ایران آماده حل اختلاف درباره اِدلب است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، تخت روانچی گفت: ایران به عنوان یکی از کشورهای ضامن فرایند آستانه، آماده است از کوشش های خود برای برطرف اختلافات کنونی سوریه و ترکیه در خصوص شرایط ادلب استفاده کند.

ایران آماده حل اختلاف درباره اِدلب است

به گزارش، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در سخنرانی خود در نشست شامگاه پنجشنبه شورای امنیت سازمان ملل درباره شرایط در ادلب سوریه، گفت که شرایط این منطقه وخیم بوده و باید کوشش کرد بحران از کنترل خارج نگردد.

نماینده ایران اضافه نمود: در حالی که مبارزه با تروریست ها باید ادامه یابد، این اقدام بایست با بیشترین حفاظت از زندگی غیرنظامیان انجام گردد، این چیزی است که همیشه بر آن تاکید نموده ایم و در تمام اسناد نهایی فرایند آستانه نیز بر آنها تاکید شده است.

تخت روانچی اضافه نمود: ما باید اطمینان حاصل کنیم که این بحران به وسیله سیاسی حل و فصل خواهد شد و در عین حال نباید اجازه داد تروریست ها از این شرایط استفاده نموده و موقعیتشان را تحکیم و ادلب را به پناهگاهی امن برای خود تبدیل نمایند و بتوانند غیرنظامیان بیشتری را کشته و تعداد زیادی از آنها را نیز کماکان در گروگان خود نگه دارند.

او تاکید نمود: ما باید کاملا هوشیار باشیم تا جای حفاظت از غیرنظامیان با حفاظت از تروریست ها عوض نگردد.

نماینده ایران در سازمان ملل با اشاره با آمادگی تهران برای استفاده از کوشش های خود برای یاری به حل و فصل سیاسی اختلافات کنونی بین ترکیه و سوریه در خصوص شرایط در ادلب گفت: اجلاس سران فرایند آستانه که در آینده نزدیک در تهران برگزار می گردد، فرصت حیاتی برای آنالیز جامع اوضاع در سوریه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 96

به "ایران آماده حل اختلاف درباره اِدلب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران آماده حل اختلاف درباره اِدلب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید