پیشنهاد تعطیلی استان های جنوبی بعلت گرمای شدید

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه استان های جنوبی ایران رکورددار دما در سطح کشور هستند، گفت: دولت باید مطابق مقررات در مناطقی که دمای هوا از سطح استاندارد فراتر می رود، کوشش خود به منظور کاهش آسیب به مردم شامل تعطیلی شهر ها را اعمال کند.

پیشنهاد تعطیلی استان های جنوبی بعلت گرمای شدید

به گزارش تسنیم، مجتبی یوسفی با اشاره به گرمای هوا در استان های جنوبی کشور گفت: بر اساس داده های جهانی، دمای هوا در استان های جنوبی کشور به ویژه در استان خوزستان رکورد های جدیدی ثبت می نماید و این استان به سرلیست گرم ترین منطقه ها کشور رسیده است.

نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید مطابق مقررات در منطقه های که دمای هوا از سطح استاندارد فراتر می رود، کوشش خود به منظور کاهش آسیب به مردم شامل تعطیلی شهر ها را اعمال کند، زیرا سلامت مردم خط قرمز است.

وی اضافه کرد: البته این همه مسئله نیست، در حال حاضر قیمت وسایل سرمایشی کم مصرف بسیار بالا رفته و خانواده ها در تامین این وسایل با مشکل روبرو هستند و وزارت صمت باید فکری به حال این مسئله کند.

یوسفی تاکید نمود: از طرف دیگر امکان سفر باید برای مردم مهیا گردد و در قالب حمایت هایی از جمله مرخصی و بعلاوه نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینه سفر مردم به استان هایی با دمای بهتر مهیا گردد.

این نماینده مجلس تاکید نمود: در حال حاضر ناوگان حمل و نقل مرتبط با استان خوزستان کاهش داشته و ما این مسئله را به وزیر راه و شهرسازی تذکر داده ایم.

این نماینده مجلس گفت: سلامت مردم در خطر دمای بسیار بالا قرار گرفته و در هفته آینده هم این مسئله تشدید خواهد شد و باید تصمیم عاجلی اتخاذ گردد.

بر اساس گزارش کارشناسان هواشناسی، تابستان کنونی یکی از گرمترین تابستان های 11 سال اخیر است و همین مسئله می تواند روی سلامت مردم اثرگذار باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1402 بروزرسانی: 2 مرداد 1402 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1569

به "پیشنهاد تعطیلی استان های جنوبی بعلت گرمای شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد تعطیلی استان های جنوبی بعلت گرمای شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید