خبرنگاران آگاهی بخشی بهداشتی به مردم برای مقابله با کرونا توسط هلال احمرخوزستان

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، اهواز-خبرنگاران- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: جمعیت هلال احمر استان با هماهنگی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بهره گیری از نیروی انسانی داوطلب خود وظیفه آگاهی بخشی به مردم و دعوت به ماندن در خانه را عهده دار شده است.

خبرنگاران آگاهی بخشی بهداشتی به مردم برای مقابله با کرونا توسط هلال احمرخوزستان

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

دکتر علی خدادادی شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران بیان نمود: با توجه به افزایش قابل ملاحظه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بین شهفرایندان جمعیت هلال احمر استان با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز توافق نموده است که برای آموزش و فرهنگ سازی هر چه بیشتر رعایت مراقبت های بهداشتی و استفاده از وسایل حفاظت فردی ورود کند.

وی گفت: هدایت و تشویق مردم برای درخانه ماندن و خارج نشدن از خانه مگر در شرایط اضطراری از دیگر مواردی است که هلال احمر در آموزش های خود مدنظر دارد، هلال احمر با آموزش به مردم با استفاده از بروشورهای آموزشی و ارائه آموزشهای خودمراقبتی توسط داوطلبان و حضور در مناطق محروم جهت آموزش در این بخش فعالیت دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: توزیع اقلام بهداشتی و وسایل محافظت شخصی در مناطق محروم نیز از دیگر کارهایی است که هلال احمر در راستای مقابله با کرونا در کنار آموزش انجام می دهد.

خدادادی با اشاره به اینکه برای ریشه کنی این بیماری در خوزستان وکنترل آن، دستگاه ها و مردم باید با یکدیگر همکاری داشته باشند اضافه نمود: پیش از این نیز هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی اهواز در مقابله با کرونا همکاری داشته است اما با توجه به افزایش آمار ابتلا در استان معاونت دانشگاه علوم پزشکی اهواز بحث فرهنگ سازی و آموزش مبارزه با کرونا را به هلال احمر واگذار نموده است .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بیان نمود: در شرایط کنونی که آمار ابتلا به کرونا در استان فرایند صعودی دارد بهترین راه مقابله با این ویروس حفظ بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و باید این موارد به مردم آموزش داده گردد.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا در خوزستان متاسفانه به مرز بحران رسیده است و درصورت عدم توجه جدی به پروتکلهای بهداشتیو مراقبت، این فرایند آسیب های جبران ناپذیری به دنبال خواهد داشت.

آمار ابتلا به کرونا در خوزستان از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری فرایند صعودی یافته است و همین موضوع باعث شد با دستور شورای تامین استان ادارات و بازار استان در 2 مرحله 22 تا 29 اردیبهشت ماه و یکم تا پنجم خرداد ماه تعطیل شوند.

مدارس خوزستان بر خلاف سایر استان های کشور به دلیل شیوع این ویروس بازگشایی نشده و همچنان تعطیل هستند.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان باعث شد در هفته اخیر تعدادی از مسوولان وزارت بهداشت به خوزستان سفر نمایند و از نزدیک شرایط استان را رصد نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 339

به "خبرنگاران آگاهی بخشی بهداشتی به مردم برای مقابله با کرونا توسط هلال احمرخوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آگاهی بخشی بهداشتی به مردم برای مقابله با کرونا توسط هلال احمرخوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید