مرغ را 24 ساعته ارزان می کنیم!

به گزارش وبلاگ علیپور رحمتی، پیگیر قول رئیس سازمان حمایت برای متعادل سازی نرخ مرغ در 24 ساعت شدیم، اما مشاهدات از بی اثری این وعده در 3 هفته حکایت می نماید.

مرغ را 24 ساعته ارزان می کنیم!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، حدود سه هفته گذشته رییس سازمان حمایت مصرف نماینده و فراوری نماینده در یکی از شبکه های تلویزیونی اظهار کرد: قیمت مرغ تا 24 ساعت آینده به نرخ مصوب می رسد و با این نرخ در تمامی مراکز و واحدهای سطح شهر عرضه می گردد.

وی اضافه کرد: طی چند روز گذشته قیمت مرغ دچار نوسان بی رویه شد که تا روز آینده حل خواهد شد.

حالا بیش از سه هفته از این وعده رییس سازمان حمایت گذشته همچنین حدود 15 روز گذشته مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در نشست خبری این شرکت مدعی شد که بازار مرغ طی دو روز آینده به ثبات می رسد اما این وعده نیز تا کنون عملی نشده است.

فروش مرغ با نرخ 30 هزار تومان!

بر اساس گزارش از سطح شهر به این نتیجه رسیدیم که هر کیلو مرغ در فروشگاه های سطح شهر و واحدهای صنفی از 27 تا 30 هزار تومان بسته به اندازه مرغ عرضه می گردد.

این در حالی است که قیمت مصوب هر کیلو مرغ بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار 20 هزارو 400 تومان است و طبق قوانین این ستاد فروش بالاتر از این قیمت تخلف محسوب می گردد.

اما این همه ماجرا نیست، مشکل دیگر حاکم بر بازار این است که فروشنده ها کمتر مقداری که سفارش می دهند مرغ به دستشان می رسد یعنی به گفته یکی از فروشنده ها شب گذشته 200 کیلو سفارش مرغ داده اما مرغدار تنها 50 کیلو به وی تحویل داده است.

حتی بعضی از فروشنده ها اذعان داشتند که بعضی شرکت ها در بعضی روزها هیچ عرضه ای به بازار ندارند.

مرغ گرانی یک پا دارد!

این موضوع را از نائب رییس کانون سراسری مرغداران پیگیری کردیم که همانند گذشته علت این گرانی ها را افزایش شدید هزینه های فراوری اعلام نمود.

وی اضافه کرد: از آخرین زمانی که نرخ مصوب مرغ افزایش پیدا نموده، نرخ نهاده های دامی به صورت مصوب و غیر مصوب نیز افزایش یافته علاوه بر این ها بعضی هزینه های دیگر در بخش فراوری دچار افزایش قیمت شده اند.

اسدالله نژاد ابراز کرد: با وجود تمامی این افزایش هزینه ها اما نباید قیمت هر کیلو مرغ بیشتر از 25 هزار تومان عرضه گردد.

مرغداران عامل اصلی گرانی مرغ در بازار

به همین دلیل گفت وگویی داشتیم با صدرا علی اکبر خانی رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی که این شخص مرغداران را مقصر افزایش قیمت ها نمی داند و معتقد است هزینه های فراوری نفس این افراد را بریده است.

وی ادامه داد: سود مشخصی برای هر فرد در این زنجیره وجود دارد و مرغدارها هم با حداقل سود مرغ زنده را به فروش می رسانند، خرده فروش های سطح شهر نیز همین طور عمل می نمایند.

رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی اعلام کرد: در صورتی که مرغدار با قیمت های کمتر مرغ زنده را بفروشند قطعا دچار ضرر می گردد همانگونه که بسیاری دچار این موضوع شده و واحدهای خود را تعطیل نموده اند.

خانی مطرح نمود: اما با همه این احوال و پیگیری های وزارت خانه های مربوطه و افزایش حجم فراوری امیدواریم که بازار مطلوب و آرامی را برای شب عید ببینیم.

بر اساس این گزارش این وعده و وعید ها تا به امروز که نتوانسته چاره ای برای گرانی محصولات ضروری و اقلام اساسی بازار باشد و امیدواریم مسئولین سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار هرچه سریعتر دست به کار شوند.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: aliporerahmati.ir شناسه مطلب: 844

به "مرغ را 24 ساعته ارزان می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ را 24 ساعته ارزان می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید