چاق کردن صورت در هفت روز

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، با داشتن رژیم غذایی مناسب و با تامین کردن ویتامین ها، کالری، مواد مغذی مورد نیاز و با رفع کردن کم ابی بدن شما می توانید باعث چاق شدن صورت شوید. برای این منظور شما باید بعضی از مواد غذایی را بیشتر مصرف کنید.

چاق کردن صورت در هفت روز

چاق کردن صورت یکی از خواسته های افرادی است که صورت لاغر دارند. لاغری صورت مسئله ای است که خیلی از افراد در طول زندگی به آن دچار می شوند. روش های مختلفی برای چاق شدن سریع صورت وجود دارد که می توان به رژیم غذایی مناسب، استفاده از ماسک های مختلف و ماساژ صورت اشاره کرد.ممکن است بر اثر بیماری، کاهش وزن و بالا رفتن سن افراد دچار لاغری صورت شوند که می تواند از جذابیت افراد بکاهد. برخی از افراد برای چاق شدن صورت از روش تزریق ژل، تزریق چربی و بوتاکس استفاده می کنند و برخی دیگر هم به دلیل عوارض این روش ها، به دنبال روش های طبیعی برای چاق کردن صورت هستند. اگر شما هم می خواهید صورت خود را به صورت طبیعی چاق کنیدف پس در این بخش همراه ما باشید.در ادامه انواع ماسک صورت، روش های ماساژ صورت و رژیم های غذایی موثر چاقی صورت را بررسی می کنیم.

روش چاق کردن صورت با تغذیه و رژیم غذایی

با داشتن رژیم غذایی مناسب و با تامین کردن ویتامین ها، کالری، مواد مغذی مورد نیاز و با رفع کردن کم ابی بدن شما می توانید باعث چاق شدن صورت شوید. برای این منظور شما باید برخی از مواد غذایی را بیشتر مصرف کنید.

1. نوشیدن آب کافی

معمولا ورزشکاران و بدنسازان در زمان انجام تمرینات ورزشی آب بدنشان کم می شود و بعد از مدتی متوجه می شوند، صورتشان لاغر شده و زیبایی اولیه را ندارد. کم آبی بدن یکی از دلایل مهم لاغری صورت است. نوشیدن آب کافی در طول روز آب میان بافتی سلول ها را تامین می کند و اثر فوق العاده ای بر چاق شدن صورت دارد.

2. نوشیدن شیر

برای چاق شدن سریع صورت هر روز شیر بنوشید. این نوشیدنی سرشار از پروتئین، کلسیم، ویتامین ها و مواد معدنی است و با افزایش آبرسانی به سلول ها پوستی باعث پر شدن صورت می شود.

3. مصرف میوه و سبزیجات

برای چاق شدن سریع صورت کافی است مصرف میوه و سبزیجات را در رژیم غذاییتان افزایش دهید. فیبر موجود در میوه و سبزیجات باعث آبرسانی به سلول های پوست می شود. اگرچه میوه ها کالری پایینی دارند، اما به دلیل فیبر بالایی که دارند شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارند. یک هفته بعد از اضافه کردن سبزیجات و میوه ها به رژیم غذاییتان می توانید تاثیر آن بر پر شدن صورتتان را ببینید.

4. مصرف آجیل

یکی از بهترین روش ها برای چاق شدن صورت در یک هفته خوردن آجیل است. حب 4 مغز یکی از معجون های عالی است که اضافه کردن آن به رژیم غذاییتان باعث چاق شدن سریع صورت می شود. این حب از خرما، پسته، فندق و بادام تهیه می شود. 4 عدد از هر یک از این مغز ها را بکوبید و با دو عدد خرما یا مقداری شیره خرما ترکیب کنید، تا به شکل خمیر درآید. با این خمیر حب های کوچک درست کنید. روزانه 5 تا 10 عدد از این حب ها را بخورید تا صورتتان پر شود.

5. خوردن آب سیب زمینی

سیب زمینی سرشار از ویتامین ث است، بنابراین باعث آبرسانی پوست شده و به چاق شدن صورت و برجسته شدن گونه ها کمک می کند. برای پر شدن صورت در یک هفته روزانه دو لیوان آب سیب زمینی بنوشید.

6. رژیم غذایی پر کربوهیدرات

برای چاق شدن صورت در یک هفته مواد غذایی حاوی کربوهیدرات مانند نان، برنج، ماکارونی و پاستا را به رژیم غذاییتان اضافه کنید. خوردن این مواد غذایی باعث اضافه شدن چربی صورت شده و صورتتان را به سرعت چاق می کند.

7. خوردن جوانه گندم

کالری جوانه گندم بالاست و گنجاندن آن در رژیم غذایی باعث چاق شدن بدن و صورت می شود. همچنین پروتئین موجود در جوانه گندم باعث افزایش حجم عضلات می شود. جوانه گندم را همراه با شیر یا ماست بعد از هر وعده غذایی میل کنید و یا از آن برای تهیه سالاد و طبخ غذا استفاده کنید.

8. خوردن شیر خشک

شیر خشک سرشار از ویتامین، مواد معدنی است و نقش موثری در آبرسانی به پوست دارد. برای چاق شدن سریع صورت دو قاشق غذاخوری شیر خشک، یک قاشق مرباخوری عسل و یک لیوان شیر را با یکدیگر ترکیب کنید. خوردن این ترکیب هر شب قبل از خواب بعد از یک ماه باعث پر شدن صورت می شود.

چاق کردن صورت

استفاده از ماسک های طبیعی باعث آبرسانی به پوست شده و در مدتی کوتاه صورت را پر می کند. برخی از ماسک ها که باعث چاق شدن سریع صورت می شوند.

1. ماسک خیار

استفاده از ماسک خیار باعث آبرسانی به سلول های پوست شده و آب میان بافتی را افزایش می دهد. برای تهیه این ماسک یک عدد خیار را رنده کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوستتان قرار دهید، سپس بشویید. نتایج استفاده از ماسک خیار را بعد از 2 هفته می توانید ببینید.

2. ماسک گلاب و گلیسیرین

یک روش موثر برای چاق شدن سریع صورت استفاده از ماسک گلاب و گلیسیرین است. برای تهیه این ماسک گلاب و گلیسیرین را با یکدیگر مخلوط کنید و شب قبل از خواب روی صورت بمالید. صبح روز بعد صورتتان را با آب گرم بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوبتان این کار را هر شب تکرار کنید.

3. ماسک عسل و پاپایا

یک قاشق غذاخوری عسل را با میوه پاپایا له شده ترکیب کنید. این ماسک را به مدت 10 الی 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب گرم بشویید. استفاده از این ماسک هر روز صبح باعث پر شدن سریع صورت می شود.

4. ماسک گل رس و گلاب

یک قاشق غذاخوری خاک رس را با یک قاشق مرباخوری گلاب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. این ماسک را روی صورتتان بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند، سپس با آب سرد بشویید. استفاده روزانه از این ماسک باعث پر شدن صورت می شود.

5. ماسک سیب زمینی و ماست

آب یک عدد سیب زمینی را گرفته و آن را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب گرم بشویید.

6. ماسک جوانه گندم و موز

نصف یک موز را له کنید و آن را با دوقاشق چای خوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم ترکیب کنید. این ماسک را به مدت 30 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب ولرم بشویید.

7. ماسک جوانه گندم و ماست

برای چاق شدن سریع صورت از ماسک جوانه گندم استفاده کنید. برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم، دو قاشق غذاخوری ماست و نصف آووکادو له شده را با یکدیگر ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورتتان قرار دهید، سپس با آب ولرم بشویید.

8. ماسک تخم شنبلیله

تخم شنبلیه را پودر کنید، سپس یک قاشق غذاخوری از پودر آن را با مقداری آب ترکیب کنید، تا خمیر شود. این ماسک را ابتدا به مدت 1 الی 2 دقیقه روی پوستتان ماساژ دهید. سپس 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا خشک شود و با آب ولرم بشویید. انجام اینکار 2 تا 3 بار در روز باعث چاق شدن سریع صورت می شود.

9. ماسک سیب درختی

مواد مغذی سیب باعث پرشدن صورت و برجسته شدن گونه ها می شوند. یک عد سیب را رنده کنید و هر روز صبح آن را روی صورتتان بمالید و چند دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 دقیقه روی صوتتان بماند، سپس با آب گرم بشویید.

10. ماسک شیر خشک

یک روش آسان برای پر شدن سریع صورت استفاده از ماسک شیر خشک است. برای تهیه این ماسک شیر خشک، روغن زیتون و شکر را ترکیب کنید تا به شکل خمیر در آید. این ماسک را به مدت نیم ساعت روی صورتتان قرار دهید، سپس بشویید.

چاق شدن صورت در یک هفته با ماساژ

یک روش موثر دیگر برای چاق شدن صورت در یک هفته ماساژ آن با روغن های طبیعی است. برای ماساژ صورت می تواند از مواد زیر استفاده کنید:

1. ماساژ صورت با روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را روی صورتتان ماساژ دهید، سپس اجازه دهید این روغن به مدت 5 تا 10 دقیقه روی پوستتان بماند، سپس با آب گرم بشویید. ماساژ روزانه صورت با این روغن باعث پرشدن آن می شود.

2. ماساژ صورت با شیر سرد

برای چاق شدن سریع صورت کافی است هر روز صورتتان را با شیر سرد ماساژ دهید. ابتدا شیر را به مدت 20 دقیقه روی صورتتان ماساژ دهید، سپس 5 دقیقه دیگر صبر کرده و آن را بشویید.

3. ماساژ صورت با شی باتر

شی باتر یا کره شی از روغن هسته محصول درخت شی بدست می آید. برای پر شدن صورت با این کره می توانید مطابق با یکی از دو روش زیر عمل کنید:

این کره را به مدت 10 دقیقه روی صورتتان ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید. برای پر شدن سریع صورت 3 تا 4 بار در هفته از این کره استفاده کنید.

بعد از ترکیب کردن سه چهارم فنجان شکر با یک فتجان شی باتر آن را داخل یخچال بگذارید تا جامد شود. مقداری از این روغن را به مدت 5 دقیقه و به صورت دورانی روی صورت و گونه هایتان ماساژ دهید، 10 دقیقه دیگر صبر کرده سپس صورتتان را با آب گرم بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.

4. ماساژ صورت با روغن خراطین

یکی از معروفترین و قدیمی ترین روش ها برای چاق شدن سریع صورت استفاده از روغن خراطین است. ابتدا صورتتان را شسته و آن را به مدت 1 دقیقه با انگشتانتان ماساژ دهید. چند قطره روغن خراطین را روی صورتتان بمالید و به مدت 3- 4 دقیقه ماساژ دهید. انجام روزانه اینکار باعث چاق شدن صورت می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 622

به "چاق کردن صورت در هفت روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاق کردن صورت در هفت روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید