کاهش قابل توجه محبوبیت دولت انگلیس

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، بر اساس نتایج یک نظرسنجی، مقبولیت دولت انگلیس ظرف دو هفته کاهش قابل توجهی داشته و حدود نیمی از مردم این کشور خواهان استعفای وزیر بهداشت هستند.

کاهش قابل توجه محبوبیت دولت انگلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی افشاگری های دومینیک کامینگز مشاور ارشد پیشین نخست وزیر انگلیس، مقبولیت دولت این کشور کاهش یافت.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه اسکای نیوز، نظرسنجی اجرا شده توسط موسسه آپینیوم نشان داد میزان مقبولیت دولت بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بر روی عدد منفی 6 قرار گرفته است. در حالی که این میزان، دو هفته قبل مثبت 6 بود.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، میزان محبوبیت حزب محافظه کار انگلیس با دو درصد کاهش، به 42 درصد رسیده و این میزان در حزب کارگر با پنج درصد افزایش به 36 درصد رسیده است.

66 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهارات کامنیگز در جلسه استماع مجلس انگلیس را باور دارند و تنها 20 درصد معتقدند اظهارات او نادرست است.

طبق این نظرسنجی، 44 درصد از انگلیسی ها معتقدند مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس باید از مقام خود استعفا دهد و در مقابل 30 درصد معتقدند که او باید بر سر کار خود بماند.

این نظرسنجی روزهای 27 و 28 ماه می از بین 2004 شهروند انگلیسی برگزار گردید.

آدام دروموند مدیر نظرسنجی های سیاسی آپینیوم، درباره کامینگز که در انگلیس به معمار برگزیت معروف شده، به اسکای نیوز گفت، با اینکه او از افراد دارای کمترین اعتبار در انگلیس محسوب می گردد، جامعه بعضی ادعاهای او علیه دولت جانسون را باور دارند.

کامینگز که سال گذشته از مقام خود برکنار شد، روز چهارشنبه با حضور در مجلس انگلیس درخصوص کوتاهی های دولت در قبال مهار کووید-19 دست به افشاگری زد.

او در جلسه استماع مجلس گفت، درخواست های دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای همکاری لندن در حمله هوایی به مواضع شبه نظامیان نزدیک به ایران در عراق باعث شد جلسه اضطراری دولت انگلیس برای آنالیز قرنطینه کشور به تعویق افتد.

کامینگز همچنین بیان داشت: وقتی در جلسات کابینه درباره تجهیزات محافظتی صحبت می کردیم به ما اطلاع داده شد که تا چند ماه خبری از این تجهیزات نخواهد بود چون انتقال آنها چند ماه طول می کشد.

وی در ادامه گفت: در همین زمان شاهد بودیم ترامپ سیا را روانه می کرد تا از دیگران تجهیزات محافظتی تلکه کند.

مشاور سابق جانسون همچنین گفت، مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس بارها و بارها درباره شرایط شیوع کرونا و اقدامات دولت دروغ گفت و باید یه خاطر عملکرد ضعیفش اخراج می شد.

کامینگز گفت، تصور دولت انگلیس از ویروس کرونا بسیار اشتباه بود و هنکاک دستورالعمل های نهادهای آمریکایی را مطالعه می کرد. به گفته او حتی جانسون برای ایجاد اعتماد بین مردم و القای این فکر که کرونا مانند آنفلوانزا است، پیشنهاد کرد به او در برابر دوربین های تلویزیونی، سرنگ ویروس کرونا تزریق گردد.

جانسون یک روز بعد، با رد ادعاهای کامینگز گفت: بعضی از اظهاراتی که شنیدم هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد و آنچه مردم از ما می خواهند این است که نقشه راه خود را پیاده کنیم و به شکل محتاطانه کشور را از میان یکی از دشوارترین دوره هایی که فکر می کنم هرکسی از زمان جنگ [جهانی دوم] به یاد دارد، عبور دهیم.

نخست وزیر انگلیس درخصوص این افشاگری که سال گذشته اظهار داشته حاضر است هزاران جسد روی هم انباشته شوند ولی قرنطینه دیگری اعمال نکند گفت: در این باره صحبتی نمی کنم.

جانسون در پاسخ به این سوال که آیا افشاگری های کامینگز درباره انفعال و تعلل دولت در مقابله به موقع با شیوه ویروس کرونا صحت دارد گفت: نه این طور فکر نمی کنم. البته که با یک سری تصمیمات بسیار سخت روبرو بودیم که هیچ یک از آن ها دستکم نگرفتیم.

علاوه بر جانسون، وزیر بهداشت دولت انگلیس نیز به اظهارات کامینگز واکنش نشان داد و گفت: تمام این ادعاهایی که روز گذشته مطرح شدند، ادعاهایی جدی هستند و از فرصت استفاده می کنم که به طور رسمی اعلام کنم این ها ادعاهایی که درباره صداقت ما اجرا شده بی اساس هستند و حقیقت ندارند. من همیشه با مردم و در جامعه یا در جلسات خصوصی روراست بوده ام.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 979

به "کاهش قابل توجه محبوبیت دولت انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قابل توجه محبوبیت دولت انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید