رد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین زده شد؟

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، در 7 اکتبر 2022، یکی از حامیان بیت کوین به نام جیم بلاسکو ادعا کرد که قدیمی ترین آپلود نسخه 0.1 کد پایه بیت کوین را کشف نموده است.

رد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین زده شد؟

نگار علی| تصور می شد که کد اصلی بیش از یک دهه گم شده است و با یک هک کمی مرورگر بلاسکو توانست داده های خام نسخه 0.1 گم شده و فایل های ذخیره شده در sourceforge.net را پیدا کند.

بر اساس آمار شمارش معکوس پیشرفت به سمت نصف شدن پاداش بلاک بعدی بیت کوین از 60% فراتر رفته است.

نابر گفته ناکاموتو کار روی نوشتن کد بیت کوین در سال 2007 شروع شد. در 18 آگوست 2008 او یا یکی از همکارانش نام دامنه bitcoin.org را ثبت کرد و یک وب سایت در آن آدرس ایجاد کرد. در 31 اکتبر 2008، او مقاله ای را در خصوص فهرست پستی رمزنگاری در metzdowd.com منتشر کرد که در آن ارز دیجیتال را با عنوان بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا توصیف می کرد.

ساتوشی ناکاموتو نامی بود که به وسیله توسعه دهنده یا تیم توسعه دهندگان ارز دیجیتال بیت کوین استفاده می شد. کاغذ سفید بیت کوین با این نام نوشته شده است. بعلاوه این نام کاربری بود که پیاده سازی مرجع اصلی بیت کوین را ایجاد و اجرا کرد. ناکاموتو اولین پایگاه داده بلاک چین را ابداع کرد.

ساتوشی ناکاموتو راهی برای استفاده از شبکه همتا به همتا با استفاده از فناوری بلاک چین پیدا کرد. استخراج نمایندگان بیت کوین که تراکنش ها را پردازش می نمایند، با بیت کوین های نو پاداش می گیرند و با گذشت زمان از نصف شدن در دوره های زمانی معین، میزان پاداش کاهش می یابد.

کاربر معروف به ناکاموتو تا دسامبر 2010 در توسعه و استخراج بیت کوین فعال بود و پس از آن حسابش فعالیت خود را متوقف کرد. هیچ کس هویت واقعی ساتوشی ناکاموتوی اصلی را نمی داند، مردم هم ادعا نموده اند که او هستند و هم در صورت داشتن نام مشابه، بودن او را انکار نموده اند.

منبع: فرادید
انتشار: 27 مهر 1401 بروزرسانی: 27 مهر 1401 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 1451

به "رد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین زده شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین زده شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید