اخبار سیاسی

واشنگتن برای بازگشت به برجام آماده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی مدعی شد که واشنگتن اکنون برای بازگشت به توافق هسته ای (برجام) آماده است.

25 فروردین 1400

ضرورت توسعه همه جانبه روابط دو کشور محور گفت وگوی های رحمان و رحمانی فضلی خبرنگاران

در ملاقات عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران با امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان بر ضرورت توسعه روابط دو کشور در تمامی زمینه ها تاکید شد.

24 فروردین 1400

شمخانی: بن بست برجام ناشی از راهبرد طرف های غربی است

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه فرانسه که مسائل تاکتیکی و اوضاع داخلی ایران را مانع پیشرفت مذاکرات پیرامون برجام خوانده بود، تأکید کرد که بن بست کنونی حاصل راهبرد مزورانه طرف های غربی است.

21 فروردین 1400

نشست بایدن با اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل

کاخ سفید در بیانیه ای گفت، رئیس جمهوری آمریکا نشستی با نمایندگان دائم شورای امنیت سازمان ملل برگزار کرده و از آنها خواست تا فورا اقدامی در رابطه با میانمار، اتیوپی، لیبی، سوریه و یمن انجام دهند.

17 فروردین 1400

فایل صوتی جدیدی از ترامپ منتشر شد، چانه زنی برای تغییر نتیجه انتخابات! خبرنگاران

رئیس جمهور پیشین آمریکا در فایل صوتی جدیدی که رسانه ها به آن دست یافته اند در حال چانه زنی برای تغییر نتیجه انتخابات در ایالت جورجیا است.

16 فروردین 1400

بعضی سیاست گذاری ها موجب کاهش بهره وری می گردد

رئیس اتاق کرمان گفت: باوجود همه ظرفیت ها و توانمندی ها در کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری و آموزش، اقتصاد کرمان بهره ور نیست و تفاوت بسیار زیادی بین ورودی ها و خروجی های اقتصاد استان وجود دارد.

16 فروردین 1400

از ممنوعیت انجام پروژه های عمرانی تا ایجاد استراحتگاه های موقت در جاده ها

تهران (پانا)- صد و شصت و ششمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با دو دستور کار آنالیز مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر خوی و آنالیز تمهیدات سفرهای نوروزی 1400 امروز در وزارت کشور برگزار گردید.

13 فروردین 1400

اسلامی: آزادراه غدیر با 5 کریدور شمالی -جنوبی ارتباط دارد خبرنگاران

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه غدیر یک آزادراه ترانزیتی است که بخشی از راه ابریشم در شبکه آزادراهی کشور به طول حدود 158 کیلومتر است.

11 فروردین 1400

مرگ مارادونا مشکوک است!

صدها نفر از طرفداران دیگو مارادونا، اسطوره آرژانتینی دنیای فوتبال روز چهارشنبه ضمن راهپیمایی در بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور خواهان اجرای عدالت در ارتباط با پرونده مرگ او شدند.

8 فروردین 1400

چرا ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد؟

نورنیوز تاکید کرد: اگر طرف مقابل به تعهدات برجامی خود برگشتند راه برای احیا برجام باز است اما اگر دست به کار نسنجیده زده و به دنبال برگرداندن تحریم های شورای امنیت بروند وضع را برای خودشان سخت تر می کنند و باید منتظر اجرای هشدار رییس جمهور در نامه سال...

6 فروردین 1400

انگلیس با دولت بایدن علیه چین همدست شد

به گزارش خبرنگاران، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با بی بی سی مدعی شد که لندن هم مانند واشنگتن درباره میزان دسترسی تیم کارشناسی سازمان بهداشت جهانی به داده های مورد احتیاج برای تشخیص منشاء کرونا، تردید دارد.

2 فروردین 1400

با قانون شکنان برخورد می کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از اخبار العراق، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تاکید کرد: ما با متخلّفان و کسانی که خارج از حدود قانونی دست به اقداماتی می زنند مسامحه نمی کنیم.

2 فروردین 1400

مسکو: بازگشت آمریکا به تعهداتش در قبال برجام امری مهم است

به عقیده ریابکوف، آمادگی آمریکا برای شرکت در نشست آنالیز برجام نخستین گام در جهت احیای توافق هسته ای است و سخنگوی کرملین تأکید کرد: تصمیم واشنگتن برای لغو درخواست از سرگیری تحریم های ضدایرانی مثبت است، ولی بازگشت به تعهداتش در قبال برجام مهم است.

30 اسفند 1399

پیشنهاد اخذ مالیات از صادرات مصالح ساختمانی

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس کمیسیون عمران مجلس: 20 هزار میلیارد تومان از محل صادرات مصالح ساختمانی به سمت طرح های عمرانی سوق پیدا می نماید.

30 اسفند 1399

کمبود تراشه در بازار گوشی تلفن و کنسول بازی

اما صنایع بیشتری اخیرا با کمبود تراشه روبه رو شده اند که نشان می دهد چگونه کووید-19 و رونق تلفن های هوشمند قدرتمندی نظیر آی فون 12، کمبود ظرفیتی که در صنعت محصولات مصرفی وجود داشته را تشدید کرده اند.

28 اسفند 1399

جزئیاتی از محاکمه 4 نفر از سران رژیم پهلوی

بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعقیب و دستگیری سران جنایتکار رژیم پهلوی آغاز شد و از میان انبوه دستگیرشدگان چهار نفر در نیمه شب 26 بهمن 1357 محاکمه و تیرباران شدند. این چهار نفر عبارت بودند از: سپهبد مهدی رحیمی فرماندار نظامی تهران و رئیس سابق شهربانی،...

27 اسفند 1399

خبرنگاران روسیه موشک مافوق صوت جدید می سازد

مسکو - خبرنگاران - روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو از برنامه ساخت موشک جدید مافوق صوت (هایپرسونیک) روسیه با برد پرواز حدود 1500 کیلومتر پرده برداشت.

27 اسفند 1399

رزم حسینی: دلالان خودرو در حال حذف شدن هستند

وزیر صمت گفت: قیمت خودرو ضمن کاهش در حال رسیدن به یک تعادل می باشد و دلالان در حال حذف شدن هستند.

23 اسفند 1399

اردشیر سنایی: آمریکا به دنبال چیدن میز مذاکره با ایران است

یک استاد دانشگاه گفت: فکر می کنم آمریکا در دوره بایدن به برجام برمی شود و تحریم ها را هم برمی دارد اما سعی دارد این کار را با چشم انداز رسیدن به توافق مکمل یا توافقی در داخل برجام انجام دهد.

22 اسفند 1399

ادعای وزیر خارجه آمریکا علیه ایران

وزیر خارجه آمریکا گفت در صورت بازگشت تهران به برجام واشنگتن نیز آماده بازگشت به آن خواهد بود.

22 اسفند 1399
تعداد: (230)