قطر: تحریم در دل ملت ها نفرت ایجاد می نماید

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، وزیر خارجه قطر بر تاثیر تحریم های محور سعودی در ایجاد حس نفرت از سعودی ها در میان ملت قطر تاکید نمود.

قطر: تحریم در دل ملت ها نفرت ایجاد می نماید

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیپور رحمتی، وزیر خارجه قطر در چهارمین سال از آغاز بحران در روابط میان قطر با کشورهایی از حوزه خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی به علاوه مصر تحریم ها را موجب ایجاد حس نفرت در میان ملت ها دانست.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در گفت وگو با شبکه الجزیره درباره گزارش های حاکی از کوشش تازه کویت برای برطرف بحران میان قطر و عربستان سعودی گفت : ابتکار عملی برای حل بحران وجود دارد و فضا نسبت به آن مثبت است؛ امیدواریم که این امر به اقداماتی منتهی گردد.

او تاکید نمود:گفت وگوی ما با عربستان سعودی در اواخر سال گذشته مثبت بود، اما بدون اینکه دلایل آن معین گردد متوقف شد.

وزیر خارجه قطر با ابراز امیدواری به متفاوت بودن ابتکار عمل جدید برای حل بحران خلیج فارس با گزینه های قبلی گفت: این بار ما شاهد تعامل جدی با طرح کویت هستیم.

آل ثانی با تاکید بر استقبال قطر از گفت وگوهای جدید گفت: اگر هر کسی در این قضیه یک گام به جلو بردارد، ما ده گام برمی داریم به شرط اینکه این گام ها جدی و صادقانه باشد.

وی اضافه نمود:ما به توافق ریاض(توافق قبلی که طی مذاکرات میان دوحه و عربستان سعودی حاصل شده بود) متعهد بودیم و اسناد آن وجود دارد، اما کشورهای تحریم کننده علیه این توافق کودتا کردند.

وزیر خارجه قطر درباره شایعات مربوط به احتمال خروج قطر از شورای همکاری خلیج فارس گفت:ما صرف نظر از آنچه رخ داد و تحریم هایی که به اعتبار شورای همکاری ضربه زد اما باز خواستار حفظ وحدت این شورا هستیم.

وزیر خارجه قطر با بیان اینکه منطقه یک دوره داغ را تجربه می نماید، گفت: باید راهکار هایی خردمندانه پیدا کرد تا اطمینان حاصل کرد که شرایط منفجر نگردد.

بن عبدالرحمن گفت: کشورهای تحریم کننده قطر از تریبون شبکه های اجتماعی درصدد تحریک افکار عمومی علیه کشور قطر برآمدند.

او اضافه نمود: متاسفانه از سوی کاربرانی در امارات تعدی به حرمت افراد و هتک حرمت زنان قطری اجرا شده که این تخلفات برای جوامع ما خط قرمز بوده است.

وزیر خارجه قطر در انتها گفت: ما همچنان از کشورهای تحریم کننده قطر می خواهیم در بحران فعلی به ملت ها حمله ننموده و در بین آنها تنفر ایجاد نکنند.

در تاریخ پنجم ژوئن سال 2017 (15 خرداد 1396) کشورهای عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع نموده و قطر را در محاصره همه جانبه قرار دادند. این کشورها 13 شرط را برای احیای دوباره روابط اعلام نموده اند که قطر هیچ کدام از آن ها را تا کنون نپذیرفته است.

تعطیلی پایگاه های نظامی ترکیه، کاهش روابط با ایران و تعطیلی شبکه الجزیره از اصلی ترین این شروط هستند.

بحران سیاسی مذکور در حالی وارد چهارمین سال خود شده است که تا کنون بارها دولت کویت و کشورهای غربی برای آشتی میان طرف های دخیل در این بحران اقدام نموده و نا پیروز شده اند و در روزهای گذشته نیز خبرهایی از واسطه گری کویت با پشتیبانی دولت آمریکا منتشر شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 234

به "قطر: تحریم در دل ملت ها نفرت ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر: تحریم در دل ملت ها نفرت ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید