ریزش برداری 8 هزار مترمکعبی محورهای گیلان، بارش 40 سانتی برف در اسالم - خلخال

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه طی روزهای اخیر 38 مورد ریزش و رانش در محورهای اصلی، فرعی و روستایی کوهستانی استان داشتیم، گفت: این ریزش ها و رانش ها در هشت شهرستان به وقوع پیوست.

ریزش برداری 8 هزار مترمکعبی محورهای گیلان، بارش 40 سانتی برف در اسالم - خلخال

سبحان الله علیپور در گفت وگو با وبلاگ علیپور رحمتی، با اشاره به بارش برف و باران در گیلان از دو روز گذشته، اظهار کرد: از ابتدای وقوع بارش ها شاهد ریزش و رانش و انسدادهای موقت در محورهای اصلی، فرعی و روستایی کوهستانی استان بودیم.

وی اضافه نمود: با اعزام به موقع اکیپ های راهداری و کوشش بی وقفه راهداران استان نسبت به جمع آوری و پاکسازی محورهای مذکور در دقایق اولیه در قالب 8000 مترمکعب ریزش برداری اقدام شد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای گیلان با بیان اینکه طی بارش های اخیر علاوه بر آبگرفتگی تعدادی از محورها، 38 مورد ریزش و رانش در محورهای اصلی، فرعی و روستایی کوهستانی داشتیم، گفت: این ریزش ها و رانش ها در شهرستان های رودبار، رودسر، رضوانشهر، املش، آستارا، لنگرود، فومن، شفت و ماسال به وقوع پیوست.

علیپور از اعزام اکیپ های عملیاتی راهداری و پاکسازی محورهای مذکور به صورت بی وقفه و شبانه روزی توسط راهداران استان اطلاع داد و اضافه نمود: راهداران اقدام به برفروبی نیز کردند.

وی به آمار بارش برف در محورهای کوهستانی استان اشاره نمود و متذکر شد: طی این مدت شاهد بارش برف در محورهای کوهستانی شهرستان های ماسال، تالش، رضوانشهر، رودسر، سیاهکل و رودبار بودیم.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای گیلان، بیشترین ارتفاع بارش ها را مربوط به محور اسالم به خلخال با 40 سانتیمتر برف دانست و اظهار داشت: راهداران استان با کوشش بی وقفه خود بیش از 100 کیلومتر از محورهای برفگیر و کوهستانی استان را در محورهای پونل - خلخال(رضوانشهر)، اسالم - خلخال(تالش)، ماسال - گیلوان(ماسال)، سیاهکل - دیلمان(سیاهکل) و ارتفاعات رودسر طی دو مرحله برفروبی کردند.

علیپور با بیان اینکه 53 اکیپ راهداری با 517 نیروی راهدار و 321 دستگاه وسیله نقلیه اعم از سبک، نیمه سنگین و سنگین در محورهای استان مستقر و آماده اجرای عملیات راهداری هستند، گفت: از عموم مردم می خواهیم وقوع هرگونه ریزش و رانش در محورهای ارتباطی استان را به شماره 33311111 و یا سامانه 141 اطلاع دهند تا راهداران به موقع برای اجرای عملیات راهداری اعزام شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 220

به "ریزش برداری 8 هزار مترمکعبی محورهای گیلان، بارش 40 سانتی برف در اسالم - خلخال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش برداری 8 هزار مترمکعبی محورهای گیلان، بارش 40 سانتی برف در اسالم - خلخال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید