ویژگی های بدنی که فقط برخی هایمان آن ها را داریم

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، در مطلب زیر درباره ویژگی های بدنی خواهیم گفت که درصد کمی از افراد از آن ها برخوردارند.

ویژگی های بدنی که فقط برخی هایمان آن ها را داریم

ما بدن بسیار اسرارآمیزی داریم. کارهای زیادی هست که قادر به انجام شان هستیم اما از بعضی از آن ها حتی خبر هم نداریم. از انعطاف پذیری بسیار بالای بدن گرفته تا توانایی شنیدن حتی ضعیف ترین صداها.

بیشتربخوانید

در ادامه به بعضی از این ویژگی های بدنی اشاره می کنیم.

1- حل مکعب روبیک توانایی قطعاً استثنایی است

تنها 6 درصد از جمعیت جهان می توانند مکعب روبیک را حل نمایند. بعضی آن را یک استعداد می دانند و بعضی هم می گویند باید با علم به اینکه چطور از انگشتان خود به این شکل بهره ببرید، به جهان آمده باشید. آنچه روشن است این است که شما برای حل چنین معمایی، هم به استعداد احتیاج دارید و هم به قدرت زیادی برای کنترل انگشتان خود.

حل مکعب روبیک به خاطر پیچیدگی ذاتی اش حتی به یک ورزش بدل شده است. انجام سریع آن پیچیده تر هم هست و به طور قطع به تمرین زیاد و همینطور داشتن شناخت بسیار خوبی از بدن خود احتیاج دارد.

2- می توانید سوراخ های بینی تان بزرگ کنید

30 درصد از افراد می توانند سوراخ های بینی خود بزرگ نمایند. منظور تکان دادن بسیار سریع پره های بینی است.

به ماهیچه ای که در این حرکت نقش دارد، ماهیچه بینی گفته می گردد که لبه های بینی را جمع می نماید. این اتفاق بیشتر زمانی رخ می دهد که نفس عمیق می کشید یا در موقعیت بسیار احساسی ای قرار دارید.

3- هر کسی نمی تواند گوش های خود را تکان دهد

سعی کنید گوش های خود را خیلی سریع تکان دهید. اگر می توانید، خبرهای خوبی برایتان داریم. شما جزء آن 10 تا 20 درصدی هستید که از این توانایی بدنی برخوردار هستند.

4- انگشتان شست را می توان تا حد زیادی خم کرد

اندک افرادی هستند که توانایی انجام این کار را با انگشتان شست خود دارند. در این حالت که به آن انگشت شست هیچهایکرها (Hitchhikers Thumb) گفته می گردد، فرد می تواند انگشت شست خود را آن قدر خم کند که زاویه ای 90 درجه پیدا کند. این امر با وجود مفصل بند انگشتان دست میسر می گردد. وقتی این مفصل بتواند با اندازه زیادی خم گردد، انگشت شست هیچهایکرها پدید می آید.

در این حالت انگشتان شست از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند. با این حال، از جهت سلامتی، نه دردآور است و نه هیچ خطری برای فردی که این توانایی را دارا است، ایجاد می نماید.

5- بعضی افراد پاهای انعطاف پذیر دارند

پاهای ما اساساً انعطاف پذیرند. با این حال، از هر 3 نفر تنها یکی پاهای انعطاف پذیر دارد. این بدان معنی است که پاهای آن ها بسیار مناسب بالا رفتن از درختان است. این موضوع از انعطاف پذیری بعضی رباط های پا ناشی می گردد که به ما اجازه می دهد کف پاهای خود را به گونه ای خم کنیم که بعضی افراد شاید قادر به آن نباشند.

این رباط ها در نزدیکی محل اتصال انگشتان به پاها و هینطور پاشنه قرار دارند. گرچه بیشتر ما یک رباط کوچک داریم که می تواند تنها کمی کش بیاید، اما آن هایی که پاهای شامپانزه گونه دارند از رباط بسیار نرم تری برخوردار هستند. این همان چیزی است که به آن ها اجازه می دهد پاهای خود را به این شکل خم نمایند.

6- بعضی افراد هرگز سردرد نداشته اند

سردرد مشکل بسیار رایجی است. اما گروه اندکی از افراد هستند که هرگز سردرد نداشته اند. یا شاید هم اینگونه تصور می نمایند.

تحقیقات نشان داده 90 درصد افراد 18 تا 64 ساله تجربه سردرد و حتی میگرن را در مقطعی از زندگی خود داشته اند. 10 درصد بقیه اما ممکن است ندانند این حس چگونه است. این امر ممکن است به خاطر بالا بودن آستانه تحمل درد آن ها باشد، موضوعی که سردرد را برای آن ها بسیار خفیف و حتی غیر قابل توجه می سازد.

7- افرادی هستند که می توانند با هر دو دست بنویسند

ما در زندگی روزمره خود ممکن است از دست راست یا چپ مان استفاده کنیم. با این حال، افرادی هستند که می توانند از هر دو دست شان به خوبی استفاده نمایند. به این افراد دو دست گفته می گردد. نزدیک به یک درصد از جمعیت جهان دو دست هستند یعنی تنها یک دست مسلط ندارند.

تحقیقات درباره دو دست ها با جدیت ادامه دارد. دانشمندان تا به امروز به این نتیجه رسیده اند که دو دست بودن ارتباطی به ژنتیک ندارد. این توانایی بیشتر با نیمکره های مغز مرتبط است که حرکت دست را کنترل می نمایند.

8- اندک افرادی هستند که می توانند زیر و بمی یک نوت را تشخیص دهند

اگر می توانید زیر و بمی یک نوت را فوراً به درستی تشخیص دهید، احتمالاً از توانایی استثنایی ای برخوردار هستید.

این بحث بسیار گسترده است و تا به امروز تحقیقات زیادی در این زمینه اجرا شده است. با این حال، یک چیز روشن است و آن این است که این توانایی کاملاً نادر است. از هر 10 هزار نفر، 1 تا 5 نفر از چنین توانایی ای برخوردارند. اما معلوم شده صحبت به زبان چینی ماندارین در این مورد یاری نماینده است. تا حدود 60 درصد از دانش آموزانی که به زبان ماندارین صحبت می نمایند می توانند زیر و بمی یک نوت را به درستی تشخیص دهند.

9- بعضی افراد از دید فرابنفش برخوردارند

چشمان ما از توانایی های ویژه ای برخوردارند. شرایط ژنتیکی مرتبط با چشم ها می تواند گاهی تصاویر منحصر به فردی از محیط پیرامون مان برای ما خلق کند. یکی از این شرایط آفاکیا است.

این حالت بر اثر نبود عدسی در چشم ها ایجاد می گردد. عدسی چشم از ما در برابر رنگ های فرابنفش مراقبت می نماید و بدون آن می توان این رنگ ها را دید. به همین علت، به آن دید فرابنفش گفته می گردد. به عبارت دیگر، این حالت باعث می گردد دیدی فراتر از محدودیت های بشر پیدا کنیم.

10- چیزی به نام سوپر-تیستر وجود دارد

یک حالت ژنتیکی دیگر هست که با پرزهای چشایی مرتبط است. بسته به تعداد پرزهای چشایی، یک فرد ممکن است در دسته افرادی قرار گیرد که بیشتر یا حتی کمتر از معمول پرز چشایی دارند. در این میان، افرادی هستند که بیشتر از حد معمول پرز چشایی دارند که به آن ها سوپر تیستر (Supertaster) گفته می گردد.

نزدیک به 25 درصد از جمعیت جهان اینگونه هستند. بیشتر بودن تعداد پرزهایی چشایی باعث می گردد فرد مزه ها را به شکل شدیدتری حس کند و حتی می تواند باعث سختگیر شدن فرد در امر غذا گردد.

منبع: روزیاتو

خبرنگاران وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1338

به "ویژگی های بدنی که فقط برخی هایمان آن ها را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های بدنی که فقط برخی هایمان آن ها را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید