خلوتی محسوس جاده های کشور نسبت به پارسال

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، جانشین رئیس پلیس راه راهور از کاهش 14 درصدی ترددهای جاده ای از بازه یکم تا نهم شهریور سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

خلوتی محسوس جاده های کشور نسبت به پارسال

تسنیم: سرهنگ ایوب شرافتی با بیان اینکه بازگشت مسافران به شهرهای خود همچنان در روز جاری نیز ادامه دارد، اظهار کرد: امروز نیز همکاران بنده در پلیس راه راهور در مسیرهای برون شهری و جاده ای حضور دارند و برای روان سازی ترافیک اقدام می کنند.جانشین رئیس پلیس راه راهور از کاهش ترددهای جاده ای از بازه یکم تا نهم شهریور سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بر اساس اعلام ترددشمارهای سازمان راهداری کشور، از یکم تا انتها روز نهم شهریورماه جاری، در مجموع کاهش 14 درصدی تردد را در مسیرهای برون شهری در کل کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بودیم.

وی افزود: به ترتیب یکم شهریور، 33 درصد کاهش، دوم شهریور 27 درصد کاهش، سوم شهریور 19 درصد کاهش، چهارم شهریور 17 درصد کاهش، پنجم شهریور هشت درصد کاهش، ششم شهریور 19 درصد افزایش، هفتم شهریور 28 درصد کاهش، هشتم شهریور 18 درصد کاهش و نهم شهریور 14 درصد افزایش تردد جاده ای نسبت به مدت مشابه سال گذشته روی داد.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش تردد در محورهای شمالی کشور در روزهای اخیر، گفت: از چهارم تا نهم شهریور 99 در مجموع ترددهای جاده ای در محورهای شمالی کشور (مانند هراز، چالوس، فیروزکوه، آزادراه تهران ـ شمال و تهران ـ قزوین) حدوداً 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

شرافتی با بیان اینکه تصادفات جاده ای در بازه مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداشت، متذکر شد: البته بسیاری از سفرها و جابه جایی بین استانها نیز برای برپایی رسم و رسوم دیرینه محرم انجام شد.

جانشین رئیس پلیس راه راهور ضمن تأکید بر اینکه هموطنان به توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا توجه کرده و از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، بیان نمود: علیرغم تعطیلات چند روزه، باز هم از ابتدای شهریور ماه تا روز گذشته، شاهد کاهش تردد جاده ای بودیم اما از هموطنان می خواهیم برای فروکش کردن شیوع کرونا و بازگشت شرایط به حالت عادی، با کادر درمان همراهی کرده و ضمن رعایت توصیه ها و پروتکلهای بهداشتی از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه همکاران بنده در جاده های کشور، در خدمت هموطنان بوده و هستند، یادآور شد: در زمان بروز حوادث ترافیکی، مصدومان به مراکز درمانی منتقل می شوند و ممکن است فرد مصدوم پس از انتقال به مرکز درمانی، به ویروس کرونا نیز مبتلا شود همچنین این تصادفات و رسیدگی به شرایط مجروحان سوانح رانندگی، بار دیگری بر کادر درمان کشور اضافه می کند لذا از هموطنان می خواهیم دست به دست هم دهند تا شرایط بهتر شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 495

به "خلوتی محسوس جاده های کشور نسبت به پارسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلوتی محسوس جاده های کشور نسبت به پارسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید