تعامل بهینه شهرداری قلب طهران و آتش نشانی

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 12 از آمادگی همه جانبه و تعامل حداکثری شهرداری و سازمان آتش نشانی برای پیشگیری از بحران و حفظ ایمنی در این منطقه مرکزی تهران اطلاع داد.

تعامل بهینه شهرداری قلب طهران و آتش نشانی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، عصر روز دوشنبه، 24 آبان ماه، جلسه کمیته ایمنی منطقه 12 با حضور امیر یزدی، شهردار منطقه، مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، کامران عبدولی، معاون حفاظت و پیشگیری حریق سازمان، رسول هلالی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، امیر هاتفی، مدیر منطقه 5 عملیات، جلال ملکی، سخنگو و رئیس روابط عمومی، معاونان شهرداری منطقه، شهرداران نواحی در ساختمان شهرداری منطقه 12 برگزار گردید.

در این جلسه، داوری با یادآوری این نکته که منطقه 12 از حساس ترین و مهم ترین منطقه ها شهری تهران است، گفت: این منطقه با وجود بافت تاریخی ارزشمند، مجلس شورای اسلامی، بازار بزرگ تهران، وزارتخانه ها و ساختمان های اداری حساس و کلیدی، بعلاوه جمعیت متراکم شناور و تردد بین یک تا میلیون نفر در روز به توجه همه جانبه برای حفظ ایمنی و پیشگیری از بحران نیازمند است و به همین علت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران برای نیل به این هدف از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

وی ضمن اشاره به اجرای موفقیت آمیز اولین ایستگاه روزانه آتش نشانی در منطقه اضافه نمود: این ایستگاه که در تاریخ سوم آذرماه سال گذشته در سوله پیشگیری و مدیریت بحران منطقه 12 اجرا شد، جوابگوی خوبی به نیازهای منطقه در این حوزه بود و به همین علت پیشنهاد می گردد ایستگاه دیگری در محدوده بازار بزرگ تهران راه اندازی گردد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران بر اهمیت آموزش شهروندان در زمینه حفظ ایمنی تأکید کرد و اضافه نمود: موضوع پیشگیری از مباحث مهم و اساسی است که اول رعایت اصول ایمنی و دوم آگاهی بخشی به مردم و کسبه را طلب می نماید؛ بنابراین راه اندازی کمیته های فرهنگی و اجتماعی مشترک بین سازمان و شهرداری در کنار کمیته های ایمنی در سطح منطقه برای آموزش های ضروری به مردم و کسبه ضروری به نظر می رسد.

در ادامه یزدی ضمن قدردانی از کوشش های مجدانه سازمان آتش نشانی برای پیشگیری از بحران در منطقه ای که قلب طهران به شمار می رود، اعلام کرد: ایمنی از اولویت های اصلی ما در شهرداری منطقه 12 است و همکاران من در این منطقه از آمادگی همه جانبه برای تعامل با سازمان آتش نشانی در این زمینه برخوردارند.

وی با تأکید بر آنالیز تمهیدات ترافیکی برای تسهیل رفت وآمد وسایل نقلیه سازمان آتش نشانی ادامه داد: با توجه به ترافیک آخر سال به ویژه در محدوده بازار و لزوم استقرار ایستگاه های آتش نشانی موقت در این محدوده، به جز برنامه ریزی برای تسهیل تردد در معابر و خیابان ها، در حوزه خدمات شهری نیز همکاری های لازم با سازمان آتش نشانی صورت خواهد گرفت.

لازم به ذکر است تصمیم گیری برای برطرف خطر از پاساژ ها و املاک بحرانی به ویژه در محدوده بافت فرسوده از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به بحث و آنالیز گذاشته شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1195

به "تعامل بهینه شهرداری قلب طهران و آتش نشانی" امتیاز دهید

2 کاربر به "تعامل بهینه شهرداری قلب طهران و آتش نشانی" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعامل بهینه شهرداری قلب طهران و آتش نشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید