تور ارزان مکزیک: درس هایی که مدیران گردشگری مکزیک از رکود دوران کرونا آموختند

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران : گردشگری در مکزیک و آمریکای لاتین در نتیجه بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) به طور موقت دچار رکود شد. این فلج موقت نه تنها به اقتصاد و اشتغال کارائیب ضربه سختی زد، بلکه زندگی بسیاری از جوامع محلی در منطقه آمریکای لاتین را نیز تحت تأثیر قرار داد. در این مدت بعضی از شرکت ها پرسنل خود را از دست دادند.

تور ارزان مکزیک: درس هایی که مدیران گردشگری مکزیک از رکود دوران کرونا آموختند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه ترجمه خبرنگاران و به نقل از تراول پالس ، گونزالو ، مدیر یک شرکت بین المللی خدمات سفر گفت: ما از پاندمی درس های زیادی گرفتیم . ما از نظر پرسنل دچار بحران شدیم، اینجا هیچ حمایتی و یارانه ای برای ما نبود، بنابراین مجبور شدیم خیلی زود هتل ها را بازگشایی کنیم و حقوق و دستمزد پرداخت کنیم. بحرانی که امروز داریم کمبود پرسنل است، ما در ریویرا مایا استخدام می کنیم و پرسنل کافی پیدا نمی کنیم و این باعث می گردد که حقوق بیشتری مطالبه گردد.

قطعاً امکان ندارد که با نیروی کمتر فعالیت کنیم و مجبوریم همچنان به استخدام خود ادامه می دهیم. ما یاد گرفتیم که با حداقل امکانات کار بیشتری انجام دهیم، اما در کار هتل این امکان وجود ندارد فقط در حوزه های اداری می توان با نیروی کمتر و هم افزایی کار کرد. یاد گرفتیم با تعداد کمترکار بیشتری انجام بدهیم.

وی ادامه داد : رکود در گردشگری می تواند موجب کاهش به ترتیب 8 و 1 درصدی رشد فراوری ناخالص داخلی در کارائیب و آمریکای لاتین گردد در حالی که اشتغال را به طور بالقوه 7 درصد در کارائیب و 1 درصد در آمریکای لاتین کاهش می دهد.

وی یادآور شد: ما باید روی پایمان بایستیم و به نیازهای خود ، خانواده ، همکاران و مشتریانمان توجه داشته باشیم و با آنها همدلی بیشتری کنیم ضمن آنکه به جامعه به عنوان محل زندگی و کسب و کارمان توجه کنیم و از آن محافظت کنیم.

ریکاردو اورازکو، معاون عملیاتی هتل های Solmar & اقامتگاه Los Cabos، هم گفت: مهم است که کارکنان را با شیفت های زیاد و کار بیش از حد خسته نکنید و از فرسودگی که موجب تشویق افراد به به ترک کار می گردد دوری کنید.

وی اضافه کرد: درس های زیادی از همه گیری گرفتیم . قبل از همه گیری، کارهای زیادی انجام می دادم اما حالا بیشتر مراقب خودم هستم. ما یاد گرفتیم که برای گردشگری ارزش قائل شویم و متوجه شدیم که گردشگری محلی و بین المللی رابطه ای تنگاتنگ دارند. به اهمیت پرسنل پی بردیم. اکنون بیشتر مراقب آنها هستیم. از آنها حمایت می کنیم و به سنت ها و عادات آنها احترام می گذاریم حتی به غم و اندوه آنها نیز توجه می کنیم.

وی اذعان کرد: از آنجایی که کشورها اقداماتی را برای کاهش تأثیر بحران بر گردشگری انجام داده اند، توصیه هایی برای افزایش آمادگی این بخش برای بهبود مالی و در عین حال تنوع بخشی و بعلاوه پایداری زیست محیطی و اجتماعی ارائه شده است.

وی یادآور شد: درسی که باید دنبال کرد این است که ما نباید دوباره کاری کنیم و این برای همه ارائه دهندگان خدمات گردشگری به طور کلی صدق می نماید. باید خودمان را به روز کنیم. اکنون تنوع محصول نقش بسیار مهمی در احیا گردشگری بازی می نماید . مثلا گردشگری ماجراجویی محبوب شده است و تعریف گردشگری متفاوت شده ؛ افرادی هستند که می خواهند سفر نمایند تا یک مدرسه را نقاشی نمایند، یا با جوامع کم عایدی کار نمایند، به پیاده روی و اکو توریسم بروند و کتاب به مدارس اهدا نمایند. این خواسته نو گردشگران است: آنها به ما گفتند که ما می خواهیم کاری انجام دهیم، هدفمان کسب عایدی نیست.

ریکاردو اورازکو گفت: گردشگری یکی از منعطف ترین و در عین حال سخت ترین بخش های اقتصاد بوده و بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل (UNWTO، 2020)، تعداد گردشگران بین المللی در سال 2020 بین 60 تا 80 درصد کاهش یافته است.

وی در سرانجام گفت: همه یاد گرفتیم که برای گردشگری ارزش قائل شویم خصوصاً کسانی که به آن اولویت نمی دادند. به محض متوقف شدن فعالیت گردشگری، بیش از 133 شاخه مالی که به گردشگری وابسته بودند کسب و کارشان به مشکل خورد و آن وقت بود که ارزش گردشگری بیش از همواره معلوم شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 خرداد 1401 بروزرسانی: 10 خرداد 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1347

به "تور ارزان مکزیک: درس هایی که مدیران گردشگری مکزیک از رکود دوران کرونا آموختند" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور ارزان مکزیک: درس هایی که مدیران گردشگری مکزیک از رکود دوران کرونا آموختند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان مکزیک: درس هایی که مدیران گردشگری مکزیک از رکود دوران کرونا آموختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید