روایت بهنام تشکر از سرهنگ امنیتی سریال بوم و بانو ، می خواستم کلیشه شکنی کنم!

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، بازیگر سرهنگ سپنتا دوست دارد در سریال طنزی بازی کند که فیلمنامه خوبی داشته باشد؛ سریال بوم و بانو تجربه جدیدی برای او بود که مخاطب را راضی کرد.

روایت بهنام تشکر از سرهنگ امنیتی سریال بوم و بانو ، می خواستم کلیشه شکنی کنم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، کارهای ماندگاری از تشکر در تلویزیون سراغ داریم. مختارنامه، ساختمان پزشکان، گمشدگان، وارش و این روزها سرهنگ سپنتای بوم و بانو. چندی پیش بود که با مسابقه مافیا هم قدرت اجرایش را به رخ همگان کشید، اما حضور در سریال سعید سلطانی نگذاشت این برنامه تلویزیونی کماکان از وجود بهنام تشکر در این برنامه بهره ببرد.

در کنار بازی خوب مسعود رایگان و نقش تیمسار اسدالله افشار، بسیاری از مردم، نقش سرهنگ سپنتای سریال بوم و بانو را بسیار دوست داشتند. بازیگری این نقش را ایفا می کرد که تا مدت ها از او نقش طنز می دیدیم چه در سارق و پلیس، چه ابله کمال تبریزی و حتی زندانی ها مسعود ده نمکی!

بهنام تشکر در این تجربه جدید با سپنتای سعید سلطانی سعی نموده کلیشه ای که علیه اش شکل گرفته را بشکند. خصوصاً با اجرای مسابقه مافیا ظرفیت ها و قابلیت های جدیدی از خودش به نمایش گذاشت. مخاطب او را چنان مقتدر می دیدید که شاید در فیلم سینمایی لاک قرمز این چهره جدی را از او ندیده بود.

بسیاری سرهنگ سپنتای بوم و بانو را با سرگرد نعمت جاهد در سرخپوست مقایسه می نمایند. شاید در شکل و شمایل، بهنام تشکر و نوید محمدزاده با هم تفاوت دارند.

در بازخوردهایی که مردم نسبت به سریال بوم و بانو داشته اند از نقش امنیتی سریال بسیار استقبال کردند. بسیاری از منتقدین هم به این نکته اشاره نموده اند که بهنام تشکر به خوبی کلیشه شکنی نموده و در لباس سرهنگ امنیتی، هم مرز اقتدار شخصیتی را بسیار خوب نشان داده و هم دو رویی و نفاق سپنتا را به نمایش گذاشته است.

به همین مناسبت با بهنام تشکر لحظاتی به گفت وگو نشستیم؛ گرچه او این روزها کمتر مصاحبه می نماید و همان طور که به ما گفت بیشتر دوست دارد بازخورد و نظرات مردم را بشنود اما پذیرفت روایتی کوتاه از شخصیت امنیتی سریال بوم و بانو داشته باشد.

بهنام تشکر در مورد نقش سرهنگ سپنتای سریال بوم و بانو توضیح داد: بازی کردن در نقش های منفی جذابیت ها و سختی های خاص خودش را دارد. اما نخواستم این نقش را اسیر کلیشه های رایج کنم. سپنتا باید امنیتی بودنش را به مخاطب نشان می داد.

وی با اشاره به اینکه با خودم فکر می کردم برای مخاطبی که چند سالی مرا با نقش های طنز دیده، سپنتا را کاراکتر عجیبی بداند، تاکید نمود: خوشبختانه مخاطب برخورد خوبی با سرهنگ سپنتای سریال بوم و بانو داشت و این روزها بازخوردهای خوبی داریم که هم این نقش دیده شده و مردم از سریال رضایت دارند. چون فکر می کردم مخاطبی که مرا با نقش های طنز دیده، سپنتا برایش عجیب باشد و حتی به باورهایش بربخورد.

بازیگر سریال وارش و بوم و بانو به حضور مسعود رایگان در این مجموعه تلویزیونی اشاره نمود و گفت: کار کردن با سعید سلطانی لذت بخش بود و در درآمدن نقش سرهنگ سپنتا بسیار مؤثر است. از طرفی حضور پارتنر خوبی همچون مسعود رایگان که بازیگر با اندیشه و متفکری است نیز اصلا بی تأثیر نیست. بوم و بانو برای من تجربه خوبی بود که با توجه به نقاط ضعف هر اثری، فکر می کنم نمره قابل قبولی به خودش اختصاص داده است.

تشکر در پاسخ به این سوال که آیا به سراغ طنز خواهید رفت و دوباره شما را با نقش های کمدی در تلویزیون خواهیم دید، اظهار داشت: در این دو سه سال اخیر نقش طنز بازی نکردم چون در طنز، بازیگر کار سخت و پیچیده ای دارد اما در کار جدّی آنقدر چالش و پیچیدگی ندارد. از طرفی به خاطر احوالاتم و احوالات جامعه، راغب به این نیستم فعلاً طنز کار کنم.

بازیگر سریال بوم و بانو تأکید کرد: بازیگر در طنز باید از خود درونش به سمتی حرکت کند که با نوع دیالوگ و موقعیت های سریال، مخاطب را شاد کند. این لحظه ها را قاعدتا باید بسازد اما در کار جدی احتیاج به ساختن نیست. هرآنچه روی کاغذ می آید با کمی تامل می توان به آن شخصیت رسید و باورپذیرش کرد. بنابراین کار جدی با طنز قابل مقایسه نیست.

تشکر با اشاره به اینکه بسیار مراقبت می کنم سمت کاری نروم که حرفی برای گفتن نداشته باشد، گفت: با وجود احوالاتم و حتی احوالات جامعه، اگر فیلمنامه خوبی از طنز به من پیشنهاد گردد حتما در آن سریال و یا فیلم ایفای نقش خواهم کرد اما باید بهتر از آثار قبلی باشند.

وی توضیح داد: بالاخره بازیگران در کارنامه شان کارهایی هم وجود دارد که اشتباهی اند. این اتفاق برای بازیگران جهان هم افتاده و می افتد. اما کوشش کردم و این روزها بیشتر مراقبت می کنم در کارهای قابل دفاع حضور پیدا کنم. در شرایط مالی خوبی نیستیم با این اوصاف هم سمت کاری نخواهم رفت که حرفی برای گفتن نداشته باشد.

بازیگر سریال پادری و ساختمان پزشکان در مورد کار با کارگردان های کارکشته ای همچون سعید سلطانی اشاره نمود: قبلاً نقش جدی بازی نموده بودم و آنقدر برای ایفای نقش سرهنگ سپنتا با چالش روبرو نشدم. امکان دارد گاهی با کارگردان هایی کار کنیم که از نبوغی برخوردارند مثل بسیاری از کارگردان های جوان اما وقتی با کارگردان های کارکشته ای مثل سعید سلطانی کار می کنیم خیال مان راحت است که این کار مورد توجه قرار می گیرد.

او درباره سختی های روزهای فیلمبرداری در سایه سنگین کرونا، تأکید کرد: دو ماه پیش از کرونا کار را آغاز نموده بودیم اما عمده تصویربرداری بوم و بانو را در سایه سنگین کرونا گذراندیم. پوشیدن لباس های راکوردی زمستان در فصل تابستان هم از دیگر سختی های بازیگران سریال بود. چرا که مدتی کار متوقف شد و مجبور شدیم لباس های راکوردی زمستانه مثل پالتوهای گرم را در تابستان بپوشیم. به هر حال در شهرک غزالی و زندان قصر، تصویربرداری سختی های خاص خودش را داشت.

تشکر در خاتمه درباره اینکه بیشتر دوست دارد نقش های جدی را قبول کند یا طنز، گفت: اولاً این روزها فعلاً خانه ام و نقشی قبول نمی کنم تا ببینیم شرایط چه می گردد. اینکه دوست دارم بیشتر در کار جدی باشم یا طنز، بستگی دارد که چه کسی متن را نوشته باشد و چه متنی باشد. این طور نیست که فعلاً بخواهم و فقط و فقط کار جدّی بکنم اگر کار طنز خوب هم پیشنهاد بگردد، می پذیرم. با اینکه کار طنز آدم را پیر می نماید و کار جدی این سختی را ندارد، تنها سختی اش زود بیدار شدن است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 583

به "روایت بهنام تشکر از سرهنگ امنیتی سریال بوم و بانو ، می خواستم کلیشه شکنی کنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت بهنام تشکر از سرهنگ امنیتی سریال بوم و بانو ، می خواستم کلیشه شکنی کنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید