جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال توضیحاتی ارائه داد.

جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار ، با بیان اینکه متقاضیان وام ودیعه مسکن تا تاریخ اعلام شده در مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا می توانند در سامانه برای این وام ثبت نام کنند، گفت: کسانی که نیمه دوم سال مهلت قراردادشان است، می توانند مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنند.

او ادامه داد: در سال گذشته هم کسانی که قراردادشان در نیمه دوم سال بود، مدارک خود را بارگذاری کردند و امسال هم همانند سال گذشته و طبق رویه سال قبل این اقدامات انجام می شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر فرایند پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن آغاز شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک ها اقدامات لازم برای دریافت تسهیلات را انجام دهند، افزود: برنامه ریزی ها اجرا شده و متقاضیان می توانند نام بانک و شعبه مورد نظر را انتخاب و مراحل فرایند پرداخت را طی کنند.

او یادآور شد: در صورتی که متقاضیان مدارک خود را زودتر به بانک ها ارائه دهند و مراحل اداری را طی کنند، فرایند پرداخت تسهیل و تسریع خواهد شد.

محمود زاده اظهار کرد: بانک ها اطلاعات و آمار کسانی که به آنها تسهیلات پرداخت شده در سامانه بارگذاری می کنند اما هنوز آمار دقیقی از این تعداد به ما اعلام نشده و در آینده نزدیک اطلاعات جدیدی از متقاضیانی که این تسهیلات را دریافت کرده اند، ارائه خواهیم کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن ادامه خواهد یافت، گفت: طرح جهش تولید مسکن در قالب نهضت ساخت مسکن قرار گرفته است و تمامی طرح های تامین مسکن شامل گروه های هدف می شوند.

محمود زاده بیان نمود: طبق برنامه ریزی های اجرا شده 500 هزار واحد مسکونی عملیات اجرایی شان آغاز شده و برنامه ریزی لازم را برای تعدادی که دولت متعهد شده، انجام داده ایم و به مرور جزئیات این برنامه ها اعلام عمومی می شود.

او توضیح داد: در حال حاضر ساخت این 500 هزار واحد مسکونی آغاز شده و تمامی این برنامه ها در راستای اقدامات حمایتی دولت انجام می شود تا زمینه برای خانه دار شدن مردم راحت تر صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اعتقاد ما آن است که هر سازنده ذی صلاح چه در قالب تعاونی و چه به صورت پیمانکاری و انبوه ساز می تواند اقدام به ساخت مسکن کند، افزود: وزارت راه و شهرسازی این اختیار را به شورای مسکن استان ها داده تا هر متقاضی که بتواند به تعهد خود عمل کند اجرا و ساخت این واحد ها به او واگذار شود.

بازار مسکن با کاهش التهاب مصالح ساختمانی به ثبات می رسد

او توضیح داد: تعاونی ها در برخی پروژه های مسکنی عملکرد خوبی داشتند، اما ما به شورای مسکن تمامی بخش ها اعلام کرده ایم که هر سازنده و یا هر تعاونی که در این بخش ذی صلاح و مجوز قانونی داشته باشد این فعالیت ها را می تواند انجام دهد.

محمود زاده همچنین درباره قیمت مسکن و اثر گذاری گرانی مصالح ساختمانی در این بخش هم گفت: ما امیدوار هستیم، قیمت مسکن که به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و التهاب های موجود در این بازار دچار نوسان شده، زودتر ساماندهی و به پایداری قیمت برسد چرا که این نوسانات موقتی است و به زودی برطرف خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1077

به "جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید