مقاله: هشتگرد سبزتر می شود

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، وی با اشاره به اهمیت موضوع حفاظت و نگهداری فضای سبز این منطقه ادامه می دهد: درختان بیمار و آفت زده حوزه فضای سبز شهرجدید توسط کارشناسان فضای سبز و کشاورزی شناسایی شدند و از سموم مناسب برای رفع آفات و حشرات پیرامون آنها استفاده شده است. ارمندئی می افزاید: همچنین تعدادی از درختان که به دلایل مختلف خشک شده بودند، در اختیار هنرمندان علاقه مند قرار گرفت تا از آنها برای خلق آثار هنری استفاده کنند. حتما از این آثار هنری برای زیبایی و تزئین فضای سبز شهرجدید، بهره خواهیم برد.

مقاله: هشتگرد سبزتر می شود

علیرضا حبیب نیا با بیان این که البته نباید فراموش کرد که نگهداری فضای سبز از ایجاد آن مهم تر است می افزاید: فضای سبز بلوارها و میادین شهرجدید بر اثر عدم رسیدگی خشک و بی رنگ هستند و بیشتر درختان پارک دیبا نیز خشک شده که علت آن عدم آبیاری به موقع و صحیح است. یکی دیگر از اهالی فاز 7 شهرجدید هشتگرد با شکایت از این موضوع که به فضای سبز مناطق شمالی و فازهای پایین تر بیشتر از فاز 4 و 7 رسیدگی می شود، می گوید: در فازهای یک و 2 و 3 پارک های تمیزتری وجود دارد. همچنین مقابل در و محوطه خانه ها و محیط کوچه ها نیز درختکاری یا گل کاری می شود، اما در فاز 7 و 4 چنین امکاناتی وجود ندارد.

به گفته وی، پس از پایش و ثبت اطلاعات مفید و دقیق از جمله سن تقریبی درختان، مختصات و نشانی آنها، درگیری با شبکه برق و پیش بینی سیستم آبیاری برای هر درخت، پلاک های مربوطه به ترتیب بر تنه درختان نصب می شود. همچنین در اجرای طرح پایش درختان، آفات و بیماری های گیاهی نیز شناسایی می شوند تا برای از بین رفتن آنها برنامه ریزی شود.

منبع مقاله: هشتگرد سبزتر می شود

انتشار: 14 دی 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1211

به "مقاله: هشتگرد سبزتر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: هشتگرد سبزتر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید