21 شهر خراسان رضوی در شرایط زرد و قرمز کم آبی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: 21 شهر این استان از لحاظ شرایط آبی در شرایط زرد و قرمز هستند.

21 شهر خراسان رضوی در شرایط زرد و قرمز کم آبی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی به نقل از ایرنا، سید ابراهیم علوی افزود: از 75 شهر زیر پوشش این شرکت 33 شهر در کلینیک تامین آب شرکت باید مراقبت شوند که از این تعداد 5 شهر نیشابور، تربت جام، گلبهار، مشهدریزه و شاندیز با کسری آب 150 لیتر در ثانیه روبرو هستند و احتیاج آبی شان بیش از توان فراوری آنهاست و به عبارتی در شرایط قرمز قرار دارند.

وی افزود: 16 شهر نیز در شرایط زرد قرار دارند و میزان فراوری و مصرف آب در نقطه سر به سر واقع شده است و در 12 شهر نیز به دنبال ارتقای شرایط کیفی آب هستیم. همچنین طرح هایی خاص برای تامین آب این شهرها در دست انجام است اما در بخش مدیریت مصرف نیز شهروندان باید همکاری نمایند.

علوی بیان نمود: میزان هدررفت آب نیز در شهرهای استان 30 درصد است که 50 درصد این میزان هدررفت واقعی است و در شبکه توزیع در پی عوامل مختلف نظیر نشت و شکستگی شبکه هدر می رود و 50 درصد نیز هدررفت ظاهری است که توسط انشعابات غیر مجاز مصرف می گردد.

وی ادامه داد: 50 درصد شبکه آب در شهرها و روستاهای استان معادل 15 هزار کیلومتر فرسوده است که برای اصلاح آنها احتیاج به اعتباری کلان است و در حال حاضر بر حسب اولویت برای اصلاح شبکه اقدام می کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: در 10 ماه سال جاری 568 فقره انشعاب آب غیر مجاز در شهرهای استان شناسایی شده است.

علوی در خصوص شبکه فاضلاب شهری نیز افزود: 30 درصد از جمعیت شهری معادل 543 هزار نفر زیر پوشش این شرکت از خدمات فاضلاب در 7 شهر سبزوار، نیشابور، تربت حیدریه، گلبهار، طرقبه، شاندیز و گناباد قرار دارند.

وی ضافه کرد: روز یکشنبه 13 بهمن نیز مذاکره با سرمایه گذار برای ساخت شبکه جمع آوری فاضلاب شهرهای خواف و تایباد و تکمیل شبکه سبزوار با سرمایه گذاری 8هزار میلیارد ریال نهایی شد و امیدواریم تا 6 ماه آینده سرمایه گذار کار خود را شروع کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 86

به "21 شهر خراسان رضوی در شرایط زرد و قرمز کم آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 شهر خراسان رضوی در شرایط زرد و قرمز کم آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید