گردشگری داوطلبانه؛ راهی برای ارزش بخشیدن به سفر

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، گردشگری داوطلبانه، ترکیبی از سفر و مشارکت در فعالیت های داوطلبانه زیست محیطی یا بشردوستانه است که رویکردی نوظهور برای کشف کشوری تازه و یاری به توسعه پایدار محسوب می گردد.

گردشگری داوطلبانه؛ راهی برای ارزش بخشیدن به سفر

اگر می خواهید به سفرهای دور و طولانی بروید و در عین حال، دوست دارید که سفر مفیدی داشته باشید، شاید گردشگری داوطلبانه (voluntourism: ترکیبی از دو کلمه انگلیسی Voluntary + Tourism) همان چیزی باشد که شما در پی آن هستید. همان طور که از نام این نوع گردشگری برمی آید، آژانس های معتبر زیادی هستد که برنامه های داوطلبانه هوشمندانه ای ارائه می دهند که می توان از آن ها برای این منظور استفاده کرد.

برای انجام این نوع گردشگری که برای دانشجوها، کارمندهای شرکت های تازه کار و هر مسافر دیگری مناسب است، می توانید خیلی راحت در اینترنت در پی فعالیت های داوطلبانه بگردید. موضوع مورد علاقه خود (آموزش انگلیسی، فعالیت های زیست محیطی شامل محافظت از حیات وحش و پاک سازی زباله های پلاستیکی از اقیانوس ها، یا خدمات درمانی و غیره) را به همراه مقصد و مدت دوره انتخاب کنید. ثبت نام در این برنامه ها و پذیرفته شدن در آن ها نیازمند زمان است؛ بنابراین حواس خود را جمع کنید و همزمان در چند برنامه ثبت نام کنید.

انتخاب شدن برای یکی از این برنامه ها به معنی پیدا کردن یک اسپانسر برای سفر و اقامت شما است؛ اما باز هم ضروری است که بخشی از هزینه را خودتان متقبل بشوید. شاید، بعد از رسیدن به کشور مقصد، به همراه خانواده میزبان و در خانه آن ها زندگی کنید.

طوری رفتار کنید تا در طول اقامت خود تاثیر مثبتی بر جامعه داشته باشید. با شرکت در برنامه های بین المللی کارآموزی می توانید یک گواهینامه معتبر به دست بیاورید که سوابق کاری شما را تقویت می نماید. هر داوطلب بین 16 تا 75 ساله، می تواند در این برنامه ها ثبت نام کند.

با شرکت در این برنامه ها می توانید برای محفاظت از حیوانات در معرض خطر و زیست بوم های شکننده کوشش کنید. حتی می توانید در قلب جنگل آمازون کار کنید. نداشتن زیرساخت های عمرانی می تواند باعث عقب ماندن یک جامعه بشود، بنابراین می توانید به آن ها آموزش بدهید تا فضاهای آسان و موردنیاز خود، مانند سرویس های بهداشتی، یک خانه یا کلاس درس، را برای خود بسازند.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1346

به "گردشگری داوطلبانه؛ راهی برای ارزش بخشیدن به سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری داوطلبانه؛ راهی برای ارزش بخشیدن به سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید