اخبار صنعت

جاذبه های گردشگری تفرش؛ شهر ناشناخته مرکزی، عکس

شهرهای استان مرکزی کمتر شناخته شده هستند و بیشتر مسافران معمولا به شهرهای معروف آن نظیر اراک سفر می کنند. اما در این میان شهرهای بسیار زیبایی از جمله شهر تفرش هستند که از آن ها نباید غافل ماند. تفرش شهری میان چشمه سارها، مجموعه ای از کوه های پایدار، منطقه...

3 مرداد 1400

آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته

نشست سه جانبه نمایندگان سازمان های راه آهن ازبکستان، ایران و ترکمنستان، امضای سند همکاری نظامی قزاقستان و ترکیه و ملاقات خلیل زاد با رئیس جمهور تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.

30 تیر 1400

پیامدهای توافق مسکو-آنکارا برای ایجاد منطقه عاری از سلاح در سوریه

به گزارش خبرنگاران، ایندیپندنت در تحلیل خود می نویسد: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و مولود چاووش اوغلو، همتای ترکیه ای وی، روز چهارشنبه گذشته در آنتالیا ملاقات کردند. هر چند فضای این ملاقات، مثبت به نظر می رسید اما محتوای جلسه به اتاق های بسته...

25 تیر 1400

تسویه بدهی گازی ایران نزدیک است

وزارت برق کشور عراق اظهار داشت: جدول بدهی ها را تهیه شده است و به زودی نسبت به تسویه دیون گازی خود با ایران اقدام می شود.

25 تیر 1400

رفتار کانادا درباره هواپیمای اوکراینی سیاست زده است

معاون وزیر امور خارجه ایران با اشاره به گزارش دولت کانادا مبنی بر عمدی نبودن سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، نسبت به سوءاستفاده سیاسی این کشور از این موضوع هشدار داد.

18 تیر 1400

صدیقی: فضای خوابگاهی دانشگاه ها طی 8 سال اخیر بیش از نیم میلیون مترمربع افزایش یافته است

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فضای خوابگاهی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دولت یازدهم و دوازدهم، نیم میلیون متر مربع افزایش یافته است.

17 تیر 1400

فراموش شدن بخشی از زبان فارسی

کلمه ها و ترکیب هایی در زبان فارسی سینه به سینه گشته و دست ما رسیده است اما بعضی ناخواسته کمر بستهاند تا این ترکیباتی را که شاید کمتر این روزها در مکالمات مردم شنیده می گردد، به دست فراموشی بسپارند، هرچند کسی هم این اتفاقات را گردن نمی گیرد.

15 تیر 1400

ویروس کرونا احتمالا در آزمایشگاه فراوری شده است!

بیل نلسون رئیس جدید ناسا مدعی شد ویروس کووید-19 ممکن است از آزمایشگاه آمده باشد و این احتمال را نمی توان نادیده گرفت.

7 تیر 1400

بسته بندی بهداشتی مواد غذایی با استیل غرب آسیا

بسته بندی و نگهداری محصولات غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با حساسیت بالایی صورت گیرد تا امکان ایجاد هر گونه آلودگی از بین برود.

5 تیر 1400

نشست تاثیر طرح های فصلی برعادت خرید و مطالعه مخاطبان برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران ، با گذشت 6 سال از شروع طرح های حمایتی و برگزاری 16 دوره طرح، به همت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، خبرنگاران براساس رسالت نقد و گفت و گو، سلسله نشست های تخصصی با هدف آنالیز ابعاد مختلف...

5 تیر 1400

دلایل حریق اسلام قلعه افغانستان اعلام شد

هیأت حقیقت یاب افغانستان دلایل آتش سوزی 25 بهمن ماه 1399 در اسلام قلعه هرات را که طی آن میلیون ها دلار خسارت به بازرگانان ایران و افغانستان وارد شد، اعلام نمود.

31 خرداد 1400

نصف خودرو های فروش رفته انبار شد

در حالی که یک سال از اعمال روش های جدید فروش خودرو های داخلی و اجرای سیستم قرعه کشی می گذرد، همچنان بازار خودرو در رانتی بزرگ واقع شده است و نتیجه اش، احتکار چند صد هزار دستگاه محصول است.

27 خرداد 1400

خطر کوچ سرمایه ایرانی به کشورهای همسایه

خبرنگاران - رئیس اتاق تبریز، خروج سرمایه از کشور به مقصد کشورهای نظیر ترکیه را ناشی از مسائل فضای کسب وکار در ایران دانست که باید جدی گرفته شود.

27 خرداد 1400

جهاد دانشگاهی اقدامات موثری در زمان تحریم انجام داد

خبرنگاران/گلستان مدیرکل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی به همراه سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان با رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان دیدار و گفت وگو کردند.

26 خرداد 1400

مصرف برق 7 تا 8 هزار مگاوات افزایش یافت

معاون وزیر نیرو در امور برق گفت: فروردین و اردیبهشت سال جاری مصرف برق 7 تا 8 هزار مگاوات نسبت به زمان مشابه پارسال افزایش یافته است.

25 خرداد 1400

صیانت از املاک شهرداری تهران در سال 99؛ سند 2 پارک به نام شهرداری منتقل شد

تهران (پانا) - در سال 1399، از یک میلیون و 380 هزار متر مربع به ارزش تقریبی ریالی 14 هزار میلیارد تومان از زمین ها و موضوعات ملکی شهرداری تهران صیانت و در دیوان عدالت اداری رای له شهرداری گرفته شد که عدد بسیار قابل توجهی است.

23 خرداد 1400

سرنوشت گفتگوی آژانس و ایران چه می گردد؟، بهشتی پور: از آژانس انتظاراتی داریم

خبرنگاران : در حالی که دیپلمات ها در حال بازگشت از وین به کشورهایشان هستند تا تصمیم های گرفته شده را به گوش مقامات بالادستی برسانند و دستورات بعدی را دریافت نمایند، فرصت آژانس بین المللی انرژی اتمی هم در حال به سرانجام رسیدن...

22 خرداد 1400

سرمایه گذاری خارجی در صنعت نزدیک به 3 برابر شد، چینی ها صدرنشین شدند

سال گذشته حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت نسبت به مدت مشابه سال قبلش 189 درصد افزایش داشته و چین، آلمان و امارات بیشترین حجم سرمایه گذاری را در کشور انجام داده اند.

12 خرداد 1400

مرزهای قبرس به روی گردشگران واکسینه شده باز خواهند شد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مرزهای قبرس به روی گردشگران واکسینه شده باز خواهند شد.

8 خرداد 1400

چگونه فیلم هیچ کس باب اُدِنکِرک را به جان ویک جدید تبدیل کرد؟

باب اُدنکرک، سال گودمن معروف سریال برکینگ بد و بهتره با سال تماس بگیری سابقه دور و درازی در عرصه نمایش داشته است. او که کارش را با نوشتن آیتم های کمدی و بازی و ساخت سریال هایی مثل مستر شو (Mr. Show) شروع نموده بود، طی سال های اخیر به بازیگری سطح بالا و محبوب...

7 خرداد 1400
تعداد: (152)