افزایش خشونت خانگی علیه زنان در ترکیه

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، همزمان با شیوع کرونا در ترکیه و خانه نشینی افراد برای محافظت از این ویروس، خشونت خانگی نیز در این کشور افزایش یافته است.

افزایش خشونت خانگی علیه زنان در ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ علیپور رحمتی، مرکز تحقیقات میدانی Sosyo Politik ترکیه در آخرین نظرسنجی خود در تاریخ 3 تا 8 آوریل به این نتیجه رسیده که قرنطینه خانگی در این کشور و ماندن افراد در خانه به منظور حفاظت از شیوع ویروس کرونا منجر به افزایش خشونت علیه زنان شده است.

بر اساس این نظرسنجی، پیش از شیوع کرونا و خانه نشینی مردم، 84 درصد شرکت کنندگان زن در پاسخ به این سوال که آیا در خانه مورد هرگونه خشونت قرار گرفته اید؟ پاسخ خیر را داده اند. 15 درصد نیز پاسخ بله داده بودند.

اما در روزهای اخیر پاسخ بله به این سوال 28 افزایش یافته است.

از بین کسانیکه در این نظرسنجی شرکت کرده اند، 23.7 درصد خشونت روحی و روانی، 10.3 درصد خشونت اقتصادی، 4.8 درصد خشونت دیجیتالی، 1.7 درصد خشونت فیزیکی و 1.4 درصد خشونت جنسی را تجربه کرده اند.

این نظرسنجی در 28 شهر از جمله استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، مرسین، آدانا و وان انجام گرفته که در آن 1873 زن شرکت کردند.

همچنین در این نظرسنجی از افراد شرکت کننده که مردان نیز به آنها اضافه شدند، سوال شد که آیا در این ایام تقسیم کار در خانه انجام گرفته است؟ که 34.8 درصد پاسخ مثبت داده اند و 33.1 درصد پاسخ نسبی داده و 32.1 درصد نیز پاسخ خیر داده اند.

بر اساس این نظرسنجی هر چه میزان سن زوج ها، تحصیلات آنها و درامد افراد بالاتر شده، پاسخ مثبت به این سوال نیز افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 229

به "افزایش خشونت خانگی علیه زنان در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خشونت خانگی علیه زنان در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید