6 مورد مهم برای سلامت دانش آموزان در مقابل کرونا

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، شیوع کروناویروس بسیاری از شرایط ها را تحت تاثیر قرار داده است. مدرسه هم دچار تغییراتی از جمله آموزش مجازی، حداقل کلاس های حضوری و رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان کلاس های حضوری شد. نکاتی که خبرنگاران زندگی می خواهد درباره سلامت دانش آموزان یادآور شود، درباره همان روزهای اختیاری برای حضور در مدرسه است. لطفا توجه کنید که اگر در انجام امور زیر غفلت کنیم، جان خود، فرزندان و خانواده های دیگر را به خطر میاندازیم.

6 مورد مهم برای سلامت دانش آموزان در مقابل کرونا

1. به دوستان خود نزدیک نشوید

بهتر است والدین و معلمان به دانش آموزان گوشزد کنند که به هم کلاسی هایشان نزدیک نشوند. سلام و احوال پرسی یا دیگر صحبت ها در فاصله اجتماعی 1 تا 1.5 متری را انجام دهند. از دست دادن و روبوسی هم بپرهیزند.

2. ماسک

دانش آموزان برای حفظ سلامتی خود و دیگران نیاید در فضاهای بسته مانند کلاس و راهروها ماسک خود را بردارند. بهتر است در پنجره های کلاس باز باشد تا تسویه هوا انجام شود.

3. ژل شست و شوی دست

ژل های شست و شوی دست از جمله مواردی است که در کنار کتاب و دفتر باید برای دانش آموزان تهیه شود. بهتر است این ژل در جیب دانش آموز جا شود تا دسترسی به آن راحت تر باشد. توجه کنید که ژل ضدعفونی را باید قبل از شست و شوی دست ها استفاده کرد. اگر آب در دسترس نبود می توانید پس از ضد عفونی کردن دست ها، مواد ژل را با دستمال کاغذی یا پارچه ای پاک کنید.

4. به وسیله های دیگران دست نزنید

نباید به وسیله های دیگران مانند پاک کن، مداد یا اتوماتیک، دست بزنید؛ زیرا ممکن است آلوده باشند و شما را بیمار کنند. وسیله های خود را هم به دیگران ندهید.

در این باره بخوانید:

تفاوت علائم آنفولانزا و کروناویروس

آیا سرتان همیشه در گوشی است؟ شاید نوموفوبیا دارید

5. بطری آب

بهتر است برای خود بطری آب مخصوص داشته باشید تا از صف های آب خوری مدرسه پرهیز کنید. بطری آب خوری باید در محکم داشته باشد که در کیف نریزد و داخل نایلون باشد که با وسیله های دیگر در تماس نباشد.

6. تب سنج

دانش آموزان قبل از آن که بخواهند وارد مدرسه شوند باید دمای بدن شان به کمک تب سنج معاینه شود تا از ورود افراد بیمار یا مشکوک به مدرسه جلوگیری شود.

منبع: د فمیلی هندی من

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1074

به "6 مورد مهم برای سلامت دانش آموزان در مقابل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مورد مهم برای سلامت دانش آموزان در مقابل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید