TU5 چه تفاوت هایی با سایر خانواده پژو پارس دارد؟

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، بدون شک می توان پژو پارس را یکی از معروف ترین خودروهای ساخت داخل برشمرد. این خودرو در سال های گذشته در ورژن های مختلفی عرضه شده است. حال شرکت ایران خودرو بعد از عرضه مدل های همچون پژو پارس معمولی دوگانه سوز، پژو پارس LX، پژو پارس ELX با موتور XUM و پژو ELX، تولید پژو پارس LX TU5 را در دستور کار قرار داده است. در گزارش امروز خبرنگاران زندگی به تفاوت های پژو LXTU2 با پژو پارس سال پرداخته ایم.

TU5 چه تفاوت هایی با سایر خانواده پژو پارس دارد؟

ویژگی بسیاری از خودروهای ایرانی همین دو اسمی بودن آنهاست. گاهی خودرویی با یک نام تولید می شود و بعد با نام دیگری در زبان ها جا می افتد. انواع و اقسام پراید، تیبا (مینیاتور) و پژو پارس (پرشیا) دارای همین ویژگی هستند. خودرویی که امروز به نام پرشیا شناخته می شود تا به حال سه نوع اسم عوض کرده است. x9، سفیر، پارس و سپس پرشیا.

مبنای اصلی طراحی این خودرو پژو 405 بود و زمانی که وارد بازار شد ایران خودرو آن را لوکس ترین خودرو داخلی نامید. بیراه هم نبود؛ زیرا در دهه هشتاد متقاضیان خرید پژو پارس عمدتاً از طبقه های اقتصادی بالا بودند.

با داغ شدن بازار خرید خودرو اتوماتیک، پژو پارس نیز تلاشی برای ارتقای دنده های دستی خود داشت. از این زمان دیگر چراغ های عقب از حالت دودی خارج شدند. همچنین ایران خودرو آینه های بغل را برقی کرد. مدل بعدی XUM ELX پژو پارس نیز 16 سوپاپه و یورو دو بود که شتاب آن در مقایسه با مدل اتوماتیک از 14 ثانیه به 11 ثانیه رسید.

بعد از همه مدل های بالا، نوبت به تولید پرشیا LX رسید. سیستم اتولاک، هشدار باز یا بسته بودن در و اخطار سرقت برخی از تکنولوژی های به کار رفته در مدل آپشنال LX بودند. این خودرو 16 سوپاپه و نسبت به قبلی ها شتاب بیشتری داشت. بعد از این مدل ها نوبت به تولید پژو پارس TU5رسید.

به دلیل تنوع در تولید مدل های مختلف پژو پارس افراد زیادی هنگام خرید پژو پارس تردید دارند. به همین دلیل در ادامه این گزارش در قالب دو جدول تفاوت های فنی و تجهیزات پژو پارس سال و پژو LX TU5 آورده شده است.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 646

به "TU5 چه تفاوت هایی با سایر خانواده پژو پارس دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "TU5 چه تفاوت هایی با سایر خانواده پژو پارس دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید