سنگدوینی: جهاد دانشگاهی باید پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه باشد

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، خبرنگاران/گلستان نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جهاد دانشگاهی با ظرفیت های علمی که دارد می تواند پل ارتباطاتی بسیار مستحکم بین جامعه و دانشگاه باشد.

سنگدوینی: جهاد دانشگاهی باید پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه باشد

مهندس رمضانعلی سنگدوینی در بازدید از مجتمع آموزشی - پژوهشی جهاد دانشگاهی گلستان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه پژوهشی در سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی انجام داده است و در زمینه کشت سیاهدانه در استان خوب عمل نموده است.

وی اضافه نمود: انتظار داریم این نهاد در توسعه کشت گیاهان دارویی و به دنبال آن ایجاد اشتغال در بخش های مختلف تولید و خرید محصول از کشاورزان، اقدامات مؤثری در امسال انجام دهد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس ادامه داد: در زمینه پزشکی جهاد دانشگاهی، پیشرفت ها و اقدامات مهمی داشته و احتیاج است مسئولین استانی با یاری خیرین از این ظرفیت استفاده لازم را ببرند و بستر ورود و استقرار ظرفیت های پزشکی و حوزه سلامت جهاد دانشگاهی را در استان فراهم نمایند.

سنگدوینی همچنین در بازدید از دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان، گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از اقدامات مهم و بسیار خوبی است که جهاد دانشگاهی در حال اجرا آن است. بیشترین مخاطبان مشاغل خانگی مربوط به زنان است که طی گزارش اعلام شده دبیرخانه این طرح، بیشترین میزان ثبت نام ها در استان نیز مربوط به بانوان است.

وی اظهار داشت: آنچه که امروز ارزشمندی بخش های آموزشی جهاد دانشگاهی اعم از رشته های علمی کاربردی و دوره های کوتاه مدت تخصصی را بیشتر نشان داده، شغل محور بودن رشته ها است که اقدم بسیار ارزشمندی است که با برنامه و مدیریت خوبی توأم بوده و انتظار است گسترش بیشتری داشته باشد. همه باید در جهت اشتغال جامعه کوشش نمایند و البته مسئولین استان نیز باید حمایت نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی گلستان، سنگدوینی در سرانجام اظهار داشت که هماهنگی و پیگیری لازم جهت یاری به تکمیل و راه اندازی مرکز درمانی در سایت مسکن مهر زیتون در مجتمع آموزشی - پژوهشی جهاد دانشگاهی را به طورجدی به وسیله دستگاه های مربوطه خصوصاً سازمان مدیریت و برنامه وبودجه دنبال خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 902

به "سنگدوینی: جهاد دانشگاهی باید پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگدوینی: جهاد دانشگاهی باید پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید