تور آلمان ارزان: دیدنی های فرانکفورت؛ قلب تپنده اروپا

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، فرانکفورت یکی از بزرگ ترین شهرهای آلمان است که در هوای آن هنر و فرهنگ جریان دارد و ارزشمندترین و غنی ترین گالری های آلمان در آن گنجانده شده است.

تور آلمان ارزان: دیدنی های فرانکفورت؛ قلب تپنده اروپا

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

شاید فرانکفورت برای بعضی از گردشگران تنها در فرودگاه آن خلاصه شود، ولی این شهر مجذوب نماینده و دیدنی جدا از فرودگاهش که شلوغ ترین فرودگاه در آلمان، سومین در اروپا و دوازدهمین در جهان است، دیدنی های فراوان دیگری نیز دارد. فرانکفورت بزرگ ترین شهر استان هسن در مرکز آلمان است که روی رودخانه ماین قرار گرفته و به همین علت نام اصلی آن فرانکفورت روی ماین است و به خاطر شباهت های زیادی که به شهرهای استان متحده آمریکا دارد، بعضی آن را با القاب منهتن یا شیکاگو روی ماین نیز صدا می زنند. در هوای این شهر هنر و فرهنگ جریان دارد و ارزشمندترین و غنی ترین گالری های آلمان در آن گنجانده شده است.

فرانکفورت بعلاوه از نظر مالی قلب تپنده اروپا محسوب می شود و عنوان شهر بانک ها را از آن خود نموده است. بیشتر آدم هایی که اهل تجارت و صنعت هستند، حداقل یک بار به این شهر سفر نموده اند. این شهر جاذبه های دیدنی زیادی از جمله گالری های هنری، موزه، مراکز خرید، طبیعت، برج های بلند، خیابان های پوشیده از سنگ فرش و ساختمان های تاریخی برای نشان دادن به گردشگران خود دارد. اگر می خواهید بیشتر با جاهای دیدنی فرانکفورت آشنا شوید، با ما همراه باشید.

برج اصلی فرانکفورت

اینجا برجی به ارتفاع 200 متر است که در بالای آن می توانید نمای خارق العاده شهر را از زیر پاهایتان دیدن کنید.

رومِربِرگ

رومربرگ، زیباترین و قدیمی ترین میدان فرانکفورت در مرکز شهر است که به خاطر طراحی متفاوت و بی نظیر و وجود فواره عدالت تبدیل به یکی از جاذبه های دیدنی شهر و مکانی پرطرفدار و پرتردد شده است. ساختمان های دور این میدان قدیمی و با چوب و الوار ساخته شده و قدمت آن ها به قرن 14 و 15 میلادی باز می شود.

خانه گوته

اولین مقصد دوست داران ادبیات در این شهر مجذوب نماینده مطمئنا خانه شاعر معروف آلمانی یوهان ولفگانگ فن گوته خواهد بود. ایرانیان گوته را با حافظ می شناسند، ولی برای ساکنان این شهر گوته پسر فرانکفورت است که پس از مرگ اش بازدید از خانه اش برای عموم آزاد شد. به هر کجای این خانه که نگاه کنید، اثری از گوته و کارهایش می بینید. در کنار خانه گوته موزه گوته با گالری 14 اتاقه ای قرار گرفته که در آن می توانید شاهکارهایی از دوران رمانتیک و باروک را مشاهده کنید.

برج گوته نیز از دیگر جاذبه های فرانکفورت است. این برج بنایی 43 متری است که از چوب ساخته شده و چشم انداز زیبایی از شهر را به نمایش می گذارد. بعلاوه مرکز خرید پنج ستاره برج دارای بوتیک های شیک، گالری های هنری و کافه های دنج است.

فرانکفورتر دُم

این جاذبه دیدنی که مردم فرانکفورت به آن باغ تاریخی می گویند، در شرق رومربرگ واقع شده است. برج 94 متری طرح گوتیک، یکی از دیدنی های این باغ تاریخی است که ساخت آن در انتهای قرن 19 تمام شده است. از بمباران های سال 1944 تنها چند بنا در فرانکفورتر دُم جان سالم به در برده اند که یکی از آن ها موزه دُم است که دارای مجموعه ارزشمندی از عتیقه جات تاریخی است.

لیبیگ هاوس

موزه لیبیگ هاوس مجموعه ای غنی و تحسین برانگیز از مجسمه های دوران هنر باروک، رنسانس و کلاسیک را در خود جای داده است. ساختمان این موزه ویلایی قلعه مانند است که از قرن 19 میلادی به جای مانده است. مجسمه های قدیمی مصری، یونانی، رومی و کشورهای خاور دور نیز در این موزه دیده می شود.

باغ وحش فرانکفورت

باغ وحش فرانکفورت، یک باغ وحش شهری کامل است که دارای 4500 جاندار از 450 گونه جانوری است. در این باغ وحش جاذبه های متفاوت و جدیدی انتظار گردشگران را می کشد. گردشگران در شب نیز می توانند از یکی از قسمت های معروف این باغ وحش به نام خانه گریمک بازدید نمایند.

موزه معماری آلمانی

این موزه که در کنار رودخانه ماین واقع شده، یکی از موزه های معروف و مطرح جهان در حوزه معماری است. موزه معماری آلمان، مجموعه کاملی از مدل های ساختمان های آلمانی از قدیم تا به امروز را به نمایش عموم گذاشته است.

موزه تاریخ طبیعی سنکن برگ

بزرگ ترین مرکز نمایشگاهی دایناسورهای غول پیکر در اروپا و دومین موزه بزرگ تاریخ علوم طبیعی در آلمان است که میان بچه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. این موزه مجموعه ای از بزرگ ترین و متنوع ترین پرندگان مصنوعی را نیز در خود جای داده است.

موزه اشتدل

موزه اشتدل یکی از قدیمی ترین موزه ها و جاهای دیدنی آلمان به شمار می رود که در آن می توانید بیش از ده هزار اثر هنری متعلق به قرن 14 میلادی تا به امروز را دیدن کنید. بیشتر این آثار هنری متعلق به دوران رنسانس، باروک و هنر مدرن هستند.

موزه هنر مدرن فرانکفورت

موزه هنر مدرن فرانکفورت در سال 1951 در یک ساختمان پست مدرن در قلب شهر ساخته شده است. این موزه از مهم ترین گالری های هنرهای معاصر اروپا محسوب می شود. نزدیک به پنج هزار نمونه بی نظیر از بیش از 450 هنرمند معروف و برجسته از سال 1960 میلادی تا به امروز در موزه هنر مدرن پوشش داده شده است.

کلاین مارکت هال

اگر دنبال خوراکی های خوشمزه شهر فرانکفورت می شد، به کلاینت مارکت هال بروید. دکه هایی که در این بازار شلوغ و سنتی هستند، خوراکی های خوشمزه ای از جمله سوسیس دودی، پنیر، پاستای ایتالیایی تازه، چای، کیک و شکلات می فروشند.

کلیسای جامع سنت بارتولومیو

این کلیسا از معدود کلیساهای جامع آلمانی است که استفاده شاهنشاهی از آن شده است. تاج گذاری امپراتورهای قرن 16 تا 18 میلادی در این کلیسا اجرا شده است. بنای کلیسا بین قرن های 13 تا 15 میلای با ارتفاع 95 متر به سبک گوتیک و از ماسه قرمز ساخته شده است.

باغ پالم

باغ پالم فرانکفورت، بزرگ ترین باغ گیاه شناسی آلمان با 54 هکتار در جاده بوکنهایمر است و بزرگ ترین باغ گیاه شناسی آلمان محسوب می شود. درست مانند دیگر باغ های گیاه شناسی در این باغ نیز می توانید گونه های مختلف گیاهان از سراسر جهان را دیدن کنید. خانواده های فرانکفورتی آخر هفته ها یا در تعطیلات رسمی راهی این باغ زیبا می شوند تا هم از هوای مطبوع باغ لذت ببرند، هم سوار قایق های موجود در استخر باغ شوند.

خانه قدیمی اپرا

در قرن 19 میلادی در قلب میدان اپرای فرانکفورت خانه ای به سبک رنسانس ایتالیایی ساخته شد که آن را خانه قدیمی اپرا می نامند. این خانه یکی از مهم ترین سالن های کنسرت شهر فرانکفورت است.

کلیسای سنت پاول

کلیسای سنت پاول با نمای نئوکلاسیک در جنوب پاسگاه مرکزی پلیس فرانکفورت واقع شده است. بنای کلیسا میان قرن 18 تا 19 ساخته و مجددا در سال 1948 بازسازی شده است. این کلیسا در حال حاضر دیگر به عنوان کلیسا کاربرد ندارد و امروزه یکی از مهم ترین سالن های فرانکفورت به شمار می رود.

محله هاوت واخه

هاوت واخه یکی از پرترددترین و شلوغ ترین محله های فرانکفورت است که در مرکز شهر قرار گرفته است. محبوبیت این محله به علت تلفیق دیدنی ساختمان های تاریخی مسحورنماینده و ساختمان های مدرن زیبا است. ایستگاه پلیس قدیمی ترین و قابل توجه ترین ساختمان این ناحیه است که به سبک باروک ساخته شده و اکنون به یک کافه تبدیل شده است. هاوت واخه بعلاوه دارای مراکز خرید زیادی است و به خیابان های تجاری فراوانی منشعب می شود.

برج اشنهایمر

این برج دیدنی یادگاری از دیوارهای فرانکفورت قدیم است که در اوایل قرن 15 میلادی با 47 متر ارتفاع ساخته شده به طوری که از بالای آن به منطقه دروازه اشنهایمر کاملا تسلط دارید. در حال حاضر در این برج چند اتاق نشست و یک کافه وجود دارد. تجربیات و نظرهای خود را در مورد جاذبه های گردشگری فرانکفورت با ما و سایر کاربران خبرنگارانبه اشتراک بگذارید.

منبع: کجارو / vacationidea.com / planetware.com / lonelyplanet
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1351

به "تور آلمان ارزان: دیدنی های فرانکفورت؛ قلب تپنده اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: دیدنی های فرانکفورت؛ قلب تپنده اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید