نمایشگاه اینوتکس با موضوع موضوعات روز کشور برگزار می شود

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، به گزارش خبرنگاران، مهدی صفاری نیا امروز در افتتاحیه نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس2020 که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار گشت، مطرح نمود: اینوتکس از همان ابتدا فرزند زمان خودش ابود؛ آن زمان که کشور نیاز به انتقال تکنولوژی داشت اینوتکس هم با موضوع انتقال تکنولوژی و رفع نیاز کشور شروع به کار کرد.

نمایشگاه اینوتکس با موضوع موضوعات روز کشور برگزار می شود

وی افزود: بعد از آن نیز موضوع صادرات مطرح شد که اینوتکس با موضوع صادرات و همکاریهای فناورانه بین کشورها برگزار گشت.

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه از سال 93 اینوتکس با موضوع پیشرفتهای کشور و ایجاد اکوسیستم فناوری و نوآوری برگزار گشت، خاطر نشان کرد: از همان زمان موضوع شتابدهنده های نواوری، استارت اپ ها، صندوق های نوآوری و خطر پذیر مطرح شد که این فرهنگ سازی در اینوتکس نیز به وجود آمد.

وی با بیان اینکه از همان زمان صدها و هزاران تیم به فعالیتهای نواورانه در دانشگاهها وارد شدند، افزود: دغدغه فعالیت استارت آپی که محرک اکوسیستم نواوری هستند آغاز شد و عملا با رویدادهای نوآورانه ای که توسط پارک فناوری پردیس برگزار گشت بر اساس آخرین آمار بیش از 20 هزار نفر در بیش از 60 شهر کشور شرکت داشتند.

وی با تاکید بر اینکه از همان ابتدا دانشگاهها در کنار پارکها و مراکز رشد فعالیت خود را در زمینه نوآوری آغاز کردند، بیان نمود: امروز با فعال شدن عناصر کلیدی نوآوری در کشور شاهد هستیم که اینوتکس توانسته محفلی برای جمع شدن بازیگران اکوسیستم نوآوری در راستای هم افزایی و پیشرفت کشور باشد.

صفاری نیا افزود: یک شرکت دانش بنیان بدون شبکه سازی و عناصر اکوسیستم نوآوری نمی تواند نقشی ایفا کند بلکه باید در تعامل کامل با نهادهای تامین مالی، بازار، شرکتها و ... باشد.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس به این اکوسیستم فناوری و نوآوری توجه ویژه ای کرده تا جریان هم افزایی در اکوسیستم نوآوری اتفاق بیافتد.

رئیس پارک فناوری پردیس گفت: اینوتکس یکی از عناصر فعال اکوسیستم نوآوری است که امسال به عنوان اولین نمایشگاه مجازی برگزار می شود و با این وجود صدها استارت آپ در اینوتکس مشارکت دارند.

وی با تاکید بر اینکه هزاران نفر نمایشگاه اینوتکس را دنبال می کنند، بیان نمود: این نشان می دهد که اینوتکس به عنوان یکی از اجزای اکوسیستم نوآوری بهخوبی نقش افرینی کرده است.

به گفته رئیس نمایشگاه اینوتکس، نمایشگاه امسال جریان زیست بوم را دنبال می کند و می بینیم که مشارکت عناصر اکوسیستم نواوری بیش از سالهای گذشته است

به گزارش خبرنگاران، نهمین نمایشگاه اینوتکس 2020 از امروز تا شنبه به صورت مجازی برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 460

به "نمایشگاه اینوتکس با موضوع موضوعات روز کشور برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه اینوتکس با موضوع موضوعات روز کشور برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید