انگلیس با دولت بایدن علیه چین همدست شد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، به گزارش خبرنگاران، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه با بی بی سی مدعی شد که لندن هم مانند واشنگتن درباره میزان دسترسی تیم کارشناسی سازمان بهداشت جهانی به داده های مورد احتیاج برای تشخیص منشاء کرونا، تردید دارد.

انگلیس با دولت بایدن علیه چین همدست شد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وی در ادامه این ادعا اضافه کرد: در این نگرانی که آیا آنها از همکاری کامل دولت چین برخوردار بودند یا پاسخ همه سوالاتشان را گرفته اند، سهیم هستیم.

این ادعای راب بلافاصله پس از آن مطرح شد که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا، با زیر سوال بردن گزارش ارائه شده از سوی تیم حقیقت یاب سازمان بهداشت جهانی، مدعی شد که چین باید داده های اطلاعاتی مربوط به روزهای نخست شیوع کرونا را علنی کند.

این در حالی است که تیم کارشناسی سازمان بهداشت جهانی، سه شنبه گذشته، بعد از چهار هفته اقامت در ووهان چین- شهری که اپیدمی کرونا از آنجا شروع شد- این فرضیه که کووید 19 از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون درز پیدا نموده باشد را رد کرد.

سازمان بهداشت جهانی همچنین بیان کرد که بعید نیست کووید 19 همراه با غذاهای منجمد بسته بندی شده وارد چین شده باشد.

با این حال، تحت فشار آمریکا، ریاست سازمان بهداشت جهانی موضع خود را تا حدی تغییر داد و مدعی شد که هنوز همه فرضیه ها درباره منشاء کرونا مطرح است!

اینگونه به نظر می رسد که دولت جو بایدن دموکرات رئیس جمهور جدید آمریکا میخواهد ادامه دهنده رویکرد خصمانه ای باشد که دولت ترامپ در قبال چین در پیش گرفته بود.

به این ترتیب، واشنگتن و متحدانش در کوشش هستند تا با سیاسی کردن کرونا، بی مسئولیتی چین را اصلی ترین عامل همه گیر شدن ویروس کرونا جلوه دهند.

همه این ادعاها در حالی مطرح می گردد که پیشتر ان بی سی نیوز به نقل از کارشناسان تیم سازمان بهداشت جهانی، همکاری چین با آنها برای بازدید از مکان های مورد احتیاج را بسیار خوب ارزیابی نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 810

به "انگلیس با دولت بایدن علیه چین همدست شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس با دولت بایدن علیه چین همدست شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید