انتخابات خانه مطبوعات؛ مازندران غربی و شرقی؟

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران/مازندران سر و صدای انتخابات خانه مطبوعات در مازندران با حواشی عجیب و غریبش همچنان ادامه دارد تا جایی که حاشیه ها این سوال را در ذهن ایجاد می نماید که آیا هدف از برگزاری این انتخابات مطرح و پررنگ شدن مازندران غربی و شرقی بوده است؟

انتخابات خانه مطبوعات؛ مازندران غربی و شرقی؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

انتخابات پر سر و صدای خانه مطبوعات در هیاهوی زیاد ویروس کرونا برگزار گردید، انتخاباتی که به نظر می رسد باید برطرف نماینده دغدغه وبلاگ علیپور رحمتی این استان باشد و افرادی انتخاب شوند که با قدرت برای برطرف مسائل هنرمندان این حرفه کوشش نمایند، هنرمندانی همچون وبلاگ علیپور رحمتی و عکاسان همیشه همراه خبری که در کرونا، سیل، انتخابات مجلس و غیره پا به پای مسئولان استانی حضور فعال و چشمگیری داشتند و حال امروز به این پرسش رسیده اند که آیا باید هدف از برگزاری انتخابات خانه مطبوعات مطرح کردن مازندران غربی و شرقی باشد یا توجه به معیشت آنها، پاسخ به این سوال که در سیل و کرونا برای این قشر زحمتکش چه اقدامی صورت گرفت و آیا این خانه می تواند حق این قشر مظلوم را پس بگیرد.

بر این اساس، مازندران که آمار قابل توجهی در حوزه فعالین رسانه ای امتیاز نشریات برخوردار است در دورانی بسر می برد که استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دو چهره رسانه ای و آشنا به رسانه هستند به طوریکه بارها در مراسم های مختلف شاهد بودیم نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت هر اتفاقی اگر قرار است رخ بدهد در این دوره باید صورت گیرد که در نوع خود می تواند دوگانگی در بین اهالی رسانه استان ایجاد کند به نوعی هم باید در انتظار تحول در حوزه مطبوعات ببینیم یا همانند دوره های دیگر امیدی به توسعه و سازماندهی مطبوعات و اهالی رسانه نداشته باشیم.

آنچه که بیش از همه می تواند مطبوعات و وبلاگ علیپور رحمتی را به تحرک و پویایی وا دارد توجه مسئولین و عدم محافظه کاری متولیان فرهنگ و ارشاد است که تاثیرگذاری قابل توجهی در آینده کاری اهالی رسانه دارد به شرطی که باور به اصل مسئولیت پذیری میان مدیران استانی و متولیان دستگاه فرهنگ و ارشاد وجود داشته باشد.

پاشنه های لخ لخ مطبوعات در این سال ها در استان مازندران چنان واضح و مبرهن بوده است که حتی اهالی رسانه از داشتن یک ساختمان مجزا و یک تشکل تعاونی عاجز بودند اما هیچ کسی جوابگو نبود و نیست، هرچند تحرکی در این مدت برای تحقق این امر انجام شده است اما همچنان در ابتدای راه هستیم؛ بماند نظارت بر مطبوعات و توجه به سواد رسانه ای که همیشه مورد بی توجهی قرار گرفته است.

از سویی دیگر باید به این نکته توجه کنیم که همه را راضی نگه داشتن اصلی جدید در مدیریت است که بعضی از مدیران به آن تن می دهند تا بهتر بتوانند به اهداف خود دست پیدا نمایند، حال بی توجه به این نکته که یارکشی در میان اعضای رسانه و نداشتن اتحاد در میان آنها، می تواند موجب دمیدن در آتش زیرخاکستر مازندران غربی یا شرقی باشد و تحقق این موضوع، خود بحرانی دیگر می آفریند.

بر اساس این گزارش، اینکه امروز در میان اهالی رسانه، انتخابات خانه مطبوعات، موجب افزایش اختلاف میان همکاران غربی و شرقی این استان شده، کاستی از سوی وبلاگ علیپور رحمتی نیست بلکه عدم مدیریت درست دستگاه متولی است که ساز و کار قابل دفاعی برای برطرف موضوعاتی چون معین کردن خبرنگار از فعال رسانه ای، جلوگیری از ورود افراد غیرمتخصص به حوزه خبر، تخلفات رسانه ها و مدیران و غیره ندارد و این چنین همکاران یک استان به نام مازندران را به جان هم می اندازد.

بدون شک، ضمن رسمیت شمردن منتخبین این دوره از انتخابات خانه مطبوعات، وبلاگ علیپور رحمتی با فراموشی اتفاق های عجیب این مدت، باز هم برای اعتلای نام مازندران قلم خواهند زد اما باید بدانیم تاریخ نوشته ها را می خواند، قضاوت نموده و آن را ثبت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 318

به "انتخابات خانه مطبوعات؛ مازندران غربی و شرقی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات خانه مطبوعات؛ مازندران غربی و شرقی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید