کاریکاتور جنجالی علیه ظریف و صالحی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، انتشار کاریکاتوری علیه ظریف و صالحی در خبرگزاری تسنیم خبرساز شد و بازتاب وسیعی در شبکه های اجتماعی داشت. منتقدان این کاریکاتور را توهین آمیز ارزیابی نموده اند.

کاریکاتور جنجالی علیه ظریف و صالحی

به گزارش خبرنگاران، در کاریکاتور منتشر شده جو بایدن در حال دادن آبنبات به محمد جواد ظریف و علی اکبر صالحی وزیر خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی است.

این کاریکاتور پس از شروع نشست مهم وین و مذاکرات ایران و قدرت های جهانی حاضر در برجام منتشر شد.

خبرگزاری تسنیم در شرح این کاریکاتور نوشته است: اظهارات برخی دولتمردان برخی نشانه ها و به ویژه صحبت های شب گذشته آقای علی اکبر صالحی این شائبه را پیش می آورد که دولت یا نادانسته و یا با آرزوی کسب یک آبنبات انتخاباتی بخواهد سیاست لغو تحریم ها توسط آمریکا را به محاق ببرد. متأسفانه برخی برآورد ها از رفتار برخی از دولتمردان و همچنین اخباری که به گوش می رسد حاکی از آن است که دولتی ها بی تمایل نیستند که با کسب یک آبنبات انتخاباتی، سیاست لغو همه تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران را بفروشند.

این کاریکاتور بازتاب وسیعی در فضای سیاسی داشته است علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در توئیتی نوشت: حافظه ما نه اینچنین جنگ و تحریم ظالمانه ای را از خصم به یاد دارد و نه اینچنین کینه توزی و نفرت پراکنی را نسبت به سربازان وطن و رزمندگان خط مقدم. مبتلاییم به روزگاری که از پنجره تیر می بارد و از خانه خنجر.

محمد علی ابطحی فعال سیاسی اصلاح طلب هم در این رابطه نوشت: این کاریکاتور خبرگزاری رسمی تسنیم در روزهایی است که مذاکره در حال اجراست. دردناکه!

محسن عبداللهی استاد دانشگاه این سوال را مطرح نموده که این کارتون در ایران منتشر شده؟!

هادی محمدی فعال رسانه ای هم معتقد است: گویا این بازی مسخره تمام نمیشه. هیج دیپلماتی در جهان بدون اجازه و دستورالعمل تعیین نظام کشورش مذاکره نمیکنه، دوستان اگر فکر میکنن در حال گول خوردن یا دریافت آب نبات هستیم به نهادهای عالی نظام بگن که گفتگوها متوقف بشه والا این خنجر از پشت زدن، به ضرر کشور و حتی دولت اصولگرای بعدیست

برخی کاربران می گویند که این کاریکاتور تخریب تیم مذاکره کننده هسته ای است.

فردی نوشته است: تسنیم این کاریکاتور توهین آمیز را درباره نمایندگان ایران در مذاکرات برجام کشیده که چیزی کم از هتاکی مجاهدین روبروی هتل محل مذاکرات ندارد..جناح متولی تسنیم زمانیکه سعید جلیلی چندین سال زمان و پول مملکت را در ازای تحریم های مکرر و رفتن ذیل فصل7 هدر داد هم برایش کاریکاتور میکشید؟

کاربری در این رابطه معتقد است: تا وقتی دیپلماسی قوی کشور این شکلی از درون کشور در حال ضربه خوردن چه انتظاری از خارج نشین های وطن فروش و دشمنان داریم.

کاربران زیادی بیانات رهبر معظم انقلاب در توصیف تیم مذاکره کننده هسته ای را یادآوری شده اند. رهبر انقلاب پیشتر بارها از تیم مذاکره کننده حمایت نموده و آنها را افرادی متدین، غیور، متین، امین و شجاع دانسته بودند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 883

به "کاریکاتور جنجالی علیه ظریف و صالحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاریکاتور جنجالی علیه ظریف و صالحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید