اخبار اقتصادی

شروع نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و گروه 1

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا در گرندهتل شهر وین شروع شد.

3 تیر 1400

دلایل حریق اسلام قلعه افغانستان اعلام شد

هیأت حقیقت یاب افغانستان دلایل آتش سوزی 25 بهمن ماه 1399 در اسلام قلعه هرات را که طی آن میلیون ها دلار خسارت به بازرگانان ایران و افغانستان وارد شد، اعلام نمود.

31 خرداد 1400

تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها حداکثر برای یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید

نماینده ایران با بیان این که تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها حداکثر به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید، گفت: داده های سه ماه گذشته همچنان در اختیار سازمان انرژی اتمی است و به آژانس منتقل نمی شود و داده های یک ماه پیش رو هم صرفا نزد ایران...

30 خرداد 1400

استقبال مسکو از احتمال تمدید توافق ایران و آژانس انرژی اتمی

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین با انتشار پیامی توییتری به احتمال تمدید توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

29 خرداد 1400

روسیه: طرف های برجام غیر از ایران با هیأت آمریکایی ملاقات کردند

نماینده روسیه در مذاکرات هسته ای وین گفت، طرف های برجام به غیر از ایران، با هیأت آمریکایی دیدار کردند.

28 خرداد 1400

نصف خودرو های فروش رفته انبار شد

در حالی که یک سال از اعمال روش های جدید فروش خودرو های داخلی و اجرای سیستم قرعه کشی می گذرد، همچنان بازار خودرو در رانتی بزرگ واقع شده است و نتیجه اش، احتکار چند صد هزار دستگاه محصول است.

27 خرداد 1400

خطر کوچ سرمایه ایرانی به کشورهای همسایه

خبرنگاران - رئیس اتاق تبریز، خروج سرمایه از کشور به مقصد کشورهای نظیر ترکیه را ناشی از مسائل فضای کسب وکار در ایران دانست که باید جدی گرفته شود.

27 خرداد 1400

جهاد دانشگاهی اقدامات موثری در زمان تحریم انجام داد

خبرنگاران/گلستان مدیرکل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی به همراه سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان با رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان دیدار و گفت وگو کردند.

26 خرداد 1400

صیانت از املاک شهرداری تهران در سال 99؛ سند 2 پارک به نام شهرداری منتقل شد

تهران (پانا) - در سال 1399، از یک میلیون و 380 هزار متر مربع به ارزش تقریبی ریالی 14 هزار میلیارد تومان از زمین ها و موضوعات ملکی شهرداری تهران صیانت و در دیوان عدالت اداری رای له شهرداری گرفته شد که عدد بسیار قابل توجهی است.

23 خرداد 1400

سرنوشت گفتگوی آژانس و ایران چه می گردد؟، بهشتی پور: از آژانس انتظاراتی داریم

خبرنگاران : در حالی که دیپلمات ها در حال بازگشت از وین به کشورهایشان هستند تا تصمیم های گرفته شده را به گوش مقامات بالادستی برسانند و دستورات بعدی را دریافت نمایند، فرصت آژانس بین المللی انرژی اتمی هم در حال به سرانجام رسیدن...

22 خرداد 1400

مادر عشق به زودی به همت انتشارات مدرسه منتشر می گردد

تهران (پانا) - از مجموعه ریحانه کتاب مادر عشق، روایت داستانی از زندگی حضرت ام البنین(س) به زودی از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر می گردد.

21 خرداد 1400

4.8 میلیارد دلار حواله ارزی در سامانه نیما عرضه شد

سامانه نیما در فروردین ماه 1400 شاهد عرضه 4.8 میلیارد دلار به صورت حواله ارزی بوده است.

19 خرداد 1400

سرمایه گذاری خارجی در صنعت نزدیک به 3 برابر شد، چینی ها صدرنشین شدند

سال گذشته حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت نسبت به مدت مشابه سال قبلش 189 درصد افزایش داشته و چین، آلمان و امارات بیشترین حجم سرمایه گذاری را در کشور انجام داده اند.

12 خرداد 1400

واقعیت هایی شگفت انگیز در مورد زندگی برد پیت

تهران (پانا)- برد پیت به اندازه ای عاشق جمع آوری ساعت های قدیمی است که سفیر برند سوئیسی برایتلینگ شده است.

11 خرداد 1400

حقوق داورهای فوتبال ایران 3 برابر می گردد

تهران (پانا) - طبق مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال افزایش سه برابری حق الزحمه داوران از ابتدای فصل آینده انجام خواهد شد.

10 خرداد 1400

بهره برداری از پروژه های عمرانی تبریز با اعتبار 700 میلیارد ریال

خبرنگاران/آذربایجان شرقی آیین بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرداری منطقه پنج تبریز با اعتبار 700 میلیارد ریال، امروز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

9 خرداد 1400

چگونه فیلم هیچ کس باب اُدِنکِرک را به جان ویک جدید تبدیل کرد؟

باب اُدنکرک، سال گودمن معروف سریال برکینگ بد و بهتره با سال تماس بگیری سابقه دور و درازی در عرصه نمایش داشته است. او که کارش را با نوشتن آیتم های کمدی و بازی و ساخت سریال هایی مثل مستر شو (Mr. Show) شروع نموده بود، طی سال های اخیر به بازیگری سطح بالا و محبوب...

7 خرداد 1400

تقویت همکاری محور ملاقات مقامات چینی با نمایندگان قرقیزستان و ترکمنستان

در چارچوب دومین نشست وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی - چین نمایندگان ترکمنستان و قرقیزستان با همتایان چینی خود ملاقات و مسائل مهم منطقه را مورد آنالیز قرار دادند.

7 خرداد 1400

چرا ایران و عربستان ناگزیر به حل اختلافات هستند؟

یک دیپلمات پیشین کشورمان می گوید: ایران و عربستان با درک اینکه شرایط در عرصه دنیای تغییر نموده است، به این نتیجه رسیده اند که باید در راستای حفظ منافع و موقعیت خود در سطح منطقه و دنیا، تغییراتی را در سیاست هایشان ایجاد نمایند.

1 خرداد 1400

5 تصمیم برای تنظیم بازار روغن خوراکی

5 تصمیم ستاد تنظیم بازار در خصوص نحوه تامین و تنظیم بازار روغن خوراکی در نیمه نخست سال 1400 به شرکت بازرگانی دولتی ایران ابلاغ شد.

31 اردیبهشت 1400
تعداد: (283)