اخبار سیاسی

دستور قاضی برزیلی به رئیس جمهور ،ماسک بزن

پس از آنکه رئیس جمهور جناح راست برزیل در بحبوحه موج دوم شیوع ویروس کرونا در دنیا بدون استفاده از ماسک در راهپیمایی های سیاسی شرکت کرد، یک قاضی برزیلی به وی دستور داد تا در محیط های عمومی ماسک بزند.

17 تیر 1399

محمودی: بازرسی های آژانس حکایت از مشروعیت برنامه هسته ای ایران دارد ، گزینه ای که تا به امروز آمریکا را ناکام گذاشته است

یک کارشناس مسائل هسته ای گفت: اگر ایران همکاری با آژانس را ادامه ندهد فشار آمریکا در این راستا نیز آغاز خواهد شد، بنابراین بازرسی از طریق آژانس مآغازیت برنامه هسته ای ایران را به همگان ثابت خواهد کرد.

16 تیر 1399

ترامپ خواهان توافق سه جانبه کنترل تسلیحاتی با روسیه و چین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از عرب نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه خواهان توافق تسلیحاتی سه جانبه با چین شد.

14 تیر 1399

چاووش اوغلو: بیش از 65 هزار شهروند ترکیه را بازگرداندیم، فوت 473 تبعه در جهان

وزیر خارجه ترکیه گفت: تا به امروز بیش از 65 هزار نفر از شهروندان مان از 103 کشور به ترکیه منتقل شده اند.

13 تیر 1399

باستانی: حاکمیت برای تغییر سبک زندگی مردم در اثر کرونا آماده گردد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که حاکمیت باید متناظر با تغییرات سبک زندگی در اثر شیوع بحران کرونا خود را برای این تغییر آماده کند.

11 تیر 1399

برای انتقال دانشجویان ایرانی به داخل آمادگی داریم

مدیرکل بورس و اموردانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور های مختلف، این آمادگی را داریم که در صورت درخواست دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، آنان را به دانشگاه های داخل منتقل کنیم.

9 تیر 1399

صدر اعظم اتریش خواهان انتقال مستقیم پناهندگان به آلمان شد

صدر اعظم اتریش با تاکید بر اینکه اتریش نباید به نقطه توزیع پناهندگان در اروپا تبدیل گردد، از آلمان خواست که انتقال مستقیم پناهندگان از یونان و کشورهای همسایه سوریه به کشور خود را در پیش گیرد.

8 تیر 1399

ترامپ وزیر بهداشت را هم برکنار می کند

ایسنا نوشت: رسانه های آمریکایی گزارش کردند، دولت دونالد ترامپ در حال بررسی برکناری آلکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی این کشور به دلیل اتخاذ گام هایی اشتباه در اوایل بحران شیوع کروناویروس است.

7 تیر 1399

سازمان ملل خواهان برقراری آتش فوری در سوریه شد

به گزارش خبرنگاران، دفتر گیر پدرسون، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت که این کشور احتیاج به برقراری یک توافق آتش بس فوری به صورت پایدار و سراسری دارد تا مردم این کشور بتوانند به منابع و تجهیزات لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دسترسی پیدا...

6 تیر 1399

یحیی گل محمدی: دستشان به جام نمی رسد می گویند لیگ را لغو کنید

بعید می دانم سیاست مسؤولان فوتبال این باشد که بخواهند مسابقات را کلا لغو کنند چون مسائل زیادی مثل سقوط و صعود لیگ یکی ها به وجود می آید و خیلی ها به این مسائل اعتراض خواهند کرد.

1 تیر 1399

دلایل موفقیت چشمگیر هنگ کنک در مقابله با کرونا

آنالیز شرایط کرونا در هنگ کنگ نشان می دهد که آنها با تجربه آموزی از رفتار اپیدمیک آنفلوانزا با بهره دریافت از شیوه تست و رصد بدون برقراری مقررات سخت، در مقابله با کرونا به موفقیت های قابل توجهی دست یابند.

31 خرداد 1399

مرگ و میر کرونا 70 درصد کاهش داشته ، هشدار جدی درباره دارو های غیر بیمارستانی ، در شان ما نیست درباره ترامپ حرف بزنیم

معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به بازگشایی مراکز تجاری و اصناف کم خطر و افزایش ترددها، توضیحاتی را برای عدم بازگشت به روز های ابتدایی شیوع کرونا در کشور، ارائه داد.

30 خرداد 1399

رویترز خبرداد؛ عربستان سعودی در حال آنالیز تهدید های نفتی آمریکاست

بعد از آنکه رئیس جمهور آمریکا از احتمال توقف واردات نفت سعودی اطلاع داد، مقامات ریاض می گویند در حال آنالیز کردن نحوه تعامل با این مسئله در صورت اجرایی شدن تصمیم ترامپ هستند.

28 خرداد 1399

درخواست ژاپن از IOC: صحبت های شینزو آبه را از سایت المپیک حذف کنید

ژاپن به صورت رسمی خواستار حذف سخنان شینزو آبه ، نخست وزیر این کشور درباره هزینه های تعویق المپیک 2020 از سایت رسمی کمیته بین المللی المپیک (IOC) شد.

27 خرداد 1399

خبرنگاران آمریکا ، کوبا را از فهرست دریافت یاری خارج کرد

تهران- خبرنگاران- آمریکا برخلاف درخواست نهادهای بین الملل برای کاهش تحریم ها و محاصره مالی، کوبا را از فهرست دریافت کنندگان یاری خارج نموده است.

22 خرداد 1399

گزارش اینترسپت از بی مسئولیتی واشنگتن در بازگرداندن مهاجران هائیتی

آمریکا در بحبوحه شیوع ویروس کرونا شماری از مهاجران کشور هائیتی که در آمریکا حضور داشتند را اخراج و به کشور خودشان باز گرداند.

21 خرداد 1399

اختلاف دولت ایتالیا و موزه لوور بر سر نمایش آثار داوینچی!

نمایش آثار داوینچی در موزه لوورموزه مشهور لوور که پربازدیدترین موزه در دنیا است در نظر دارد به مناسبت پانصدمین سالگرد مرگ لئوناردو داوینچی در سال 2019، مجموعه ای از آثار نفیس و با ارزش او را در معرض نمایش عموم قرار بدهد. این خبر از مدت ها قبل اعلام شده و...

19 خرداد 1399

دکتر فائوچی از اظهارات انتقادی علیه ترامپ عقب نشینی کرد

بعد از آنکه ترامپ به طور ضمنی از اخراج مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا حمایت کرد، این مسئول ارشد وزارت بهداشت آمریکا از سخنان انتقادی خود درباره عملکرد ضعیف دولت ترامپ در مقابله به موقع با کرونا عقب نشینی کرد.

18 خرداد 1399

تحقق 133.3 درصد بودجه 97، یکی از مدیران دولتی با حقوق 53 میلیون تومان بالاترین نجومی بگیر کشور شد

رئیس دیوان محاسبات گفت: در آنالیز حقوق های نجومی سال 97 تعیین شد که یکی از مدیران دولتی با دریافت حقوق 53 میلیون تومان بالاترین نجومی بگیر بوده است.

17 خرداد 1399

قطر: تحریم در دل ملت ها نفرت ایجاد می نماید

وزیر خارجه قطر بر تاثیر تحریم های محور سعودی در ایجاد حس نفرت از سعودی ها در میان ملت قطر تاکید نمود.

17 خرداد 1399
تعداد: (86)