ارسال نامه صالحی به دبیرکل آژانس اتمی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، از ارسال نامه دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

ارسال نامه صالحی به دبیرکل آژانس اتمی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،غریب آبادی افزود در این نامه که در واقع پاسخ به نامه هفته قبل آقای گروسی می باشد و بخش کوتاهی از آن در گزارش اخیر مدیرکل نیز آمده، به گفتگوی تلفنی دو طرف درخصوص سرنوشت تفاهم فنی مشترک که در سوم خردادماه منقضی گشت، اشاره شد و آمده است: همانگونه که گفتم، ایران این بار تصمیم گرفت تا تفاهم فنی مشترک را تمدید نکند، اما با هدف تمهید فرصت بیشتر برای ایجاد پیشرفت و به نتیجه رساندن گفتگوهای فنی ایران و آژانس، ثبت و نگهداری داده ها را برای یک ماه دیگر ادامه دهد.

نماینده دائم کشورمان همچنین گفت که این نامه به تعاملات موجود فی مابین ایران و آژانس در حوزه پادمان نیز پرداخته و در آن آمده است: ایران تا به امروز حداکثر تلاش خود را در همکاری با آژانس به شیوه ای محتوایی و با ارائه توضیحات و پاسخ های ضروری بعمل آورده است. ما از آمادگی آژانس برای تعامل فعالانه و متمرکز با ایران با هدف حل و فصل چند موضوع پادمانی، بدون تاخیر، استقبال می کنیم و بطور جدی انتظار داریم که این تعامل متقابل، بزودی منجر به نتیجه عملی در این زمینه شود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 964

به "ارسال نامه صالحی به دبیرکل آژانس اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال نامه صالحی به دبیرکل آژانس اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید