عادت مو به شامپو محال است!

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، موها عامل مهم در زیبایی به تعداد می آیند. یکی از نکات اساسی برای زیبا شدن موها و جذابیت آن نظافت مناسب موهاست. نظافت موها نقش اساسی در سلامتی جسمی و روحی هر فرد ایفا می کند. بی توجهی به موها باعث بروز انواع بیماری های جسمی نظیر بیماری های عفونی و انگلی و همچنین کسالت و افسردگی روحی می شود.

عادت مو به شامپو محال است!

عادت مو به شامپو محال است!

موها عامل مهم در زیبایی به تعداد می آیند. یکی از نکات اساسی برای زیبا شدن موها و جذابیت آن نظافت مناسب موهاست. نظافت موها نقش اساسی در سلامتی جسمی و روحی هر فرد ایفا می کند. بی توجهی به موها باعث بروز انواع بیماری های جسمی نظیر بیماری های عفونی و انگلی و همچنین کسالت و افسردگی روحی می شود.

نظافت و آراستگی موها باعث شادابی و سرحال بودن فرد می شود و او را در انجام کارهای روزانه فعال تر می کند. طرز اصلاح و آرایش موها نشانگر فرهنگ و شخصیت افراد است و تاثیر زیادی در روابط متقابل اجتماعی می گذارد. بدون شک هر کسی در برخورد با فردی که موهای ژولیده و کثیف دارد تصویر یک انسان افسرده و بی حال را به خاطر می آورد و این امر در کیفیت برخورد با او تاثیر زیاد می گذارد. از طرفی خود شخص هم با داشتن چنین قیافه ای احساس حقارت و شرمندگی می کند و تصویر ذهنی او از خویشتن کاهش می یابد.

هدف از شستشوی موها آن است که آلودگی های آن برطرف شود و بنابراین دفعات شستشو به چند عامل بستگی دارد که عبارت اند از:

1) مقدار چربی پوست سر

2) نوع شغل و فعالیت فرد

3) آلودگی محیط

4) مدل انتخابی مو

5) استفاده از مواد آرایشی

6) وجود بیماری های پوستی خاص

بنابراین هر موقع که شما احساس کردید نیاز به شستشوی موهایتان دارید این کار را انجام دهید و مطمئن باشید که شستشوی مکرر موها باعث ریزش دایمی موها نمی شود ولی باید مواظب باشید که موهایتان را بیش از حد ماساژ ندهید و باعث آسیب دیدگی ساقه مو نشوید؛ چراکه می تواند باعث شکسته شدن موها شود (این مساله را نباید با ریزش واقعی موها از ریشه اشتباه گرفت.)

به طور معمول 2 تا 3 بار در هفته جهت شستشوی موها کافی است. تمیز کردن موها کار چندان راحتی نیست. سطح موهای یک خانم در حدود 4 تا 8 متر مربع است و حساب کنید که پاک کردن چنین سطحی نیاز به چه قدر آب و مواد شوینده دارد. آلودگی های مو با آب خالی برطرف نمی شود و به همین دلیل برای پاک شدن موها باید از مواد پاک کننده استفاده شود. مهم ترین ماده پاک کننده موها شامپو است. استفاده از شامپو باعث می شود که آلودگی های مختلف مو به خوبی برطرف شود. معمولا توصیه می شود که در هر بار شستشو موها دو دفعه شامپو زده شود. دفعه اول باعث برطرف شدن آشغال و آلودگی های محیطی و همچنین بیشتر مواد چرب می شود و دفعه دوم به جای مانده چربی و سلول های مرده را برطرف می کند. البته این مساله تا حدودی بستگی به شدت آلودگی موها، کیفیت و مقدار شامپوی مصرفی و مقدار خلوص دمای آب دارد و در افرادی که هر روز دوش می گیرند شاید همان یک دفعه کافی باشد.

تصور ذهنی برخی از افراد این است که مو به نوع شامپوی مصرفی عادت می کند؛ در حالی که کوتیکول مو بخش مرده است و نمی تواند به ماده ای عادت کند. بااین حال، اگر با شامپویی که مصرف می کنید، مسئله ای ندارید؛ نیازی به عوض کردن آن نیست.

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1101

به "عادت مو به شامپو محال است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادت مو به شامپو محال است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید