رونمایی تازه از واقعیت تلخ فوتبال ایران، استیلی؛ مقصر یا قربانی؟

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران - گروه ورزشی: رویای المپیکی دیگر تمام شد، در همین نقطه شروع و در جایی که شاید انتظارش را داشتیم. سکوت رسانه ها در این مدت شاید تنها برای حمایت از اندک امید باقی مانده به منظور حمایت از تیمی بود که ممکن بود شانس کمی برای صعود به مراحل بالاتر داشته باشد اما عبور از طلسم 44 ساله با مدیریت حاکم بر فوتبال کشور فراتر از انتظار به نظر می رسد.

رونمایی تازه از واقعیت تلخ فوتبال ایران، استیلی؛ مقصر یا قربانی؟

تیم فوتبال امید ایران ماه ها پیش از این مسابقات حذف شده بود، با همان ترکیب عجیب و نامناسب کرانچار و استیلی که از روز نخست تعیین بود سرانجامی ندارد، پس از آن با انتخاب عجیب تر فرهاد مجیدی که هنوز کسی نمی داند چگونه و با تصمیم چه کسی به نیمکت سرمربیگری تیم ملی رسید و چگونه عزل شد.

ما زمانی از مرحله مقدماتی المپیک کنار رفتیم که بعد از مرحله انتخابی ماه ها تیم را رها کردیم و به دنبال آنالیز شرایط گزینه های مختلف بودیم. وقتی در ازبکستان از حریف اولمان 4 گل دریافت کردیم تکلیف رویاهای خودمان را با این تیم روشن کردیم.

سوال خوبی است اگر از خودمان بپرسیم حمید استیلی مقصر است یا قربانی؟ او که مثل خیلی دیگر از پیشکسوتان و سرمایه هایمان سپر بلا کردیم در این روزهای پایانی و درست در زمانی که هیچ گزینه دیگری باقی نمانده بود به او اعتماد کردیم تا در فاصله 3 ماه تا مرحله مقدماتی بازی های المپیک پس از مسابقه با اندونزی و قطر برای ملاقات با ازبکستان و کره جنوبی آماده گردد.

تفاوت کلاس فوتبال حریفانمان را در این تورنمنت دیدیم؟ این حاصل تفکرات حمید استیلی و دستیارانش نیست. این موقعیت تلخ امروز فوتبال ماست که در رده بزرگسالان حریف بحرین و عراق نمی گردد، در رده نوجوانان از مرحله گروهی حذف می گردد و در رده جوانان حتی به مرحله نهایی هم صعود نمی کند.

در هر تورنمنت و هر رویداد تازه می توانیم قربانی تازه ای پیدا کنیم اما نتیجه درخشانی برخلاف شرایط تاسف برانگیز حاکم بر فوتبال کشور رقم نخواهد خورد.

می توانیم همه کاسه و کوسه های امروز را بر سر استیلی بشکنیم همانطور که پیش از این چمنیان و پورغلامی و امیرحسین پیروانی، ویلموتس و سایرین را مقصر دانستیم اما حال فوتبال ما خوب نیست.

با مدیرانی که به جز پنهان شدن پشت سر پیشکسوتان و چهره های نام آشنای فوتبال نقش دیگری در این ناکامی ها بازی نمی نمایند. تصمیم گیرانی که شهامت پذیرش مسئولیت خود را ندارند و پشت سر کمیته فنی پنهان می شوند. همان ها که استیلی و مجیدی و ویلموتس و پورغلامی را انتخاب کردند اما هرگز در این روزها مقابل رسانه قرار نمی گیرند تا جوابگوی اشتباهات خود باشند.

فوتبال در این روزهای تلخ و تاریک به هوای تازه احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 40

به "رونمایی تازه از واقعیت تلخ فوتبال ایران، استیلی؛ مقصر یا قربانی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی تازه از واقعیت تلخ فوتبال ایران، استیلی؛ مقصر یا قربانی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید