رویداد ملی سه گام در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار گردید

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، ایلنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، رویداد ملی سه گام در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار گردید.

رویداد ملی سه گام در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار گردید

با حضور مریم جلالی (معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور)، مدیران کل و مشاوران معاونت صنایع دستی و فراوری کنندگان در حوزه صنعت چرم رویداد ملی سه گام با هدف پیوند هنرمندان حوزه دست ساخته های چرمی، با استفاده از ظرفیت هنرهای ملی و بومی متناسب با مخاطب امروز ایرانی، با منظره ورود به بازارهای بین المللی و صدور هنر و فرهنگ ایرانی با موضوع معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار گردید.

در گام نخست این رویداد آثار منتخب کشوری هنرمندان و دست ساخته های چرمی در گالری سعدآباد از تاریخ 8 الی 20 مهر و همزمان با هفته گردشگری در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

جلالی در حاشیه این رویداد ضمن تاکید بر استراتژیک بودن صنعت چرم اعلام کرد: همزمانی هفته گردشگری با افتتاح این رویداد که معرفی چرم و دست ساخته های چرمی و یک صنعت دیرینه ایرانی در حوزه صنایع دستی است را به فال نیک می گیریم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ادامه داد: پایگاه های میراث فرهنگی و کاخ موزه ها مکانهای مناسبی برای نشان دادن هنر پیشین و امروزی کشور هستند. همکاری این پایگاه ها با معاونت صنایع دستی باعث تجلی همگرایی بین سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است که صنعتگران امروز ما بر پایه همان الگوهای آثار موزه ای به فراوری محصولات خود می پردازند.

وی اضافه نمود: حوزه چرم آبزیان و ماهی ها که تا به امروز کمتر به آن توجه میشد و بعضا دور ریخته می گردد، در حال حاضر چرم پوست ماهی یک مزیت برای کشور محسوب می گردد و هنرمندان کشور آن را به محصول تبدیل نموده اند.

جلالی در انتها گفت: رویداد ملی سه گام توجه فراوری کنندگان، مصرف کنندگان و خلاقان این عرصه را با هدف ایجاد زنجیره ارزش موثر جلب می نماید و این همگرایی خود بسیار حائز اهمیت است.

نمایشگاه رویداد سه گام تا بیستم مهر جاری در گالری سعدآباد واقع در ضلع شمالی مجموعه برپا خواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 9 مهر 1402 بروزرسانی: 9 مهر 1402 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1591

به "رویداد ملی سه گام در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویداد ملی سه گام در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید