مایوس نشدن در راستا رسیدن به هدف

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، بسیاری از افراد به دنبال راهی برای رسیدن به موفقیت مالی هستند که برخی از آن ها به دلایل مختلفی در راه رسیدن به اهداف خود تسلیم می شوند.

مایوس نشدن در راستا رسیدن به هدف

به گزارش خبرنگاران به نقل از شیعه نیوز ،بیشتر انسان ها دوست دارند به پیروزیت های مالی بزرگ دست پیدا کنند اما فقط تعداد کمی از آن ها به پیروزیت می رسند. در مراحل اولیه سفر به سوی پیروزیت، افراد همیشه با انگیزه هستند و هیچ شکی در ذهن آن ها وجود ندارد که می توانند به پیروزیت برسند. اگرچه بعد از گذشت مدت طولانی از سختی به کار مناسب رو می آورند. بسیاری از افراد هم در این راستا تسلیم می شوند و سپس به این نتیجه می رسند که رسیدن به پیروزیت مالی کار سختی است. فقط تعداد کمی از افراد هستند که به معنای واقعی کلمه تا آخر صبر می کنند و به پیروزیت می رسند.

نداشتن این 7 خصلت عاملی برای تسلیم شدن در راه رسیدن به هدف است

بعد از این که تجربه مختلف افراد پیروز را مورد بررسی قرار دادیم ، به این نتیجه رسیدیم افرادی که هرگز به اهداف خود نمی رسند، دلایل بزرگی برای تسلیم شدن دارند. در این بخش از پیروزیت در نمناک 7 عامل را به شما معرفی می کنیم که کمبود آن ها باعث می شود تا افراد از راستا پیروزیت دست بکشند.

1. فروتنی

فروتنی یک عامل ضروری برای طی کردن جاده پیروزیت است. پیروزیت نیاز به این دارد که افراد فروتنی را در خودشان ایجاد کنند. بسیاری از سرمایه گذاران اظهار می کنند که مراحل را پله پله طی کردند و برای هر مرحله تلاش زیادی داشتند. مثلاً بازیگر آمریکایی معروف به نام امیلیا کلارک اظهار کرد باید قبول کنند که در مرحله اول هستند و مراحل بعدی برای آن ها راحت تر است. پس هیچ گاه نباید فکر کنند که نسبت به دیگران برتری دارند.

2. سخت کوشی بیش از حد زیاد

پیروزیت نیاز به تلاش خستگی ناپذیر دارد. افراد پیروز سخت کار می کنند اما از شکست هایی که در زندگی می خورند باهوش تر هستند. افرادی مثل الون ماسک و بیل گیتس بیش از 16 ساعت در روز کار می کردند. پس سخت کوشی کلید پیروزیت است و عاملی برای اعتماد به نفس، شخصیت سازی و همچنین فرصتی برای نشان دادن استعداد هاست.

3. ریسک پذیر بودن

پیروزیت نیاز به تلاش فردی و قبول ریسک ها و خطرات مالی و شخصی دارد. اگر بیوگرافی افراد پیروز را تجزیه تحلیل کنید، می بینید که درصد زیادی از آن ها ریسک های بزرگی را انجام دادند. مثلاً روی یک پروژه سرمایه گذاری کردند که هیچ کس جرات این کار را نداشت. از دانشگاه انصراف دادند یا حتی از شغل خودشان دست کشیدند. اگرچه تقریباً میانگین مردم از ریسک کردن می ترسند و اگر ریسک بزرگ انجام دهند و شکست بخورند، تسلیم می شوند و راستا پیروزیت را در پیش نمی گیرند.

4. پشتکار

پشتکار یک عامل مهم برای رفاه و پیروزیت است. پشتکار توانایی سخت کوشی و رسیدن به اهداف را در افراد نشان می دهد؛ مخصوصاً زمانی که انتظار یک نتیجه خاص را ندارید. بسیاری از افراد زمانی که با موانع بر سر راه پیروزیت روبرو می شوند، از آن دست می کشند . فقط افراد شجاع هستند که می توانند تا آخر راستا پشتکار داشته باشند. مثلاً یکی از سرمایه گذاران بزرگ اینترنتی به نام جک ما در سه سال اول فعالیت خود نتوانست سودی به دست بیاورد اما پشتکار داشت و اکنون یکی از ارزشمند ترین کمپانی های جهان در دست اوست.

5. صبوری

کمبود صبر باعث می شود که افراد از دنبال کردن رویاهای خود دست بکشند. محاسبات و تحقیقات نشان می دهد که 5 الی 10 سال سخت کوشی روی یک پروژه می تواند عاملی برای پیروزیت باشد . اگر چه بسیاری از افراد زمانی که بعد از یک ماه، سه ماه، شش ماه یک سال یا حتی سه سال نتیجه خاصی را مشاهده نمی کنند، از کار خود دست می کشند. تسلیم شدن بعد از 3 سال واقعا احمقانه است زیرا راستا طولانی را طی کرده اید و بسیار بیشتر از قبل به پیروزیت نزدیک هستید. در جهان مدرن افراد انتظار دارند که پیروزیت پشت در خانه آن ها باشد و به سرعت به آن دست پیدا کنند و در نتیجه زمانی که در کوتاه مدت به آن دست پیدا نکنند، دچار سرخوردگی شده و تسلیم می شوند.

6. خوش بینی

یکی از اصلی ترین دلایلی که افراد در پیروزیت شکست می خورند، کمبود خوش بینی است. خوش بینی مربوط به اعتماد به نفس در تشخیص نتایجی است که منتظرش هستید. در مراحل اول سفر به سمت پیروزیت، بسیاری از افراد در مورد هدف خود خوش بین هستند. اگرچه بعد از روبروه با موانع ، سطح خوش بینی در بیشتر آن ها به شدت کاهش پیدا می کند که باعث می شود تسلیم شوند.

7. اعتماد به نفس

افرادی که برای رسیدن به پیروزیت مالی تلاش می کنند، اغلب به توانایی خود ایمان دارند. آن ها مهارت های خود را می شناسند و می دانند که هیچ چیز نمی تواند آن ها را متوقف کند. در کنار این، رسیدن به پیروزیت برای فردی که اعتماد بنفس دارد، بسیار آسان است زیرا باور دارد که می تواند به همه مسائل سر راه خود غلبه کند.

اعتماد به نفس تضمین می کند که افراد با سخت کوشی و چالش های ذهنی روبرو می شوند و آن را با پیروزیت کنار می گذارند. پس کمبود اعتماد به نفس عاملی برای تسلیم شدن است.

همین کمبود اعتماد به نفس عاملی برای تصمیم گیری های عاطفی است زیرا آن ها می ترسند که دیگران از شکست و موانع بر سر راه آن ها آگاه شوند و در نتیجه به سادگی از هدف دست می کشند و فکر می کنند که نمی توانند به آن ها غلبه کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 592

به "مایوس نشدن در راستا رسیدن به هدف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایوس نشدن در راستا رسیدن به هدف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید