برف و باران و سرما این روز ها ادامه دارد، ورود سامانه بارشی تازه از 30 دی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ادامه بارش ها در روزهای آینده، گفت: روز با ورود سامانه تازه، در برخی منطقه ها نظیر شمال غرب و غرب، سواحل خزر و دامنه های جنوبی البرز، برف و باران و وزش باد شدید خواهیم داشت.

برف و باران و سرما این روز ها ادامه دارد، ورود سامانه بارشی تازه از 30 دی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، درباره آخرین شرایط جوی کشور گفت: در سه روز آینده در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور بارش باران و وزش باد شدید و در منطقه ها مرتفع و سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: روز آینده در بخش هایی از جنوب غرب و غرب کشور همچنین شمال غرب، استان های ساحلی خزر و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، قزوین و البرز بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز سه شنبه 28 دی به تدریج از شدت بارش ها در نیمه غربی کشور کاسته می شود و فعالیت سامانه بارشی در بخش هایی از سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و بخش هایی از شمال شرق کشور ادامه دارد.

اصغری با بیان اینکه روز چهارشنبه در بخش هایی از جنوب شرق و شمال غرب بارش پراکنده داریم، گفت: روز پنج شنبه 30 دی با ورود سامانه تازه در نواحی شمال غرب و غرب کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی، استان های ساحلی خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز بارش برف و باران و وزش باد شدید خواهیم داشت.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در پنج روز آینده در نواحی کوهستانی و مرتفع کولاک برف و در منطقه ها مستعد ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد خیزش گرد و خاک خواهیم داشت و روز سه شنبه این شرایط در استان های سمنان، تهران، مرکزی، البرز و قم نیز حاکم است.

اصغری اضافه کرد: روز آینده در شمال غرب و سواحل خزر و روز سه شنبه 28 دی در دامنه جنوبی البرز و جنوب غرب کاهش دما بین 6 تا 8 درجه پیش بینی می شود.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز سه شنبه 28 دی کاهش محسوس دما بین 8 تا 12 درجه در غرب کشور خواهیم داشت، همچنین در روزهای پایانی هفته در اغلب نقاط کشور فرایند کاهش دما و در نیمه شمالی کشور ماندگاری هوای سرد پیش بینی می شود.

* هشدار کاهش دما و افزایش مصرف حامل های انرژی

وی توضیح داد: از امروز تا روز جمعه 1400/11/01 کاهش دما، ماندگاری و تشدید هوای سرد در شمال غرب و سواحل شمالی و دامنه جنوبی البرز و جنوب غرب پیش بینی می شود؛ در این راستا افزایش مصرف حامل های انرژی، یخبندان و احتمال خسارت به ماشین آلات و تاسیسات کشاورزی، کارخانجات و منازل وجود دارد.

اصغری اظهار کرد: توصیه می شود محافظت و پوشش لوله های آب و تاسیسات، استفاده از ضدیخ در خودروها و سایر ماشین آلات و مدیریت حامل های انرژی در دستور کار باشد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 23 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای 17 درجه زیر صفر، ارومیه با کمینه دمای 15 درجه زیر صفر و تبریز با کمینه دمای 12 درجه زیر صفر همچنین زنجان با کمینه دمای 11 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1282

به "برف و باران و سرما این روز ها ادامه دارد، ورود سامانه بارشی تازه از 30 دی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف و باران و سرما این روز ها ادامه دارد، ورود سامانه بارشی تازه از 30 دی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید