دستورالعمل المپیادهای علمی کشور به استان ها ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، دستورالعمل المپیاد های علمی کشور در سال تحصیلی جاری را به استان ها ابلاغ کرد.

دستورالعمل المپیادهای علمی کشور به استان ها ابلاغ شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، هفته گذشته پس از پیگیری های زیاد والدین و مربیان در مدارس بالاخره زمان ثبت نام در المپیاد های علمی کشور که شامل جغرافیا، علوم زمینی، کامپیوتر، ادبی، شیمی، تفکر و کارآفرینی، نجومف سلول های بنیادین، ریاضیف فیزیک، زیست شناسی و اقتصاد و مدیریت است از سوی مرکز ملی استعداد های درخشان اعلام شد که آخرین زمان ثبت نام در این المپیاد امروز 27 دی ماه اعلام شد.

حال خبر می رسد که مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، دستورالعمل المپیاد های علمی کشور در سال 1400-1399 را به استان ها ابلاغ کرد.

متن دستورالعمل را اینجا ببینید

بر اساس این دستورالعمل که به وسیله سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی تهیه شده است؛ تمامی فرایند ها اعم از ثبت نام الکترونیکی داوطلبان، شخصی سازی پاسخ برگ ها، تصحیح، اعلام نتایج آزمون ها و پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان به صورت ستادی و متمرکز انجام خواهد شد.

همچنین؛ دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور مطابق مفاد این دستورالعمل مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون ها هستند.

بر اساس این دستورالعمل در سال جاری ارسال سوالات آزمون ها به حوزه های اجرای داخل و خارج از کشور به صورت الکترونیکی و در بستر امن انجام خواهد شد.

در حالی از بهمن ماه این آزمون ها آغاز می شود، منابع آزمون ها امروز اعلام شده است و همچنان منابع المپیاد ادبی نیز هنوز اعلام نشده است.

همچنین بلافاصله اصلاحیه ای برای این دستورالعمل منتشر شد که جدول برگزاری و زمان آزمون ها در آن تغییر یافته است و به شرح زیر است:

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 736

به "دستورالعمل المپیادهای علمی کشور به استان ها ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل المپیادهای علمی کشور به استان ها ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید