صدیقی: فضای خوابگاهی دانشگاه ها طی 8 سال اخیر بیش از نیم میلیون مترمربع افزایش یافته است

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فضای خوابگاهی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دولت یازدهم و دوازدهم، نیم میلیون متر مربع افزایش یافته است.

صدیقی: فضای خوابگاهی دانشگاه ها طی 8 سال اخیر بیش از نیم میلیون مترمربع افزایش یافته است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، در آیین افتتاح طرح های رفاهی، دانشجویی دانشگاه ها، از افزایش نیم میلیون متر مربعی فضای خوابگاهی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در دولت یازدهم و دوازدهم اطلاع داد و گفت: همچنین بیش از نیمی از خوابگاه های موجود در طرح ارتقای کیفی مورد بازسازی اساسی قرار گرفته اند.

در این آیین که امروز 16 اردیبهشت ماه با حضور ریاست جمهوری و وزیر علوم به صورت مجازی و ارتباط ویدیو کنفرانسی برگزار گردید، صدیقی با بیان اینکه حوزه های دانشجویی در دوران مسئولیت دولت تدبیر و امید با هدف تأمین تسهیلات معیشتی و رفاهی برای دانشجویان کشور، اقدامات متنوعی انجام داده اند، گفت: در این خصوص می توان به مواردی از قبیل ساخت و تجهیز خوابگاه های جدید دانشجویی، ارتقای سطح کیفی فضا های خوابگاهی و تغذیه دانشجویان، ساخت سلف سرویس ها و صنعتی سازی آشپزخانه های دانشگاه های کشور و نیز توسعه فضا های ورزشی اشاره نمود.

وی اضافه کرد: در 8 سال گذشته بیش از 70 درصد از آشپزخانه های دانشگاه ها بین 50 تا 100 درصد صنعتی شده اند. البته این موارد همه در کنار توجه به سلامت روحی و روانی دانشجویان به وسیله مراکز مشاوره و سلامت دانشگاه ها و الکترونیکی کردن خدمات دانشجویی و توسعه 2/3 برابری جمعیت دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه های کشور است که هم در ارتباطات فرهنگی و علمی جمهوری اسلامی مؤثر بوده و هم به اقتصاد آموزش عالی یاری می نماید.

صدیقی در ادامه گفت: امروز در حوزه دانشجویی و رفاهی جمعاً شاهد افتتاح 55 پروژه در استان ها و دانشگاه های مختلف هستیم شامل افتتاح 9 پروژه ساخت و خوابگاه جدید به مساحت 6675 مترمربع، 15 پروژه فضای ورزشی سرپوشیده به مساحت 4820 مترمربع، 19 پروژه ورزشی روباز با زیربنای 17128 متر مربع و 9 پروژه رفاهی با زیربنای 8000 متر مربع هستیم.

وی گفت: از بین این پروژه ها، به طور خاص، به دلیل حضورم در دانشگاه ایلام، اعلام می کنم که 8 پروژه در این دانشگاه به توضیح زیر به بهره برداری می رسند؛

پروژه استخر دانشگاه با 2176 مترمربع زیربنا

احداث دو قطعه زمین والیبال ساحلی با 360 مترمربع زیربنا

احداث سالن تیراندازی دانشگاه 150 مترمربع

پیست دوچرخه سواری به مساحت 1000 مترمربع

ایستگاه شبانه روزی مرکز فوریت های پزشکی 150 مترمربع

بازسازی خوابگاه دانش 1500 مترمربع

بازسازی خوابگاه اختیارزاده 1440 مترمربع

ارتقای سطح سلف سرویس برادران 500 مترمربع

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 993

به "صدیقی: فضای خوابگاهی دانشگاه ها طی 8 سال اخیر بیش از نیم میلیون مترمربع افزایش یافته است" امتیاز دهید

1 کاربر به "صدیقی: فضای خوابگاهی دانشگاه ها طی 8 سال اخیر بیش از نیم میلیون مترمربع افزایش یافته است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدیقی: فضای خوابگاهی دانشگاه ها طی 8 سال اخیر بیش از نیم میلیون مترمربع افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید