غیبت لژیونر پینگ پنگ در انتخابی تیم ملی و گله از فدراسیون

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، لژیونر تنیس روی میز ایران گفت: به علت بازی داشتن در فینال لیگ آلمان نمی توانم در انتخابی تیم ملی شرکت کنم و فدراسیون هم حاضر نشد دو روز مسابقات را به تعویق بیندازد.

غیبت لژیونر پینگ پنگ در انتخابی تیم ملی و گله از فدراسیون

آروین رویین تن در تبادل نظر با خبرنگاران درباره از دست دادن مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس روی میز اعلام کرد: انتخابی تیم ملی قرار بود 26 بهمن باشد که به تعویق افتاد و در اسفند برگزار می گردد. همان روز اول انتخابی تیم ملی من باید در فینال لیگ آلمان بازی کنم که مسابقه مهمی برای تیم باشگاهی من محسوب می گردد و تیمم به من احتیاج دارد. فدراسیون می توانست مسابقه انتخابی را دو تا سه روز به تعویق بیندازد تا تمام بازیکنان لژیونر در انتخابی شرکت نمایند و حتی صحبت هم کردم که عذرم کاملا موجه است اما گفتند نمی توانند این کار را انجام دهند.

او ادامه داد: از طرفی قبل از انتخابی تیم ملی، اسامی نفرات را برای مسابقات قطر داده اند و چهار نفر اول تیم ملی را اعلام نموده اند. در حالی که من هم عضو آخرین تیم ملی بوده ام اما نامم را رد ننموده اند. آن چهار نفر با توجه به جایگاهی که در رنکینگ دنیای دارند، حقشان است که در مسابقات قطر شرکت نمایند اما بحث من این است که اگر قرار بود تیم ملی در مسابقات شرکت کند چرا نام من را رد ننموده اند و زمانی هم که پیگیر این مسئله شدم پاسخ روشنی به من ندادند. از طرفی فدراسیون ایران با قطر تفاهم نامه همکاری امضا نموده است و اگر بر اساس این تفاهم نامه نتواند پنج بازیکن خود را در مسابقات قطر شرکت دهد، این تفاهمنامه به چه کار می آید؟

سرمربی گفت کاری نمی تواند انجام دهد

او در پاسخ به این پرسش که با سرمربی صحبت نموده که به چه علت نمی تواند در انتخابی تیم ملی شرکت کند؟ توضیح داد: بله اما گفت که هیچ کاری نمی تواند انجام دهد. با مربی تیم باشگاهی ام در آلمان هم صحبت داشتم و گفت امکان تغییر مسابقه وجود ندارد. من قرارداد دارم و نمی توانم در بازی فینال حضور نداشته باشم. به خاطر اینکه دو روز مسابقه انتخابی تیم ملی را به تعویق نیانداختند، خیلی راحت مسابقات دنیای، بازی های آسیایی و بازی های کشورهای اسلامی که رویداد بسیار مهمی برای تیم ملی بود را از دست دادم.

فدراسیون به افراد فنی بیشتری زیاد دارد

رویین تن با اشاره به اینکه فدراسیون به افراد فنی بیشتری احتیاج دارد، تاکید نمود: تصمیماتی که در فدراسیون گرفته می گردد، فنی نیست و احتیاج است که افراد فنی بیشتری در فدراسیون حضور داشته باشند. بازیکنان خوبی در ایران داریم و هر کسی که پیشرفت داشته، یا خودش هزینه زیادی نموده و یا در لیگ های خارجی حضور داشته است. بازیکنان سطح اول ایران در لیگ های اروپایی بازی می نمایند و هر پیشرفتی است بر اساس حضور در لیگ های اروپایی است. امیرحسین هدایی چندین سال پیش نفر اول رنکینگ امیدهای دنیا شد و به خاطر تمریناتی که در خارج از ایران داشت و هزینه های زیادی که خودش و اسپانسر انجام داد، توانست به این موفقیت دست پیدا کند.

برای شرایط قراردادهای لیگ و مالیات ها فکری گردد

رویین تن در خصوص شرایط قراردادهای لیگ ایران نیز گفت: سال گذشته در تیم دانشگاه آزاد بازی کردم این تیم شرایط خوبی از لحاظ اسکان و تدارکات نداشت و 17 درصد از قراردادهای ما را نیز کسر کرد. نکته جالب این است که هیچ کسی هم پیگیر نشد که چرا این رخ داده و سال جاری هم دوباره در لیگ حضور دارد. بعلاوه 20 درصد از قراردادهای سال جاری هم برای مالیات فدراسیون کم می گردد. این در حالی است که حدود 50 درصد بازیکنان در لیگ ایران به صورت رایگان بازی می نمایند. واقعا باید برای این شرایط قراردادها و اندازه مالیاتی که کسر می گردد، فکر گردد.

حضور کمی در مسابقات بین المللی داریم

او در خصوص حضور کمرنگ بازیکنان ایرانی در تور های بین المللی گفت: اگر ما در مسابقات بین المللی زیادی حضور داشته باشیم، تعداد بازیکنان بیشتری از ایران در رنکینگ زیر 100 دنیا قرار می گیرند. در سال های اخیر فقط در مسابقات دنیای و آسیایی حضور داشتیم و این در حالی است که پینگ پنگ رشته انفرادی است و بازیکن باید حداقل در 10 مسابقه در سال شرکت کند. من در آلمان، مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی می بینم که بازیکنانشان به غیر از مسابقات قهرمانی قاره ای و دنیا حداقل در 10 مسابقه بین المللی دیگر شرکت می نمایند. متاسفانه در ایران با وجود این همه بازیکن با استعدادی که وجود دارد اما حضور در مسابقات بین المللی کم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1318

به "غیبت لژیونر پینگ پنگ در انتخابی تیم ملی و گله از فدراسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت لژیونر پینگ پنگ در انتخابی تیم ملی و گله از فدراسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید