16 نمونه از برترین مدل های کت تابستانی مردانه و زنانه

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، کمد لباس تابستانی شما نباید منحصر به لباس های نازکی گردد که همه در این فصل می پوشند. با اینکه سپری کردن روزهای گرم معمولا به لباس های کمتر و مناسب برای قرار گرفتن زیر نور آفتاب احتیاج دارد، می توانید در فصل تابستان هم استایل های مورد علاقه خود را داشته باشید. به طور مثال، در این فصل هم می توانید کت هایی روی لباس های تابستانی خود بپوشید. اگر نمی دانید چه کت هایی برای تابستان مناسب هستند، خواندن این مقاله به شما یاری می نماید. در این مقاله، با مدل های کت تابستانی زنانه و مردانه آشنا می شوید.

16 نمونه از برترین مدل های کت تابستانی مردانه و زنانه

مدل های کت تابستانی زنانه

خانم های شیک پوش هیچ نوع لباسی را کاملا از کمد لباس خود حذف نمی نمایند اما شکل آن را تغییر می دهند. مدل های کت تابستانی هم از این قاعده مستثنی نیستند. می توانید با نگه داشتن 7 مدل کت تابستانی همچنان خوش استایل بمانید.

1. کت موتورسواری چرمی

کت های چرمی معمولا لباس هایی برای ماه های سردتر سال هستند اما لباس های چرمی را همچنان می توان در تابستان و روزهای ابتدایی و پایانی آن پوشید. چه به داشتن استایلی با انواع لباس های موتورسواری فکر کنید و چه از هواداران لباس های چرمی براق باشید، کت های چرمی موتورسواری می توانند استایل شما را مجذوب کننده تر نمایند.

نباید فراموش کنید که کت موتورسواری چرمی وزن نسبتا سنگین تری دارد. بنابراین، باید لباسی که زیر آن می پوشید سبک تر و نازک تر باشد. به این ترتیب، در ظهرهای تابستان کت چرمی را درمی آورید و در غروب های خنک آن را می پوشید.

2. کت بلیزر اورسایز

هر چند با آغاز تابستان همه به فکر رسیدن به تعطیلات تابستانی هستند و لباس هایی برای این موقع آماده می نمایند، هنوز هم به لباس هایی برای روزهای ابتدایی و خنک این فصل احتیاج دارید. کت بلیزر اورسایز می تواند یکی از برترین مدل های کت تابستانی برای چنین مواقعی باشد.

از پوشیدن کت بلیزر با لباس های مورد علاقه خود مانند پیراهن های گل دار یا لباس های ماکسی و بلند تا روی زمین نترسید. پوشیدن کت بلیزر با این لباس ها هم می تواند به شما ظاهری شاداب و زیبا بدهد. کت بلیزر یک کت همه کاره برای تمام طول سال است. وزن سبک، کاربردی بودن و زیبایی کم نظیر این کت را نمی توان به یک فصل محدود کرد.

3. مدل های مختلف کت اورسایز

مزایای کت های اورسایز بیش از آن است که بتوانید تصور کنید. این مدل های کت تابستانی و زمستانی فوق العاده شیک و همواره مد روز هستند اما یک هدف کاربردی برای روزهای تابستانی هم دارند. فضایی برای جریان یافتن هوا باقی می گذارند. اگر درباره نحوه مدل دادن به لباس هایتان دچار تردید شده اید، به احتمال زیاد یک کت مدل اورسایز می تواند شما را از سردرگمی نجات دهد. استایل با کت های اورسایز به شما امکان می دهد تا در تابستان مدل های مختلف مد روز مانند کت اورسایز و یک لباس مینی را امتحان کنید.

4. کت لینن سبک وزن

لینن بدون شک یکی از گزینه های اصلی کمد لباس برای مبارزه با گرمای تابستان است. این پارچه فقط به شلوارهای گشاد تعلق ندارد، بلکه می تواند صرف نظر از ظاهر لباس ، لباس های رویی را کاربردی تر کند. گاهی اوقات، برترین لباس برای روزهای گرم تابستان کت معمولی نیست، بلکه یک پیراهن سبک وزن مانند کت لینن است که به لباسی رویی تبدیل شده است.

دفعه بعدی که نمی دانستید در روزهای خنک تر تابستانی چه مدل کتی بپوشید، ژاکت های بافتنی را کنار بگذارید و به جای آن ها سراغ یک کت لینن بروید. فرقی نمی نماید که این کت زیپ دار یا دارای یک دکمه در بالا باشد، به هرحال، به لباس های تابستانی شما یک لباس رویی ساده و معمولی اضافه می نماید.

5. کت کوتاه و برش خورده

اگر داشتن ظاهری بدون شلوار برای شما خیلی جسورانه به نظر می رسد، می توانید از کت های کوتاه و برش خورده روی پیراهن ها و دامن ها فکر کنید. کت های برش خورده به یک مدل خاص محدود نمی شوند. شما می توانید یک پیراهن میدی یا ماکسی را با یک کت برش خورده زیبا ست کنید. به این ترتیب، صرف نظر از استایلی که انتخاب نموده اید، ظاهری جالب و مطابق با مد روز دارید.

6. کت جین جسورانه

پوشیدن کت جین همراه با لباس های جین به شما ظاهری جاودانه می بخشد اما برای پوشیدن این کت راه های دیگری هم دارید. کت جین برای چندین دهه گزینه ای محبوب بوده است و تابستان سال جاری نیز از این رویه مستثنی نیست. خواه یک کت جین روشن انتخاب نموده باشید یا بخواهید کت جینی با رنگ تیره تر بپوشید، این کت به هر لباسی حسی غیررسمی می بخشد. به این ترتیب، برای پوشیدن در روز یا شب مناسب می گردد.

7. کت های رنگارنگ

هیچ چیز مثل استفاده از رنگ های گوناگون نمی تواند آغاز فصل تابستان را نشان دهد. رنگ های شاد و سرزنده را در استایل خود به ویژه برای انتخاب لباس های بیرونی بگنجانید تا ظاهرتان حال و هوایی تابستانی داشته باشد. برای این کار می توانید ترکیبی از طرح ها و رنگ های مختلف را به کار ببرید یا برای داشتن ظاهری شیک یک لباس تک رنگ را با کتی رنگارنگ بپوشید.

8. ترنچ کت

ترنچ کت ها جزو شیک ترین مدل های کت تابستانی هستند. ترنچ کت های کوتاه و بلند را می توانید با لباس های گوناگون بپوشید و زیبا به نظر برسید. به طور مثال، یک ترنچ کت با رنگ شتری روشن را می توانید با هر لباسی ست کنید. این کت می تواند به یک لباس رویی برای گرمای بیشتری در روزهای خنک تر تابستان تبدیل گردد.

کت های ترنچ با شلوار جین، شلوار کارگو، پیراهن های میدی و دامن های چین دار خوب به نظر می رسند. کت های ترنچ کوتاه تر جوانانه تر و اسپرت تر به نظر می رسند و انواع بلند این کت ظاهری کلاسیک تر دارند.

9. کت آستین کیمونو

کت های آستین کیمونو برترین مدل های کت تابستانی برای روزهای ابتدایی و انتهایی تابستان هستند. این کت ها در مقدار ها، رنگ ها و طرح های متفاوتی عرضه می شوند. مدل های بلندتر آن ها را می توانید همراه با شلوار جین راسته فاق بلند، پیراهن های کوتاه یا بلند و دامن های مینی بپوشید. مدل های کوتاه تر آن ها هم با شلوار جین راسته عالی به نظر می رسند و اگر آن ها را با دامن و کمربند بپوشید، خط کمرتان را برجسته می نمایند.

10. کت بارانی

کت های بارانی یکی از ملزومات سفرهای خارج از شهر مانند کمپینگ و پیاده روی هستند. این کت های سبک وزن فضای زیادی اشغال نمی نمایند و از شما در برابر روزهایی که باران غیرمنتظره می بارد یا سرمای برخی از شب های تابستانی محافظت می نمایند.

مدل های کت تابستانی مردانه

شاید کت تابستانی شبیه به یک ژاکت بی نظیر به نظر برسد و فکر کنید کت ها فقط به روزهای زمستانی و پاییزی اختصاص دارند اما این طور نیست. کت ها در ماه های گرم تر سال هم به مقدار روزهای سرد سال اهمیت دارند. انواع مدل های کت تابستانی مردانه از شما در برابر باران های عجیب تابستانی محافظت می نمایند و می توانند یکی از انواع لباس های کمد لباس تابستانی شما باشند. برای اینکه کت های تابستانی مردانه را درست انتخاب کنید، باید ابتدا با انواع مدل های کت تابستانی مردانه آشنا شوید. در ادامه، مدل های رایج کت تابستانی مردانه را می خوانید.

1. کت جین

این مدل کت یکی از بادوام ترین مدل های کت تابستانی است. برای نسل ها، کت جین لباس بیرونی بوده و هیچ وقت از مد نمیفتد. به علاوه، این کت چیزی بیشتر از یک لباس رویی سبک در عصرهای خنک تابستانی است. در ماه های سردتر سال، می توانید این کت را زیر کت های حجیم تر زمستانی بپوشید تا به یک لایه لباس اصلی تبدیل گردد. کت های جین کلاسیک، همه کاره و چیزی بیشتر از لباس های فصلی هستند.

قابلیت ست شدن کت جین با لباس های مختلف باعث شده که این کت به یکی از محبوب ترین مدل های کت تابستانی تبدیل گردد. البته، بهتر است که همواره آن را با شلوار جین ست نکنید. رنگ های روشن تر کت جین برای تابستان و رنگ های تیره تر آن برای زمستان مناسب هستند. بنابراین، اگر در پی رنگ های بیشتری در استایل خود هستید، بهتر است یک مدل کت جین با رنگی میانه را انتخاب کنید.

2. گرمکن ورزشی

مدت ها است که در طراحی استایل مردانه از لباس های ورزشی استفاده می گردد. این کاربرد در طول سال های اخیر رشد بیشتری داشته است. در نتیجه، قهرمانان دو و میدانی مانند گرمکن ورزش به خودی خود به لباس های اصلی تبدیل شده اند.

این مدل لباس رویی شاید برای زندگی در محیط های ورزشی و فعالیت در زمین های بازی طراحی شده باشد اما وزن سبک و طراحی انعطاف پذیر آن را به یک گزینه عالی برای کت تابستانی بعدی که انتخاب می کنید، تبدیل نموده است.

برای استایل گرمکن ورزشی، لباس های مشابه با ظاهری اسپرت را انتخاب کنید. گرمکن ورزشی لباسی نیست که بتوانید آن را با شلوارهای مجلسی و کفش های براق آکسفورد ست کنید. در عوض، از لباس های عادی تر مانند شلوار کتان یا شلوارک بهره ببرید. برای انتخاب کفش هم سراغ کفش های کتانی بروید. اگر به فکر پوشیدن کفشی با ظاهری مینیمالیستی یا رنگارنگ هستید، استایل با کفش های کتانی را رها نکنید.

3. اورشرت

آن دسته از لباس ها که برای کمد لباس شما در هر فصلی مناسب هستند لباس های ارزشمندی هستند. انواع لباس هایی که می توانید با هر لباسی و روی هر لباسی بپوشید و حتی مجبور نیستید به ظاهر آن ها فکر کنید، لباس هایی باکیفیت هستند. اورشرت ها را می توان جزو این دسته لباس ها به حساب آورد.

یک اورشرت در هوای سرد به لایه ای از لباس های شما تبدیل می گردد و می توانید آن را در روزهای گرم تر هم بپوشید. به این ترتیب، این روپوش همه کاره در تمام طول سال به کار شما می آید. اورشرتی از جنس پارچه ای پنبه ای انتخاب کنید و مطمئن باشید که این لباس به یکی از کاربردی ترین لباس های شما برای چند سال تبدیل خواهد شد.

برای بهتر ست کردن اورشرت با لباس های مختلف بهتر است که این کت را به رنگ های خنثی و خاکی انتخاب کنید. برای روزهای زمستانی هم می توانید اورشرت هایی با رنگ های پاستلی انتخاب کنید. اگر اصول ست کردن این لباس با لباس های دیگر را رعایت کنید، متوجه زیبایی و سادگی منحصر به فرد اورشرت خواهید شد.

4. کاپشن خلبانی سبک

کاپشن های خلبانی کاپشن های عایقی هستند که برای حفظ سلامت خلبانان در ارتفاعات بسیار مرتفع طراحی شده اند. بااین حال، همه کاپشن های خلبانی زمستانی نیستند. اگر کاپشن های سبک تر این مدل را امتحان کنید، نظرتان درباره کاپشن های خلبانی کاملا تغییر خواهد نمود. کاپشن های خلبانی سبک برترین ویژگی های همتایان سنگین تر خود را دارند اما برای روزهای تابستانی مناسب هستند. این کاپشن ها همان برش و ظاهر کاپشن های خلبانی اصلی را دارند اما شما را خنک و راحت نگه می دارند.

از آنجایی که کاپشن خلبانی یک کت غیررسمی است، می توانید آن را مانند سایر کت های غیررسمی ست کنید. یک کاپشن خلبانی سبک با لباس هایی مانند تی شرت های ساده، شلوار جین و کفش های کتانی سفید به خوبی ست می گردد. اگر هم روز تابستانی خنک تری را در پیش دارید، می توانید لباس های بیشتری زیر این کاپشن بپوشید. شلوارهای کتانی، پیراهن های ساده و کفش های جیر برترین گزینه ها در چنین شرایطی هستند.

5. کاپشن هرینگتون

کاپشن هرینگتون نماد فرهنگ پاپ بریتانیا است. در دهه پنجاه میلادی ستارگانی مانند الویس پریسلی و جیمز دین این مدل کاپشن را می پوشیدند. پس از آن کاپشن هرینگتون به سرعت محبوبیت یافت و از آن موقع تا به امروز جزو محبوب ترین مدل های کت تابستانی است.

طرح ساده این کت تابستانی را می توانید با هر لباسی که بخواهید ست کنید. مدل دادن به یک کت همه کاره مانند هرینگتون بسیار ساده است اما اگر به ایده هایی برای الهام گرفتن احتیاج دارید می توانید مدل های دهه 1950 با این کاپشن را ببینید. یک تی شرت سفید ساده با شلوار جین و یک جفت بوت جیر یا کفش کتانی ساق بلند می تواند ظاهر این کت تابستانی را زیباتر کند.

6. کاپشن صدفی

اگر در جایی زندگی می کنید که آب و هوایی غیرقابل پیش بینی دارد، داشتن یک کاپشن صدفی باکیفیت در کمد لباستان لازم است. در زمان های نه چندان دور، تنها کسانی که این کاپشن های بارانی را می پوشیدند، کوهنوردان و طبیعت گردان بودند اما این روزها لباس های مخصوص فضای باز از جمله کاپشن های صدفی هم به لباس های نو مردانه تبدیل شده اند.

این کاپشن های اسپرت در گردش ها و سفرها به طبیعت بیشترین کارایی را دارند اما نباید فراموش کنید که این مدل کاپشن آخرین لباسی است که می توانید با هر لباسی بپوشید. به همین دلیل، باید موقع استایل کاپشن صدفی به لباس هایی که قرار است با آن بپوشید بیشتر فکر کنید. برای هماهنگی بیشتر لباس هایتان با این مدل کاپشن بهتر است از رنگ های تیره و استایلی ساده و مینیمالیستی بهره ببرید.

کلام آخر

وقتی از کت صحبت می گردد، معمولا به یاد کت ها و کاپشن های زمستانی میفتیم. بااین حال، برخی از انواع کت را می توانید به عنوان مدل های کت تابستانی بپوشید. کت های تابستانی زنانه و مردانه مانند کت جین معمولا وزن کمتری دارند و نازک هستند. بنابراین، می توانید آنها را در برخی از شب های خنک تابستانی روی لباس هایی مانند تی شرت بپوشید. کت های تابستانی تنوع بسیاری دارند اما بهتر است برای انتخاب کت هایی که حال و هوای تابستانی دارند، سراغ رنگ های شاد و سرزنده بروید. البته، کت تابستانی با رنگ خنثی هم انتخاب خوبی است و با هر لباسی ست می گردد.

منبع: instyle

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 خرداد 1403 بروزرسانی: 18 خرداد 1403 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1606

به "16 نمونه از برترین مدل های کت تابستانی مردانه و زنانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 نمونه از برترین مدل های کت تابستانی مردانه و زنانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید