختر داشتیم گفت: در روز 15 ماه رمضان مراسم افطار، شام به همراه هدیه برای دختران در نظر می گرفتیم و نشریه ای هم به عنوان هدیه به مادران تقدیم می شد که طی دو سال اخیر برنامه تغییر نموده است.

مسئول کانون فرهنگی هنری شهید دستغیب در همدان با بیان اینکه معتقدیم این طرح ترییتی نباید متوقف گردد، بنابراین سال جاری به شکل دیگری اجرا می گردد، اعلام کرد: سال جاری به دلیل شرایط سخت کرونایی در یک برنامه نمادین، افطار و هدیه توسط فرشته جشن تکلیف به در خانه های دختران روزه اولی ارسال می گردد تا برای روزه داری خود تشویق شوند.

او در مورد چگونگی اطلاع رسانی این برنامه اعلام کرد: این طرح به وسیله فضای مجازی اطلاع رسانی می گردد و علاقمندان ثبت نام می نمایند و پس از دریافت آدرس هدیه و افطار آن ها به درب منازل ارسال گردد.

بهرامیان با بیان اینکه هر سال 150 تا 170 نفر مهمان طرح دختران آسمانی هستند، افزود: این طرح از جایی مورد حمایت نیست و هزینه آن را خود اعضای کانون به همراه خیرین تامین می نمایند.

او با بیان اینکه طرح دختران آسمانی توسط 25 تا 30 دختر نوجوان انجام می گردد که عضو کانون هستند، یادآور شد: علاوه بر این طرح، سه شنبه های مهدوی، برگزاری دعای ندبه در روز های آدینه و هدیه به مادران شهدا در روز مادر از دیگر فعالیت های این گروه است.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 913

به "روزه اولی ها هدیه روزه داری می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزه اولی ها هدیه روزه داری می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید