کلانشهری که هنوز در خیابان هایش فاضلاب روان است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران/البرز رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: متاسفانه سرانه برخورداری کرج از شبکه فاضلاب شهری بسیار پایین است و شهروندان بسیاری از مناطق حاشیه ای شهر از این موضوع گلایه دارند.

کلانشهری که هنوز در خیابان هایش فاضلاب روان است

حسین محمدی در گفت وگو با وبلاگ علیپور رحمتی اظهار کرد: سکونتگاه های شهری مثل موجودات زنده نیازهای متنوعی مثل دسترسی به هوای پاک، خاک سالم و ... دارند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری وظیفه دارد شرایط زندگی سالم را برای شهروندان مهیا کند، ادامه داد: در شورای پنجم سیاستگذاری های مناسبی برای بهبود شرایط محیط زیست انجام شده که یکی از خروجی های آن افزایش بودجه سازمان مدیریت پسماند در سال 98 در حوزه جمع آوری، بازیافت و دفن زباله را از 10 به 40 میلیارد تومان بود.

وی افزود: به جز مدیریت پسماند، کنترل جمعیت حیوانات شهری و کاهش آلودگی هوا از دیگر اولویت های این کمیسیون در شورای پنجم است.

این مسئول توضیح داد: سال جاری حدود 9 میلیارد تومان اعتبار برای محیط زیست شهری اختصاص داده شده تا با هزینه کرد آن بتوانیم بخشی از مسائل این حوزه را مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه ورود فاضلاب در کوچه و خیابان یکی از معضلات اصلی شهر کرج است، ادامه داد: متاسفانه سرانه برخورداری کرج از شبکه فاضلاب شهری بسیار پایین است و شهروندان بسیاری از مناطق حاشیه ای شهر از این موضوع گلایه دارند.

محمدی تاکید نمود: این فاضلاب ها وارد محلات می گردد و با توافقات انجام شده بین شهرداری و شرکت آبفا بنا شده در حدود هشت تا 10 محله کرج تصفیه خانه محلی ایجاد گردد.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت: با ایجاد این تصفیه خانه ها علاوه بر کاهش آسیب های محیط زیستی و جلوگیری از شیوع آلودگی، زمینه صرفه جویی در منابع آبی موجود هم فراهم می گردد.

وی اضافه نمود: در حال حاضر بخش عمده ای از فضای سبز شهری کرج با آب شرب آبیاری می گردد و با ایجاد این تصفیه خانه ها می توان فاضلاب های سرگردان را مدیریت و برای استفاده در فضای سبز بکار می گیریم.

وی گفت: دو تصفیه خانه محلی در حال احداث است و با تخصیص اعتبار مناسب تعداد آنها تا انتها دوره پنجم افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 28

به "کلانشهری که هنوز در خیابان هایش فاضلاب روان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانشهری که هنوز در خیابان هایش فاضلاب روان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید